Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) All All 11,286,614.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 18,535 2014-06-03 2014-06-03 6910940112014 Posta dhe sherbimi korrier 1094011 Sh,postar ft 797dt31.12.2013,ft 35,101,179,260 J-Prill-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) "KERXHALIU" Kukes 9,960 2014-06-03 2014-06-03 6710940112014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme bl potreti te presidentit ft21dt16.05.2014 S11317423 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) C O L O M B O Kukes 34,700 2014-06-03 2014-06-03 6810940112014 Sherbime te printimit dhe publikimit bl tonera ft652dt13.05.2014 S15364601 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 312,319 2014-06-02 2014-06-02 6210940112014 Paga baze 1094011 paga muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 6,500 2014-06-02 2014-06-02 6510940112014 Udhetim i brendshem 1094011 dieta muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 24,029 2014-06-02 2014-06-02 6310940112014 Paga baze 1094011 paga muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 27,249 2014-06-02 2014-06-02 6410940112014 Shtese page per vjetersi ne pune 1094011 paga muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 68,100 2014-06-02 2014-06-02 66109400112014 Udhetim i brendshem 1094011 dieta muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 800,000 2014-05-23 2014-05-23 61101940112014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala 1094011 Aluizmi Kukes Rimbursim pagesave me bono Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 10,000 2014-05-02 2014-05-05 5510940112014 Kancelari 1094011 kancelari ft51dt07.04.2014 seria 05440059 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 139,960 2014-05-02 2014-05-05 5110940112014 Karburant dhe vaj 1094011 lend djegse fatura nr 93 dt 10.04.2014seria12233043 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 10,000 2014-05-02 2014-05-05 5410940112014 Kancelari 1094011sherbime ft50dt07.04.2014 seria 05440058 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 304,588 2014-05-02 2014-05-02 4810941102014 Shtese page per funksionin 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 27,249 2014-05-02 2014-05-02 49101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 56,700 2014-05-02 2014-05-02 52101940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes paga djeta personeli muaji prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 6,300 2014-05-02 2014-05-02 53101940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes djeta personeli muaji prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 24,029 2014-05-02 2014-05-02 50101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji prill 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 200,000 2014-04-11 2014-04-14 4210940112014 Karburant dhe vaj 1094011 Aluizni Kukes likujdim pjesor fat nr 93 dt 10.04.2014 seria 12233043
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 9,800 2014-04-07 2014-04-08 4110940112014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1094011 toneri fat nr 46 dt 5440200 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 59,496 2014-04-01 2014-04-02 37101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji shkurt 2014