Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REAN 95 All 4,360,484.00 65 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) REAN 95 Kukes 131,043 2014-10-01 2014-10-02 14421250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive kualidim stadiumi (Zeqir Ymeri)) ft 05 S85333529 Bashkia Kukes
  Komuna Bubq (0716) REAN 95 Kruje 8,640 2014-09-22 2014-09-22 24425220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK FAT NR 5 DT 10.02.2014 NGA KOMUNA BUBQ
  Bashkia Kukes (1818) REAN 95 Kukes 117,600 2014-09-22 2014-09-22 13921250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mbikqyres punimesh(rik shkolla Havzi Nela)Ft 17 S10823739 Bashkia Kukes
  Komuna Iballe (3330) REAN 95 Puke 69,600 2014-09-15 2014-09-18 15727200012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime kodi 2720001 komuna iballe puke supervizim ndert ujsjellsi kash qender berish vogel fat.06 dt.28.05.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) REAN 95 Tirane 86,400 2014-09-16 2014-09-17 24510160072014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 602, QSHAMT hartim dok,up 713 d 4/6/14,njf 1 d 5/6/14,kon 880/1 d 9/6/14,fat 10823741 d 16/4/14
  Komuna Malzi (1818) REAN 95 Kukes 5,040 2014-09-12 2014-09-15 10625400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve kualidim punimesh(rik kanal vadites)ft32dt21.08.2014 S10823654 Malzi Kukes
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) REAN 95 Tirane 117,600 2014-09-09 2014-09-10 24410160072014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231, QSHAMT ,projekt,up 788 d 30/6/14,ft of 1025 d 30/6/14,fat 10823651 d 7/7/14
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) REAN 95 Tirane 65,280 2014-09-04 2014-09-05 19210290112014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Gjyk.Rrethi.Tirane Lik mirembajtje godine up 14 dt 10.06.2014 fo 10.06.2014 kontr 17.06.2014 fat 10823746 nr 24 dt 17.06.2014(lik me vonese per limit mujor)
  Komuna Zall Bastar (3535) REAN 95 Tirane 5,400 2014-09-04 2014-09-04 9327980012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Zall Bastar Studim projektim depo uji urdh 1 dt 03.01.2013,01.04.2013 up 32 dt 27.11.2013 fo 27.11.2013 njoft fit 06.12.2013 kontr 06.12.2013 fat 35 dt 09.12.2013 fh 12 dt 09.12.2013 (lik me vonese per mung. fondesh)
  Komuna Vertop (0202) REAN 95 Berat 5,400 2014-09-02 2014-09-03 23723090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna vertop berat lik fat gusht 2014 kolaudim punimi
  Komuna Zall Bastar (3535) REAN 95 Tirane 24,120 2014-08-26 2014-08-27 8427980012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Komuna Zall bastar mbikqyrje punime up.19 dt.07.08.2013 ft.of.07.08.2013pv. dt.09.08.2013 njof. fit.09.08.2013 kont.12.08.2013 fat.30 dt.30.10.2013 seria 10823709
  Komuna Fushe Kuqe (2019) REAN 95 Laç 5,400 2014-08-18 2014-08-19 20025620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertimin e mureve rrethuese 2562001 KOMUNA FUSH KUQE PAGUARSHPENZIME PER KUALIDIM OBJKTI KANT NR 553 DT 06.12.2013 PV DT 24.12.2013 FT 40 DT 20.12.2013
  Bashkia Cerrik (0808) REAN 95 Elbasan 499,470 2014-08-06 2014-08-07 30621100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime studim projektim Bashkia Cerrik
  Bashkia Divjake (0922) REAN 95 Lushnje 136,800 2014-08-04 2014-08-05 9021470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore BASHKIA DIVJAKE 2147001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER HARTIM PROJEKTI PER NDERT.E QENDRES SHENDETESORE DIVJAKE SIPAS FATURES DHJETOR 2013
  Komuna Qelez (3330) REAN 95 Puke 4,068 2014-06-25 2014-06-26 6827160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna qelez puke kodi 2716001 supervizim objekti rik catise shkolla 9 vjecare qelez fat 06 dt 28.05.2014
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 89,000 2014-06-16 2014-06-16 7323150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3678.
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 34,500 2014-06-03 2014-06-03 6523150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3654.
  Komuna Sauk (3535) REAN 95 Tirane 395,000 2014-05-29 2014-05-30 5228110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM FARKE mbikeqyrje punimesh urdher 10.11.10 kont 15.11.2010 fat 24.04.2014 sr 10823733
  Komuna Fushe Bulqize (0603) REAN 95 Bulqize 34,500 2014-04-22 2014-05-02 5023150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim furnitorin Rean-95 per PO nr.3614.
  Bashkia Tirana (3535) REAN 95 Tirane 364,800 2014-04-29 2014-04-30 310 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq rruga Robert Shva,urdh prok nr 48 dt 12.07.2012,proc verb dt 23.07.2012,kontr 48/19 dt 28.08.2012,fat 85333543 dt 01.08.2013