Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGBES CONSTRUKSION All 1,382,754,076.00 46 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 54,993,341 2014-04-01 2014-04-03 6810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1556 dt 31.03.14 Sit Nr. 3 Fat Nr. 86 dt 26.03.14 Ser 39996686 Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1 2014-04-01 2014-04-03 6610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Shkresa Nr.1556 dt 31.03.14 Sit Nr. 1 Fat Nr. 59 dt 11.06.13 ser 39996659 (Diference e mbetur Garancie) Kon Nr. 1181/6 Dt 03.05.13 UP. 11 Dt 20.03.13
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 1,233,560 2014-03-04 2014-03-05 1710560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr VL.REC 60 28.03.2011 fat 69 17.10..2013 kesti 14 pjesore
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 3,956,920 2014-02-27 2014-02-28 1610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 15.4.2011,fat,67,10.10.2013,s05321367
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 161,093,441 2013-12-31 2014-01-06 122110060542013 Unspecified 231-ARSH Shkresa Nr. 5837 Dt 30.12.13 Sit Nr. 6 Fat Nr.7 Dt 18.11.10 Nr. Ser. 69108307Fat Nr. 73 dt 01.02.11, fat Nr. 82 dt 03.03.11 Kontrata ne vazhdim Nr. 3726/8 Dt 12.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AGBES CONSTRUKSION Tirane 51,433,993 2013-12-31 2014-01-06 123210060542013 Unspecified 231-ARSH Shkresa 5839 dt 30.12.13 Sit perfundimtar fat.57 dt 30.05.13 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3724/6 dt 02.06.2009