Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REAN 95 All 4,360,484.00 65 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Zall Bastar (3535) REAN 95 Tirane 2,976 2014-12-30 2014-12-31 15427980012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Zall Bastar kolaudim punime urdher likuidimi 29.12.2014 kontrate kolaudimi 22.10.2013 fat,07.11.2013 seria 10823713
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) REAN 95 Elbasan 5,400 2014-12-30 2014-12-31 25510050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan Mbikqyrje punimesh
  Bashkia Corovode (0232) REAN 95 Skrapar 21,600 2014-12-30 2014-12-31 50921390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode;Kualidim Rehabilitim i venddepozitimit Egzistues Çorovode u prok nr 57 dt 15.12.2014 Fature 78/10823700 dt 22.12.2014
  Drejtoria e SHISH Lushnje (0922) REAN 95 Lushnje 4,560 2014-12-29 2014-12-31 13610180172014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese DREJT.SHISH 1018017 SA XHIROJME LIK.KOLAUDIM TE PUNIMEVE NDERTIM MURI RRETHUES E SISTEMIM I JASHTEM DREJORIA SHISH LUSHNJE FAT.NR.83 DT.26.12.2014,KONTR.NR.236/2 DT.12.12.2014
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) REAN 95 Durres 3,840 2014-12-29 2014-12-30 18310160862014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME KOLAUDIM MURI RRETHUES
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) REAN 95 Elbasan 6,720 2014-12-29 2014-12-30 25210050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore bordi Kullimit Elbasan mBIKQYRJE PUNIMESH
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 60,000 2014-12-26 2014-12-29 16623150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.4053.
  Komuna Qelez (3330) REAN 95 Puke 395,031 2014-12-26 2014-12-29 16727160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna qelez puke kodi 2716001supervizim rik shkolle qelez fat 03 dt.29.01.2014
  Komuna Gryke E Cajes (1818) REAN 95 Kukes 12,000 2014-12-26 2014-12-26 9225530012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve mbikqyres pumimesh ft 05dt03.12.22014 S108236
  Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) REAN 95 Gjirokaster 36,960 2014-12-24 2014-12-26 16310050712014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005071 BORDI KULLIMIT MBIK PUNIMEVE NGA GERRYERJA E LUMIT KSERIAS VRISERA. FAT TAT 80 SERIA 85333552. KONTRATE DT 03.11.2014
  Bordi i Kullimit Kukes (1818) REAN 95 Kukes 6,000 2014-12-18 2014-12-19 13810050732014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005073 Bordi i kullimit ri mbykqyrje punimesh Fajza vranisht Bordi Kullimit Kukes
  Komuna Vertop (0202) REAN 95 Berat 4,200 2014-12-16 2014-12-17 34623090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna vertop berat lik fat nentor 2014 supervizor
  Bashkia Shkoder (3333) REAN 95 Shkoder 74,856 2014-12-16 2014-12-17 81821410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 BASHKIA SHKODER , ft 10823686 DT 24.11.2014, FT 10823689 DT 28.11.2014
  Prokurori Apeli Durres (0707) REAN 95 Durres 3,360 2014-12-16 2014-12-17 16110280352014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1028035 PROKURORIA E APELIT DURRES KULIDIM PUNIMESH NE OBJEKTI RIK GODINE LIK FAT NR 10823694 DT 09.12.2014
  Komuna Antigone (1111) REAN 95 Gjirokaster 14,400 2014-12-15 2014-12-16 14524480012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2448001 KOM.ANTIGONE GJIROKASTER SUPERVIZIM SHTRIM RRUGE TE VARREZAT ME RERE BITUMINOZE FAT NR 60 NR SER 10823682 DT 24.11.2014 UP NR 22 FTES OFERTE VLERES PERF NJOFT FITUES FORM KONTR
  Komuna Malzi (1818) REAN 95 Kukes 9,600 2014-12-15 2014-12-16 16025400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat kualidim punimesh ft 15S18841703 dt 02.12.2014 Malzi Kukes
  Bashkia Manez (0707) REAN 95 Durres 15,000 2014-12-12 2014-12-15 23421500012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2150001 BASHKIA MANZE SUPERVIZOR MIREMBAJTJE RRUGE
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 81,600 2014-12-10 2014-12-11 14923150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3946.
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 74,400 2014-12-10 2014-12-11 14823150012014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3945.
  Komuna Kutalli (0202) REAN 95 Berat 7,800 2014-12-10 2014-12-11 26123030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Komuna kutalli likujdim per Rean 95 mbikqyres punimesh 2303001