Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NOVATECH STUDIO All 6,984,220.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 216,000 2014-12-11 2014-12-12 53921620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FATURE NR 06 DT 01.03.2014 NR SERIE 09959195 KONTRATE NR 309/4 DT 17.4.2013 LIC MK 1846/3 DT 3.9.2012 MBIKQYRJE PUNIMESH
  Bashkia Shkoder (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 2,373 2014-12-11 2014-12-11 77921410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA SHKODER ft 09959250 dt 21.11.2014
  Bashkia Shkoder (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 120,000 2014-12-02 2014-12-03 70921410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001 bashkia shkoder ft 09959241 dt 13.11.2014, ft 09959237 dt 29.10.2014, ft 09959239 dt 06.11.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 39,999 2014-11-27 2014-11-27 56710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE Kolaudim punimesh Implemnt i rruges Pburg Berat,up nr 258/10 dt 17.11.2014 fto dt 17.11.2014 app dt 21.11.2014 fat nr 54 dt 25.11.2014 sr 09959248
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 8,400 2014-11-19 2014-11-27 48621620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FT NR 4 DT 01.03.2014 SER 09959193 KONTR DT 13.08.2014 KOLAUDIM TE PUNIMEVE "LYRJE SHKOLLE E MEREMETIM "
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 100,800 2014-11-19 2014-11-27 48521620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FT NR 33 DT 26.09.2014 SER 09959224 KONTRATE DT 26.08.2014 MBIKQYRJE PUNIMESH "RIKONSTRUKSION SHKOLLA NR 2 LIKUIDIM PJESOR
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 76,440 2014-11-26 2014-11-26 22310050792014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005079 , BORDI KULLIMIT sherbim rilevimi U.P. nr 1/ 33 dt 22.10..2014 f.ofrt. APP.dt 24.10..2014, kontrate nr 391dt 27.10..2014, fat nr 53 dt 21..11.14, seri 09959247 licenca MK 0360/1
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 15,432 2014-11-24 2014-11-24 358108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 303,dt 13.10.2014,vendim KPP 554/2014 dt 03.10.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) NOVATECH STUDIO Kruje 47,999 2014-11-13 2014-11-14 61521630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 54 dt 1.11.2014 nga bashkia f kruje
  Komuna Skenderbeg (0810) NOVATECH STUDIO Gramsh 211,200 2014-11-07 2014-11-07 17324330012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2433001 Blerje projekti fat.nr.09959228 dt:06.10.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) NOVATECH STUDIO Shkoder 372,000 2014-11-05 2014-11-05 14510050782014 Sherbime te tjera BORDI KULLIMIT SHKODER FAT 09959236 DT 29.10.2014
  Komuna Malzi (1818) NOVATECH STUDIO Kukes 36,000 2014-11-04 2014-11-04 13625400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve mbikqyres punimesh ft38dt10.10.2014S 09959229 Malzi Kukes
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 96,000 2014-10-23 2014-10-23 20210050792014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005079, BORDI KULLIMIT PAGESE PER SHERBIME SPECIALE ( plan rilevime) u.p. nr 1/25 dt 25.08.2014,ft.ofert. APP dt 27.08.2014, fat nr 11 dt 20.10.2014, seri 09959234, licence MK 1846/3 DHE MK 0360/1
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 213,600 2014-10-23 2014-10-23 20110050792014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005079, BORDI KULLIMIT PAGESE PER SHERBIME SPECIALE ( plan rilevime) u.p. nr 1/32 dt 22.09.2014,ft.ofert. APP dt 24.09.2014, fat nr 10 dt 20.10.2014, seri 09959235, licence MK 1846/3 DHE MK 0360/1
  Bashkia Durres (0707) NOVATECH STUDIO Durres 43,591 2014-10-22 2014-10-23 49621070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES PAGESE MBIKQYRJE TE OBJEKTIT NR 2 TE RRUGES M KULJA QAFBOT DHE DERI TE RRUGA PAVARSIA FATNR 36 DT 03.10.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 108,216 2014-09-09 2014-09-11 24321011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Bashk Nr 6 Lik mbikqyres pun per rikostr e zyrave te komitetit (lik me vonese per mungese fondi)kontr vazhd 438/423/1 dt 04.08.2010 dt 20.07.2011 fat 82 dt 14.12.2012 urdh lik 51 dt 04.09.2014
  Komuna Luzni (0606) NOVATECH STUDIO Diber 82,800 2014-09-10 2014-09-10 11123580012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren KOMUNA LUZNI rivler. pasurie per shpron. per interesa publike kont. nr 55 date 04.08.14 fat nr 29 date 12.08.14
  Komuna Rajce (0821) NOVATECH STUDIO Librazhd 192,000 2014-09-09 2014-09-10 25625940012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOM.RRAJCE LB,RIK RRUGESH DHE UJESJELLESASH
  Bordi i KullimitDurres (0707) NOVATECH STUDIO Durres 102,000 2014-09-04 2014-09-05 18110050682014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME PER PRODHIM DOKUMENTACIONI SPECIFIK LIK FAT NR 31 DT 26.08.2014
  Bashkia Mamuras (2019) NOVATECH STUDIO Laç 403,200 2014-07-16 2014-07-17 27521620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA MAMURRAS PAGUAR FT NR 18 DT 21.05.2014 NR SERIE 09959207