Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NOVATECH STUDIO All 6,984,220.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Ishem (0707) NOVATECH STUDIO Durres 136,410 2014-07-09 2014-07-09 11123720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/SUPERVIZION RIK. RR. TE BRENDESHME
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 75,482 2014-07-07 2014-07-08 14410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 09959214 dt 28.02.2014
  Universiteti Korce (1515) NOVATECH STUDIO Korçe 14,400 2014-06-23 2014-06-24 20510110462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UNIVERSITETI "FAN S.NOLI" KORCE SHERBIME TJERA (GENPLAN AMBJENTESH) LIK FAT NR.22 DT.10.06.2014
  Bashkia Durres (0707) NOVATECH STUDIO Durres 75,208 2014-06-13 2014-06-16 27321070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQ RIK I RRUGES M,KULJA
  Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 224,400 2014-06-04 2014-06-04 440 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikqyrje punimesh ndert rruga Filanto ,kontr 48/17 dt 28.08.2012,situac dt 06.12.2013, fat seri 09959179 dt 06.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 173,520 2014-05-21 2014-05-21 387 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane likmbikqyrje rruga Gjon Muzaka,kontr 112/12 dt 27.11.2012,sit 06.12.2013,fat 09959173 dt 06.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 108,180 2014-04-29 2014-04-30 313 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq rruga Mihal duri ,kontr 112/18 dt 03.12.2013,,fat seri 09959175 dt 06.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 96,984 2014-04-29 2014-04-29 312 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikqyrje rruga Mine Peza urdh prok nr 1121 dt 29.10.2012,njof fit 112/4 dt 16.11.2012,kontr 112/22 dt 03.12.2013,fat seri 09959174 dt 06.12.2013
  Komuna Postribe (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 213,000 2014-04-08 2014-04-09 4627550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA POSTRIBE SHKODER fature nr 09959191 date05.06.2014
  Komuna Kuman (0909) NOVATECH STUDIO Fier 219,960 2014-03-25 2014-03-26 4324210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kuman Fier 2421001 mbikeqyres punimesh mars 2014
  Komuna Kuman (0909) NOVATECH STUDIO Fier 475,243 2014-03-25 2014-03-26 4124210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kuman Fier 2421001 mbikeqyres punimesh mars 2014
  Komuna Kuman (0909) NOVATECH STUDIO Fier 275,280 2014-03-25 2014-03-26 4224210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Kuman Fier 2421001 mbikeqyres punimesh mars 2014
  Qendra Kulturore Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 99,500 2014-03-17 2014-03-17 32 21011512014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Qendra kulturore lik lik mbikqyrje punimesh salla tetatri Metropol urdh prok nr 270 dt 01.07.2009,njof fit 345 dt 07.09.2009,kontr 366 dt 28.09.2009,proc verb marj dorez 07.03.2011,fat 17 dt 09.04.2011,seri 4727284
  Universiteti Korce (1515) NOVATECH STUDIO Korçe 103,200 2014-02-12 2014-02-13 4510110462014 Unspecified SUPERVIZIM/DREJTIM PUNIMESH FAT NR 68 DT 04.12.2013. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE