Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGBES CONSTRUKSION All 1,382,754,076.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 67,118,932 2014-12-23 2014-12-24 42721110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 811,821 2014-12-19 2014-12-23 23910940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh Landfilli Bajkaj urdher 18.12.2014 situac.nr 2 kont 663 14.06.2013 fat 15 14870915
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 4,730,800 2014-12-19 2014-12-23 23710940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh Landfilli Bajkaj urdher 18.12.2014 situac.nr 2 kont 663 14.06.2013 fat 12 14870912
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 649,457 2014-12-19 2014-12-23 24010940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare kosto lokale Landfilli Bajkaj urdher 18.12.2014 situac.nr 2 kont 663 14.06.2013 fat 15 14870915
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 31,817,385 2014-12-18 2014-12-22 151810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.8716/1 dt 15.12.14 Diference Sit Nr. 3 Fat Nr. 13 dt 05.12.14 ser14870913 Kon Nr.1623/5 dt 07.04.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 119,151,493 2014-12-18 2014-12-22 151210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.9126/1 dt 17.12.14 Sit Nr. 7 fat nr. 14 dt 16.12.14 ser 14870914 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 102,777,594 2014-12-09 2014-12-10 1150 110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr.7971/1 dt 18.11.14 Sit Nr. 6 fat nr. 9 dt 14.11.14 ser 14870909 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 6,306,402 2014-12-05 2014-12-09 39021110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 102,777,594 2014-12-04 2014-12-04 1150110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.7971/1 dt 18.11.14 Sit Nr. 6 fat nr. 9 dt 14.11.14 ser 14870909 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 102,777,594 2014-11-24 2014-12-02 115010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.7971/1 dt 18.11.14 Sit Nr. 6 fat nr. 9 dt 14.11.14 ser 14870909 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 102,777,594 2014-11-24 2014-11-27 115010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr.7971/1 dt 18.11.14 Sit Nr. 6 fat nr. 9 dt 14.11.14 ser 14870909 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 1,325,455 2014-11-26 2014-11-26 37224170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore K/Qender Fier 2417001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 5,310,966 2014-11-11 2014-11-11 36421110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Komuna Qender (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 3,015,995 2014-11-06 2014-11-07 32624170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Qender Fier 2417001 detyrim i prapambetur rik ujesjellesi
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 2,043,406 2014-11-04 2014-11-06 19010940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh Landfilli i Bajkaj loti 2 sit 1 fat 03 22.10.2014 s 14870903 kon va 663 14.06.2013 ref CW/ICB/.3.B.01.02 urdher 03.11.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 9,586,413 2014-10-27 2014-10-31 100110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.3895/3 dt 27.10.14 Sit Nr. 4 Diferenca Fat Nr.93 dt 18.06.14 ser 39996693 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 148,400,552 2014-10-30 2014-10-31 101710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr.7325/1 dt 28.10.14 Sit Nr. 5 fat nr. 4 dt 23.10.14 ser 14870904 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1,336,160 2014-10-30 2014-10-31 102510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.6302/2 dt 28.10.14 Diference Sit Nr. 2 Fat Nr.66 dt 15.09.14 ser 14870866 Kon Nr.1623/5 dt 07.04.14
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1,634,725 2014-10-29 2014-10-30 18410940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare kosto lokale punime Lndfilli Bajkaj loti 2 up 530 04.10.2014 kont 663 14.06.2013 ref CW/ICB/B.3.B.01.02 urdher 29.10.2014 sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,485,572 2014-10-17 2014-10-17 19010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.03.2011 FAT NR 56 DT 16.07.2014 SR 14870856