Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PASTRIME SILVIO All 19,550,609.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 1,556,542 2014-10-30 2014-10-31 36521340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pastrim qyteti nga Bashkia Peqin ne favorte Pastrime Silvio fat. nr.500.dat.03.09.2014
  Organi Kombetar i Investigimit te Aksidenteve Ajrore (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 216,000 2014-10-30 2014-10-31 5910061432014 Sherbime te tjera OKIIA shp pastrimi up 6 18.09.2014 ftese 10.10.14 fat 579 29.09.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-10-30 2014-10-30 16010100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE.lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 17650057 dt 29.10.2014
  Burgu Lushnje (0922) PASTRIME SILVIO Lushnje 54,000 2014-10-24 2014-10-24 11510140032014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1014003 I.E.V.P. Lushnje Sa xhirojme per shlyerje Pastrime Silvio Sipas fat Nr.584, dt:15.10.2014 per Desisektim dhe deratizim te banesave te te denuarve
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-10-13 2014-10-14 10810820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1082001 K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM,KONTR VAZH 24/2/14,FAT 535 D 29/9/14
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-10-01 2014-10-01 14610100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 16792295 dt 29.9.2014
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 787,442 2014-09-24 2014-09-26 33421340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 104 dt 31.03.2014,fatur nr 103 dt 26.02.2014 pjeserisht
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 883,476 2014-09-24 2014-09-26 33321340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 12699666 dt 28.01.2014 fatur nr 12699540 26.02.2014 pjeserisht
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 1,545,048 2014-09-24 2014-09-26 33521340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr.291 dt:30.05.2014,310 dt:28.06.2014 ,496 dt:01.08.2014
  Bashkia Peqin (0827) PASTRIME SILVIO Peqin 422,322 2014-09-24 2014-09-26 33621340012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Pastrim Qyteti nga Bashkia Peqin ne favor Pastrim Silvio Tirane Fatur nr 174 dt 28.04.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-09-19 2014-09-22 12810100972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 16792161 dt 28.8.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 45,600 2014-09-09 2014-09-10 51710040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 231 MZHETS pajisje,up nr 327 dt 13.06.2014,ftese per oferte dt 16.06.2014,njoftim dt 16.06.2014,fat nr 327 dt 23.06.2014,seri 15574274,fh nr 5 dt 23.06.2014
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-09-03 2014-09-04 9210820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1082001 K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM,KONTR VAZH 24/2/14,FAT 452 D 28/8/14 S 16792250
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 832,912 2014-08-13 2014-08-13 15310250972014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1025097 602 SHERB SOC SHTET Dezinfektim up 10.6.2014 njf 01.07.2014 k 7.7.2014 f 16.7.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,001,940 2014-08-01 2014-08-06 26010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM Urdher dat, 6.01.2014,PV i fondit limit dat 8.01.2014, Urdh.Prok nr.1 dat 9.01.2014,PV 3,4 dat 13.01.2014 kont nr.130 dat 14.01.2014 fat nr.301 dat 5.6.2014 seri 15574248,fat nr.302 dat 5.6.2014 seri 15574249,fat nr.303 dat 5.6.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-08-04 2014-08-05 111101009720141 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 167922209
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-08-04 2014-08-04 8210820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM,KONTR VAZH 24/2/14,FAT 399 DT 27.07.2014 SERI 15574277
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 31,080 2014-07-25 2014-07-29 16510310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,ATSH-ja pastrim,up 11 d 9/6/14,njf 9/6/14,fat 373 d 30/6/14 s 15574320
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 35,000 2014-07-08 2014-07-08 105101009720141 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft sherb pastrimi kv dt 14.1.2014, seri 15574290 dt 28.6.2014
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 5,340 2014-06-30 2014-07-01 7410820012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit K.Kombetar Kontabilitetit PASTRIM,KONTR VAZH 24/2/14,FAT330 D 25/6/14 S 15574277