Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NOVATECH STUDIO All 6,984,220.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) NOVATECH STUDIO Mallakaster 215,988 2014-12-30 2014-12-31 250 2131001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve PAGESE PER NOVATECH STUDIO NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 113,184 2014-12-30 2014-12-31 60821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.61,62 dt.11.12.2014 seria 09959407,09959408 kont.215 dt.04.04.2013 sit. perf.01.12.2014 dhe sit. perf17.11.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 66,000 2014-12-30 2014-12-31 610121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.63 dt.11.12.2014 seria 09959409 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.08.2013
  Komuna Bushat (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 100,000 2014-12-30 2014-12-31 31427640012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA BUSHAT ft 09959432 dt 29.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 612121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.60 dt.11.12.2014 seria 09959406kont.309 dt.08.04.2013 sit. perf.30.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 50,400 2014-12-30 2014-12-31 611121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.64 dt.11.12.2014 seria 09959410 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.06.2013
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 78,786 2014-12-30 2014-12-31 60921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.59 dt.11.12.2014 seria 09959405 kont.215 dt.04.04.2013 sit. perf.01.12.2014
  Bashkia Kamez (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 6091121660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Mbikqyres fat.65dt.11.12.2014 seria 09959411 kont.07.03.2013 sit. perf.dt.05.12.2014
  Komuna Kote (3737) NOVATECH STUDIO Vlore 160,000 2014-12-29 2014-12-30 15428440012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2844001 KKOTE SUPERVIZIM FAT NR 86 DAT 29.12.2014
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 159,996 2014-12-29 2014-12-30 43710200012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DREJTORIA ARKIVAVE PROJEKT uP.161 DT. 13.10.2014 FAT.67(09959414) DT. 12.12.2014 PVMD 15.10.2014
  Bashkia Durres (0707) NOVATECH STUDIO Durres 35,880 2014-12-24 2014-12-24 67521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIKMBIKQYEJE PARA TIRANA BANKE FAT NR 71 DT 12.12.2014
  Bashkia Durres (0707) NOVATECH STUDIO Durres 359,640 2014-12-24 2014-12-24 67621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione 2107001 BASHKIA DURRES LIKMBIKQYEJE NDERTIM I RRUGES PARALEL ME PORTIN FAT NR 72 DT 15.12.2014
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 6,000 2014-12-17 2014-12-23 603216220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FAT NR 27 DT 10.07.2014 NR SERIE 09959216 KONTRATE DT 13.06.2014 LICENCE NR MK 1846/3 NJOFTIM PER PERFUNDIM PUNEMESH
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 74,000 2014-12-17 2014-12-23 59321620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FAT URE NR 70 DT 12.12.2014 NR SERIE 09959417 KONTRATE NR PROT 779/17 DT 15.09.2014 LICENCE MK1846/3 DT 3.9.12 UP NR 17 DT 25.6.2014
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 118,665 2014-12-17 2014-12-23 59221620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FATURE NR 69 DT 12.12.2014 NR SERIE 09959416 KONTRATE NR PROT 779/13 DT 15.09.2014 LICENCE NR 1846/3 DT 3.9.2012 NJOFTIM PER PERFUNDIMIN E MBARIMIT TE PUNIMEVE DHE UP NR 17 DT 25.6.2014
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 47,880 2014-12-17 2014-12-23 59121620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FATURE NR 68 DT 12.12.2014 NR SERIE 09959415 KONTRATE NR PROT 779/15 DT 15.09.2014 LIC NR 1846/3 DT 3.9.12 UP NR 17 DT 25.6.2014
  Komisariati i Policise NSH Fier (0909) NOVATECH STUDIO Fier 85,536 2014-12-18 2014-12-19 27010160192014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative K.Policise N.SHFier 1016019 mbikeqyrje punimesh
  Komuna Voskop (1515) NOVATECH STUDIO Korçe 107,448 2014-12-18 2014-12-19 24825060012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA VOSKOP FAT.29 PROJEKT-PREVENTIV "RIKONSTR.RRUGESH POLENE"
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 72,000 2014-12-10 2014-12-17 53721620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRS PAGUAR FAT NR 5 DT 01.03.2014 NR SERIE 09959194 KONTRATE DT 08.12.2013 MBIKQYRJE PUNIMESH PER OBJEKTIN SISTEMIM ASFALTIM RRUGA LAGJE DRITA
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) NOVATECH STUDIO Lezhe 252,000 2014-12-16 2014-12-17 18110050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 66 DT 12.12.2014