Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGBES CONSTRUKSION All 1,382,754,076.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 8,973,139 2014-10-14 2014-10-15 34621110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 561,996 2014-10-13 2014-10-14 23921110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd e sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 462,480 2014-10-13 2014-10-14 23721110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd e sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 8,450,688 2014-10-02 2014-10-03 33121110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 7,200,859 2014-09-18 2014-09-19 84310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.6203/1 dt 18.09.14 Sit Nr. 2 Fat Nr.66 dt 15.09.14 ser 14870866 Kon Nr.1623/5 dt 07.04.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 21,159,184 2014-08-27 2014-08-28 77110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.4747/2 dt 20.08.14 Sit Nr. 1 Fat Nr. 58 dt 18.07.14 ser 14870858 Kon Nr.1623/5 dt 07.04.14
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 7,951,681 2014-08-28 2014-08-28 28721110012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 75,000,000 2014-08-18 2014-08-19 71710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.3895/2 dt 04.08.14 Sit Nr. 4 I pjesshem Fat Nr.93 dt 18.06.14 ser 39996693 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Bashkia Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 19,648,120 2014-08-15 2014-08-15 27921110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 Rikonstruksion Bulevardi"Jakov Xoxa"
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 300,000 2014-08-12 2014-08-13 18621110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 10,000,000 2014-07-23 2014-07-25 64610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.4747/1 dt 21.07.14 Sit Nr. 1 Fat Nr. 58 dt 18.07.14 ser 14870858 Kon Nr.1623/5 dt 07.04.14
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1,085,166 2014-07-09 2014-07-10 10210940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare tvsh kont 663 14.06.2013 kont ref CW/ICB/B.3.b.1/2 urdher 08.07.2014 Shkr Min Fin 9328/1 01.07.2014 fat 61 s 39996661 17.07.2013
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 1,109,832 2014-07-04 2014-07-07 11821110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 te prapambetura
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 635,400 2014-07-04 2014-07-07 11721110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 te prapambetura
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 587,160 2014-07-04 2014-07-07 11921110062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 te prapambetura
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 5,662,556 2014-06-26 2014-06-27 47310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.3895/1 dt 24.06.14 Sit Nr. 4 I pjesshem Fat Nr.93 dt 18.06.14 ser 39996693 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Komuna Cakran (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 3,650,000 2014-06-20 2014-06-20 15124230012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK RRUGE CAKRAN VARIBOP DET I PRAPAMBETUR
  Komuna Zharres (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 3,764,104 2014-06-04 2014-06-04 17824190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Zharrez Fier 2419001 sit. nr.4 Grope depozitimi te mbeturinave
  Komuna Zharres (0909) AGBES CONSTRUKSION Fier 9,500,000 2014-05-19 2014-05-20 14024190012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve K/Zharrez Fier 2419001 sit.nr. 4 gropa e depozitimitte mbeturinave
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 106,504,545 2014-04-01 2014-04-03 6710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1556 dt 31.03.14 Sit Nr. 2 Fat Nr. 82 dt 18.12.2013 Ser 05321382 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13