Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 19,550,609.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-12-29 2014-12-30 19210100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 19285506 dt 24.12.2014
  Nd-ja Tregut Lire (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 14,400 2014-12-27 2014-12-29 43821010492014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale DPTTV PERARESE UP 178 DT 01.12.14 FTESE OFERTE 178/1 DT 01.12.14 FAT 718 DT 09.12.14 SR 17650166 FH 22 DT 09.12.14
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 768,000 2014-12-23 2014-12-26 497110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje prog.dat nga 21.7 deri 29.11.2014,fat nr.nga 723 deri 731 dat 12.12.2014,seri nga 17650171 deri 17650179 dat 12.12.2014,kont. ne vazhdim
  Bashkia Kucove (0217) PASTRIME SILVIO Kuçove 78,000 2014-12-23 2014-12-23 50521240012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie per automjet bashkia kucove kod.2124001 proces verbali dt 17.12.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 2,460,000 2014-12-18 2014-12-19 33821011462014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet AUTOVIN UP 1625 DT 09.09.14 PV 22.09.14 NJOF FT 1625/10 DT 20.10.14 KONT 1625/11 DT 29.10.14 FAT 649 DT 07.11.14 SR 17650097 FH 12 DT 07.11.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 20,834 2014-12-18 2014-12-19 408108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 331,dt 24.11.2014,vendim KPP 600/2014 dt 12.11.2014
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 78,000 2014-12-16 2014-12-18 27910760012014 Sherbime te tjera ILDKP lik mater urdh prok nr 5548 dt 03.12.2014,.njoft fit 04.12.2014,fat 17650167 dt 09.12.2014 nr 719, situac 9.12.2014
  Universiteti Politeknik (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 111,600 2014-12-16 2014-12-17 190510110402014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit UNIVERSITETI POLITEKNIK sh up 6.10.2014 pv 21.10.2014 fat 12.12.2014
  Autoriteti i konkurrences (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 13,800 2014-12-15 2014-12-17 22910770012014 Sherbime te tjera AUTORITETI I KONKURENCES SHERBIM UP 29 DT 24.11.2014 NJ. FIT 27.11.2014 FAT. 709 DT 3.12.2014 SERI 17650157
  Ndermarrja Rruga (0707) PASTRIME SILVIO Durres 186,000 2014-12-15 2014-12-16 21521070142014 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri MARRJE PLATFORME ME QERA / NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-12-09 2014-12-10 13810820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1082001 K.Kombetar Kontab, pastrim,kon vazh 24/2/14,fat 711 d 4/12/14 s 17650159
  Agjencia Kombetare e Bregdetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 24,000 2014-12-09 2014-12-10 611094029201 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AKB materiale pastrimi up 53 30.09.2014 ftese per of njft 30.09.2014 fat 716 05.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-12-03 2014-12-04 17410100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft sherb pastrimi , kv dt 14.1.2014, seri 17620126 dt 29.11.2014
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-12-03 2014-12-03 13410820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1082001 K.Kombetar Kontabilitetit pastrim,kon vazh 24/2/14,fat 667 d 29/11/14 s 17650115
  Shkolla e Magjistratures (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 26,976 2014-11-21 2014-11-24 25310550012014 Sherbime te tjera SHKOLLA E MAGJISTRATURES PASTRIM KARRIKE UP 37 DT 4.11.2014 NJ FIT 4.11.2014 FAT 658 DT 14.11.2014 SERI 17650106
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 213,000 2014-11-19 2014-11-20 31521011462014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet likSHERBIM ME VIN UP 1067/1 DT 02.06.14 NJOF FIT 06.04.14 KONT 1067/3 DT 06.06.14 FAT 525 DT 17.09.14 SR 16792273
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 237,600 2014-11-11 2014-11-12 19410111412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011141 Fak.Drejtesise SHP. OPERATVE UP 23 DT 13.10.2014 NJ. FIT 20.10.2014 FAT 637 DT 30.10.2014 SERI 17650085
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 612,000 2014-11-10 2014-11-12 3961003002014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje sherb.pastrim profesional Prog.dat 2.6.2014datnr.513 seri 16792261 dat 10.9.2014,Prog.dat 28.6.2014,fat.nr.520 seri 16792268,dat 12.9.2014,Prog.dat 6.5.2014,fat nr.518,seri 167922266 dat 12.9.2014,Prog.dat 14.7.2014,fat
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 190,800 2014-11-11 2014-11-12 63310120012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1012001, MIN KLUTURES, Sherbim pastrimi UP 30 dt.11.07.14 ftese oferte 3142/1 dt.11.07.14 nj.fituesi 14.07.14 ft.390 dt.16.07.14 seri 15574337 kont.14.07.14 pcv 16.07.14
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-11-05 2014-11-05 11310820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1082001 K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM KONTRATE D 24/2/2014,FAT NR 598 DATE29.10.2014 S17650046