Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REAN 95 All 4,360,484.00 65 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) REAN 95 Skrapar 11,400 2014-12-09 2014-12-10 42621390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 14/10823736 dt 09.05.2014 KUALIDIM Mbrojtje nga lumi osum krahu i majte
  Bashkia Shkoder (3333) REAN 95 Shkoder 11,520 2014-12-09 2014-12-10 76921410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore bashkia shkoder likuj fat nr 10823684 DT 24.11.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) REAN 95 Tirane 4,200 2014-12-05 2014-12-05 65610180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH kolaudim punime , urdher 302 dt.25.08.2014 pv. dt.27.08.2014 kont.302/2 dt.16.09.2014 fat.seria 10823685 dt.24.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) REAN 95 Shkoder 24,000 2014-12-03 2014-12-04 73421410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA SHKODER ft 10823683 dt 24.11.2014
  Komuna Kuman (0909) REAN 95 Fier 21,000 2014-11-26 2014-11-27 31424210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kuman 2421001 likujdim fature
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) REAN 95 Tirane 7,200 2014-11-25 2014-11-26 64010180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative SHISH Kol pun per projektin up 292/1 dt 25.08.2014 pv 27.08.2014 kontr 292/5 dt 16.09.2014 fat 10823676 dt 14.11.2014 pv kol 12.11.2014
  Komuna Fan (2026) REAN 95 Mirdite 5,760 2014-11-24 2014-11-24 17826680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna fane per mbikqyrje punimesh Sistemim asfaltim Q.Fane
  Komuna Kthelle (2026) REAN 95 Mirdite 5,400 2014-11-21 2014-11-24 13226690012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna kthelle per mbikqyrje punimesh Mirmbajtje rruge te komunes Kthelle
  Komuna Vertop (0202) REAN 95 Berat 10,800 2014-11-20 2014-11-21 32123090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna vertop berat lik fat nentor 2014 supervizor
  Komuna Otllak (0202) REAN 95 Berat 4,200 2014-11-20 2014-11-21 33223040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr.37.dt.27.10.2014
  Komuna Otllak (0202) REAN 95 Berat 13,440 2014-11-20 2014-11-21 33123040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr.36.dt.27.10.2014
  Komuna Qender (0909) REAN 95 Fier 5,040 2014-11-12 2014-11-12 33324170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Qender Fier 2417001 likujdim fature
  Bashkia Tirana (3535) REAN 95 Tirane 153,600 2014-11-06 2014-11-07 97621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane mbikq riko isiri kodra shkresa 11153 dt 07.08.14 kont 112/26 dt 03.12.12 fat 10823701 dt 16.09.13
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) REAN 95 Tirane 3,840 2014-11-06 2014-11-06 58810180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale SHISH Shp kolaudim up 25.08.2014 nr 304 pv 27.08.2014 kontr 304/4 dt 10.09.2014 fat 10823667 dt 03.10.2014 pv kol 03.10.2014
  Teatri Kombetar (3535) REAN 95 Tirane 21,600 2014-11-05 2014-11-06 25210120222014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1012022, TEATRI KOMBETAR PAGESE HARTIM PREVENTIVI RRJET UJESJELLESI up 90 DT.20.08.14 FTESE OFERTE 26.08.14 KONT.SHERB.544 DT.29.08.14 FT.34 DT.08.09.14 SERI 108723656
  Bashkia Shkoder (3333) REAN 95 Shkoder 28,800 2014-11-06 2014-11-06 64821410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve bashkia shkoder , ft 10823672 dt 23.10.2014
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 33,400 2014-10-23 2014-10-24 12623150012014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3852.
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 80,600 2014-10-23 2014-10-24 12623150012014 Te tjera transferime korrente KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3851.
  Komuna Lazarat (1111) REAN 95 Gjirokaster 84,000 2014-10-10 2014-10-13 9724490012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2449001 KOMUNA LAZARAT projekt preventiv depo uje pulari, up nr 3 fat tat 35 dt 19.09.2014 seria 10823657. urdher 01 dt 19.09.2014 pv i marjes ne dorezim. kontrate sherbimi projektimi, kerkese, preventiv cmimesh
  Komuna Ndroq (3535) REAN 95 Tirane 480,000 2014-10-09 2014-10-10 10728030012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Ndroq Projekt rikonstr ujesjell (lik me vonese per mung.fondi) up 11 dt 10.11.2012 pv 11.11.2012 kontr 17.12.2012 fat 18 dt 03.06.2014 seri 10823740 pvmd 25.12.2012