Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 19,550,609.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-06-12 2014-06-13 6110820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM,KONTR VAZH 24/2/14,FAT 265 D 28/5/14 S 15574212
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 472,824 2014-06-09 2014-06-10 258101305120141 Sherbime te tjera 602,SUSM SHEFQET NDROQI,deratizim,pv emergjence 20/5/14,fat 296 d 4/6/14 s 15574243,sit 4/6/14
  Sanatoriumi Tirane (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 472,824 2014-06-09 2014-06-10 25810130512014 Sherbime te tjera 602,SUSM SHEFQET NDROQI,dezinsfektim,pv emergjence 4 d 20/5/14,fat 290 d 30/5/14 s 15574237,sit 30/5/14
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-05-29 2014-05-29 871010097201411 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 15574201 dt 28.5.2014
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-05-08 2014-05-08 5010820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit K.Kombetar Kontabilitetit telefon prill 14
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-05-07 2014-05-08 67101009720141 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 14040146 dt 29.4.2014
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 112,800 2014-04-09 2014-04-10 6910890012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim K.M.DH. PERSONALE . lik ft sherb pastrimi , up dt 20.3.2014, nj fit dt 24.3.2014, kontr dt 24.3.2014, seri 14040102 dt 7.4.2014
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-04-10 2014-04-10 3610820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit K.Kombetar Kontabilitetit pastrim up 20.2.2014 njf 21.2.2014 f 31.3.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-04-04 2014-04-07 5210100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE.lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 14040213 dt 31.3.2014
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 4,122,888 2014-04-03 2014-04-04 10321340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio fatur 578 dt 28.12.2012 40 dt 29.01.2013,96 dt 28.02.2013,119 dt 29.03.2013,176 dt 29.04.2013,244 dt 28.05.2014 308 dt 28.06.2013
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-03-04 2014-03-05 3210100972014 Unspecified DREJT PAR PASTR PARAVE. SHERBIME PASTRIMI KONTRATE NE VAZHDIM NR.109/1 DT.14.01.2014 FAT.121 DT.27.02.2014 SERIA 12699558
  Bashkia Kucove (0217) PASTRIME SILVIO Kuçove 1,482,000 2014-02-19 2014-02-21 4821240012014 Unspecified blerje mjeti me kosh hidraulik bashkia kod.2124001 fat.11293871
  Shkolla e Magjistratures (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 20,000 2014-02-11 2014-02-12 4210550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM AMBJENTI PV 4 DT 31.01.2014 FAT 53 DT 31.01.2014 SERI 1269690
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 17,501 2014-02-11 2014-02-11 1910100972014 Unspecified DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft pastrimi kontr dt 14.1.2014, seri 12699693 dt 31.1.2014