Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A. N. K. All 1,505,457,646.00 48 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 104,318 2014-07-22 2014-07-23 1090060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb performance kont vazhd 01 30.05.2013 fat 63 02.07.2014 sit 09 29.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 792,820 2014-07-22 2014-07-23 1080060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb performance kont vazhd 01 30.05.2013 fat 62 01.07.2014 sit 08 29.01.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 104,318 2014-07-22 2014-07-23 1100060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb performance kont vazhd 01 30.05.2013 fat 64 16.07.2014 sit 10 29.03.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 9,855,357 2014-07-10 2014-07-10 56110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4343/1 dt 04.07.14 Sit Nr.11 Fat Nr. 60 dt 30.06.14 ser 05673490 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 4,622,156 2014-06-27 2014-07-01 48110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.4075 Dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Fat Nr. 45 dt 14.09.09 Ser 41094245 Nr. Kontrata ne Vazhdim Nr. 5487/4 Dt 05.06.2009
  Bashkia Kamez (3535) A. N. K. Tirane 481,968 2014-06-26 2014-06-27 24521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Kamez Lik 5% peme dekorative kontr vazhd 305 dt 19.07.2012 fat 4 dt 06.02.2012 umd 193 dt 23.06.2014 amd 193/1 dt 23.06.2014
  Bashkia Kamez (3535) A. N. K. Tirane 588,300 2014-06-26 2014-06-27 24621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Kamez Lik 5% peme dekorative kontr vazhd 36 dt 03.05.2014 fat 26 dt 14.05.2014 umd 192 dt 23.06.2014 amd 192/1 dt 23.06.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 21,302,136 2014-06-25 2014-06-26 45510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 2340/1 dt 24.06.14 D.P Vendimi nr 8 Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr. 13 dt 05.06.12 ser 85640461 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 356,700 2014-06-23 2014-06-26 43910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4050 dt 23.06.14 D.P Vendimi Nr 8 Pagese Sit Perfundimtar Fat Nr. 9 Dt 09.04.2012 Ser. 85640457 Kontrata ne Vazhdim Nr. 4496/3 Dt 18.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 248,738,664 2014-05-02 2014-05-05 21810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2340 D.P vendimi nr 4 Sit Nr. Perfundimtar Fat Nr. 47 dt 29.12.2011 Ser 71909548 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 210,138,336 2014-04-25 2014-04-29 16710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 229 dt 24.04.14 D.P vendimi nr 4 Sit Nr. 5, Fat Nr. 12 dt 07.04.11 ser 71909511 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 9,478,627 2014-04-21 2014-04-22 13310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2105 Dt 18.04.14 D.P vendimi nr 4 Sit Nr. 3, Fat Nr. 47 dt 11.08.2010 Nr. Ser 70405702, Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 111,808,203 2014-04-21 2014-04-22 13410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2105 Dt 18.04.14 D.P vendimi nr 4 Sit Nr. 4,fat Nr. 88 Dt 23.12.2010 Ser. 70405744 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3071/4 Dt 19.05.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 13,831,585 2014-04-11 2014-04-17 10710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARSH - Shkresa Nr. 1594/1 Dt 08.04.14 Kontra Nr 3071/4 Dt 19.06.09 P.V Marrjes ne dorezim Dt 31.03.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 55,473,923 2014-04-14 2014-04-17 11110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1634/1 Dt 08.04.14 Sit Nr. 10 Fat Nr. 46 Dt 02.04.14 Ser 05673476 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1259/4 dt 23.04.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 44,000,000 2014-04-08 2014-04-10 8610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 1574 Dt 01.04.14 Sit Nr 1 diference. Fat Nr. 24 Dt 01.10.13 Ser 05673454 Kontrata Nr. 4210/4 Dt 13.09.13 Urdher Prokurimi Nr. 40 Dt 12.09.13
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A. N. K. Tirane 481,206 2014-04-02 2014-04-03 8610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 22.10.2010 sit 8 17.02.2014 fat 43 21.03.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,128,725 2014-03-27 2014-03-28 2710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura kontrate ne vazhdim nr.01 dt.30.05.2013 fat 39 dt.03.01.2013 seria 05673469
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 1,418,567 2014-03-27 2014-03-28 2610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura kontrate ne vazhdim nr.01 dt.30.05.2013 fat 33 dt.03.12.2013 seria 05673463
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) A. N. K. Tirane 479,485 2014-03-27 2014-03-28 2410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura kontrate ne vazhdim nr.01 dt.30.05.2013 fat 25 dt.03.10.2013 seria 05673455