Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 115,573,632.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) SENKA Tirane 3,000,000 2014-04-29 2014-04-29 297 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane lik rik kopshti 29,vazhd kontr 10/6 dt 13.05.2013,situac nr 2 dt 19.12.2013,fat 06686464 dt 19.12.2013
  Komuna Golem (0922) SENKA Lushnje 1,822,401 2014-04-09 2014-04-10 4226020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2602001 K.GOLEM situacion perfundimtar kont.dt.24.07.2013,fat.75,dt.06.03.2014
  Bashkia Tirana (3535) SENKA Tirane 3,632,952 2014-03-12 2014-03-12 144 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik pjes rikon kopshti 29,vazhd kontr 10/6 dt 13.5.2013,siyuac 19.12.2013,fat 06686464 dt 19.12.2013
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 4,750,000 2014-03-11 2014-03-12 4821650012014 Unspecified Bashkia Vore Lik.sit.nr.4 obj. sp. ujesjelles Vore-Gjokaj-Picar-Dedej kont.145/3 dt.12.10.2012 njof.fit.154/1 dt.10.09.2012 njof. kont. permb.145/2 dt.02.08.12 app.13 gusht12 app24gusht12 relac11dt.03.0314sit.4dt.01.03.14.14fat.73dt.01.03.
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 500,000 2014-02-26 2014-03-03 10021290012014 Unspecified BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XH.PER LIK.RIK.RR."MISTO MAME" SIPAS KONTR.NR.2248 DT.17.05.2012