Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) All All 11,286,614.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 12,000 2014-09-03 2014-09-04 103101940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 23,789 2014-09-01 2014-09-01 101101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji gusht 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 385,797 2014-09-01 2014-09-01 10010940112014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1094011 paga muaji gusht -2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 26,929 2014-09-01 2014-09-01 10210940112014 Paga baze 1094011 paga muaji gusht 2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 3,775 2014-08-18 2014-08-19 9710940112014 Sherbime telefonike 1094011 lik telefoni ft 718148365 dt31.07.2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 10,000 2014-08-18 2014-08-19 9810940112014 Kancelari kancelari(kapsa flutur) ft54 dt 01.08.2014 S5440062 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 10,000 2014-08-18 2014-08-19 9910940112014 Kancelari kancelari(stilolapsa) ft53 dt 01.08.2014 S5440061 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 6,800 2014-08-06 2014-08-06 9010940112014 Udhetim i brendshem 1094011 dieta muaji korrik -2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 1,546 2014-08-01 2014-08-04 91101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes shp tel vodafon muaji qershor 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 60,300 2014-08-01 2014-08-01 90.101940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes djeta personeli muaji korrik 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 23,782 2014-08-01 2014-08-01 87101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji korrik 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 27,002 2014-08-01 2014-08-01 8810940112014 Paga baze 1094011 paga muaji korrik 2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 6,800 2014-08-01 2014-08-01 90101940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes djeta personeli muaji korrik 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 358,452 2014-08-01 2014-08-01 91101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji korrik 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BOGDANI / KUKES Kukes 99,960 2014-07-01 2014-07-02 8010940112014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1094011 Aluizni Kukes likujdim pjesor fat nr 93 dt 10.04.2014 seria12233043
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 312,319 2014-07-01 2014-07-01 7610940112014 Paga baze 1094011 paga muaji maj-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 27,249 2014-07-01 2014-07-01 7810940112014 Paga baze 1094011 paga personeli muaji qershor-2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 24,029 2014-07-01 2014-07-01 77101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji qershor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 30,800 2014-07-01 2014-07-01 7910940112014 Udhetim i brendshem 1094011 djeta muaji qershor -2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 8,400 2014-06-03 2014-06-03 7010940112014 Uje 1094011 lik uji ft 588,601dt31.12.2013 ft 72,138,206,270dt30.05.2014Aluizni Kukes