Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SENKA All 115,573,632.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 7,482,996 2014-11-03 2014-11-04 22821650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore Lik.lik rik ujesj Marikaj ,vazhd kontr 80 dt 28.04.2011, vazhd sit nr1 dt 10.10.2013 ,fat 60 dt 10.10.2013 seri 06686460,fat 1 dt 10.10.2014,seri 14368801
  Komuna Shengjergj (3535) SENKA Tirane 473,400 2014-10-23 2014-10-24 13027990012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Shengjergj lik ripar shkolla,urdh prok nr 28 dt 02.09.2014,proc verb 05.09.2014,njoft fit 18.09.2014,kontr 624 dt 18.09.2014, situac dt 26.09.2014,fat 99 dt 26.09.2014 seri 14368799,
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) SENKA Tirane 441,390 2014-09-23 2014-09-24 17210050792014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1005079, BORDI KULLIMIT Pagese 5% Garanci objekti " Rikonst. mbikalimi peroi Karine K.U. Peqin Kavaje" kontr. nr 130/13 dt 18.04.2013, Urdher i.brendshem nr 346 dt 16.09.2014, Akt marje perfundimtar ne dorezim objekti dt 16.09.14,
  Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 5,194,816 2014-07-25 2014-07-25 11524770012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOMUNA GOSE LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE GOSE FAT 84 DT 25.07.2014 KONTRATE DT 05.11.2012
  Zyra e Punes Lushnje (0922) SENKA Lushnje 26,720 2014-07-18 2014-07-21 8610250222014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) 1025022 Zyra e Punes Lu likujdi sig.shoq. dhe shend. per subjektin SENKA shpk qershor 2014
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) SENKA Lushnje 12,600 2014-07-18 2014-07-18 16321290102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve ND.Pasuris publike lushnje lik. 5% garancia per fat.87975456 dt.12.11.2012
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) SENKA Lushnje 48,300 2014-07-15 2014-07-17 16221290102014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ND.Pasuris publike lushnje blerje materiale mirembajtje rruge fat.56,seria 87975456 dt.12.11.2012
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) SENKA Lushnje 239,400 2014-07-15 2014-07-17 16121290102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve ND.Pasuris publike lushnje blerje shtylla ndricimi rruge fat.56,seria 87975456 dt.12.11.2012
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 9,975,000 2014-07-09 2014-07-10 154 21650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore lik Ujesjelles Vore-Gjokaj-Dedej,,vazhd kontr 69/5 dt 21.03.2014,situac dt 04.06.2014,fat 63+64 dt 06.06.204 seri 14368763,764,urdh lik 131 dt 10.06.2014
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,466,642 2014-07-07 2014-07-08 131 21650012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore lik sistem pastrim zone,kuz-rruga zalli Gjokaj,urdh prok nr 220 dt 13.11.2013,rap permbl 16.12.2013,njoft kontr 220/6 dt 18.121.2013,,situac dt 10.05.2014,fat 59 dt 16.05.2014 seri 14368759
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 1 2014-06-26 2014-06-27 128 21650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore Lik.sit.nr.4 obj. . ujesjelles Vore-Gjokaj-Picar-Dedej va kont.145/3 dt.12.10.2012 njof.fit.154/1 dt.10.09.2012 njof. kont. permb.145/2 dt.02.08.12 app.13 gusht12 app24gusht12 relac11dt.03.0314sit.4dt.01.03.14.14fat.73dt.01.03.
  Komuna Karbunare (0922) SENKA Lushnje 2,300,527 2014-06-23 2014-06-24 10826040012014 Shpenzime gjyqesore KOM.KARBUNARE 2604001 SA XH.PER LIK.DET.I PRAPAMB.ALOKUAR FONDI ME SHKR.NR.8123 DT.06.06.2014 TE DPB DHE NR.8123 DT.11.06.2014 TE D.O.TH PER ZBAT.VEND.GJYKATE NR.574 DT 19.07.2010 (VERT.NR.3013 NGA DTT DHE DOGANA PER MOSPASJE DETYRIME)...
  Bashkia Vlore (3737) SENKA Vlore 2,459,904 2014-06-19 2014-06-20 26721460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rruga te rrapi uji ftohte bashkia 2146001 fat 05 dt 01.10.2012
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 6,672,891 2014-06-12 2014-06-13 12721650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore Lik.sit.nr.4 obj. . ujesjelles Vore-Gjokaj-Picar-Dedej va kont.145/3 dt.12.10.2012 njof.fit.154/1 dt.10.09.2012 njof. kont. permb.145/2 dt.02.08.12 app.13 gusht12 app24gusht12 relac11dt.03.0314sit.4dt.01.03.14.14fat.73dt.01.03.
  Bashkia Vore (3535) SENKA Tirane 2,586,883 2014-06-12 2014-06-13 12921650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore Lik.lik rik ujesj Marikaj ,vazhd kontr 80 dt 28.04.2011,sit nr1 dt 10.10.2013 ,fat 60 dt 10.10.2013 seri 06686460
  Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 5,195,669 2014-06-05 2014-06-06 9124770012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOSE LIKUIDIM FAT 60 DT 03.06.2014 RIKONSTR SHKOLLA 9 VJECARE GOSE KONTRATE 02.12.2012
  Komuna Bubullime (0922) SENKA Lushnje 5,168,000 2014-05-07 2014-05-13 7526070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2607001 Kom.Bubullim LU lik.situacioni pjesor i punimeve,rikonstruksion i shkolles se mesme Dhimiter Mino,Bubullime,fat.99,dt.02.05.2014,seria 06686499
  Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 5,223,182 2014-05-07 2014-05-08 7024770012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOSE LIKUIDIM FAT 98 DT 02.05.2014 KONTRATE 05.11.2012 RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE GOSE
  Komuna Bubullime (0922) SENKA Lushnje 5,168,000 2014-04-24 2014-04-30 6926070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2607001 Kom.Bubullim LU lik.situacioni pjesor i punimeve,rikonstruksion i shkolles se mesme Dhimiter Mino,Bubullime,fat.97,dt.23.04.2014,seria 06686497
  Komuna Gose (3513) SENKA Kavaje 5,168,156 2014-04-28 2014-04-29 5924770012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOSE LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE GOSE FAT 96 DT 23.04.2014 KONTRATE DT 05.11.2012