Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A. N. K. All 1,505,457,646.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 710,866 2014-12-30 2014-12-31 25210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejtoria Rajonit Qendror mirmbajtje performance kont va 01 30.05.2014 sit 19 dhjetor 2014 fat 08859217
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. N. K. Tirane 2,789,216 2014-12-30 2014-12-31 48810060472014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DPUK furnizimi me uje Puke kont va 015.57.18 16.12.2008 sit perfund.16.07.2014 akt kola 25.09.2014 fat 12 s 08859213
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 2,289,979 2014-12-23 2014-12-23 24510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performanc kont vazhdim 01 30.05.2013 sit 18 nentor 14 fat 15 s 08859216
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) A. N. K. Tirane 20,240,263 2014-12-15 2014-12-16 54710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pages kosto lokale dhe tvsh ft 22 dt 12.9.2012 s 85640470 shk 8754/9 dt 20.6.2014 kontr 9 dt 30.7.2008 sit 22.12.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 143,381,456 2014-11-20 2014-11-21 1140 10060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 7908/1 dt 17.11.14 Sit No4 Fat Nr. 7 dt 13.11.14 ser 08859208 Ko nr. 2197/6 Dt 28.06.13
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,027,450 2014-11-20 2014-11-20 21310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perform.kont ne va 01 30.05.2013 situac 17 tetor 2014 fat nr 11 08859212
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 3,381,490 2014-11-20 2014-11-20 21110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perform.kont ne va 01 30.05.2013 situac 1 gusht 2014 fat nr 9 08859210
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,455,850 2014-11-20 2014-11-20 21010060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perform.kont ne va 01 30.05.2013 situac 14 korrik 2014 fat nr 8 08859209
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,027,450 2014-11-20 2014-11-20 21210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perform.kont ne va 01 30.05.2013 situac 16 shtator 2014 fat nr 10 08859211
  Bashkia Tirana (3535) A. N. K. Tirane 2,881,053 2014-11-05 2014-11-06 99121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane shtese kont per rik infras blloku 79 shkresa 10988 dt 14.11.12 kont 1974/1 dt 4.03.12 sit perf 30.03.12 pv kolaudim 03.08.12 fat 85640469 dt 08.09.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 29,808,372 2014-11-03 2014-11-05 104510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 5718/1 dt 30.10.14 Sit Nr Perfundimtar Fat Nr. 5 dt 10.10.14 ser 08859205 Kontrata Nr. 4210/4 Dt 13.09.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 49,553,251 2014-11-03 2014-11-05 104410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr.5717/1 dt 30.10.14 fat nr 4 dt 10.10.14 ser 08859204 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 101,287,617 2014-10-30 2014-10-31 101910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr. 7553 dt 29.10.14 Sit No 3 Fat Nr. 38 dt 08.01.14 ser 05673468 Ko nr. 2197/6 Dt 28.06.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 31,475,025 2014-10-27 2014-10-31 100410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1574 Dt 01.04.14 Sit Nr 1 diference. Fat Nr. 24 Dt 01.10.13 Ser 05673454 Kontrata Nr. 4210/4 Dt 13.09.13 Urdher Prokurimi Nr. 40 Dt 12.09.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 56,380,162 2014-10-27 2014-10-31 99910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 4343/2 dt 27.10.14 Sit Nr.11 Fat Nr. 60 dt 30.06.14 ser 05673490 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 2,697,563 2014-10-09 2014-10-10 14010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 27 DT 31.05.2010,FAT NR 57 DT 20.06.2014 SR 05673487 SIT 17.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 282,329 2014-10-06 2014-10-07 14510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 18 DT 22.10.2010,FAT NR 58 DT 20.06.2014 SR 05673488 SIT 17.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 2,378,568 2014-08-26 2014-08-26 14310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 01 03.05.2013 sit 13 01.06.2014 fat 67 18.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,561,745 2014-08-26 2014-08-26 14110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 01 03.05.2013 sit 11 01.05.2014 fat 65 16.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 878,371 2014-08-26 2014-08-26 14210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 01 03.05.2013 sit 12 01.05.2014 fat 66 17.07.2014