Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A. N. K. All 1,505,457,646.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,138,613 2014-03-27 2014-03-28 2510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura kontrate ne vazhdim nr.01 dt.30.05.2013 fat 29 dt.04.11.2013 seria 05673459
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 58,663,488 2014-03-26 2014-03-27 6010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1433/1 Dt 25.03.14 Sit Nr. 9 Fat 44 dt 25.03.14 Ser 05673474 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 568,478 2014-03-04 2014-03-04 4110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WS/CB/2010/Loti 4.3 kesti 5 fat 34 09.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 11,479,308 2014-02-25 2014-02-25 3610560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.12.2012, seri 05673460 dt 2.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 7,214,413 2014-02-24 2014-02-25 5910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 18.12.2012, seri 05673470 dt 3.2.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 80,010,596 2013-12-31 2014-01-07 123210060542013 Unspecified 231 ARSH Shkresa Nr. 5850 dt 30.12.13 sit 7 fat 16 dt 28.06.13 ser 856404960
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 121,558,832 2013-12-31 2014-01-06 121410060542013 Unspecified 231 ARSH - Shkresa Nr. 35822 dt 30.12.13 Sit No 1 Fat Nr. 21 Dt 02.09.13 Ser 05673451, Fat nr 26 dt 25.10.13 ser 05673456 Ko nr. 2197/6 Dt 28.06.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 34,150,448 2013-12-31 2014-01-06 123010060542013 Unspecified 231-ARSH Shkresa Nr. 5834 Dt 30.12.13 Fat Nr. 24 Dt 01.10.13 Ser 05673454 Kontrata Nr. 4210/4 Dt 13.09.13 Urdher Prokurimi Nr. 40 Dt 12.09.13