Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) All All 11,286,614.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 5,388 2014-12-11 2014-12-12 15810940112014 Posta dhe sherbimi korrier 1094011 Sh,postar ft 790dt30.11.2014 seria 125977896Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 907,000 2014-12-11 2014-12-11 159101940112014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala 1094011 Aluizmi Kukes Rimbursim pagesave me bono muaji dhjetor 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 1,200 2014-12-04 2014-12-05 15710940112014 Uje 1094011 lik uji ft 622 dt 27.11..2014 seria17179494 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 375,989 2014-12-01 2014-12-01 15210940112014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta 1094011 Aluizmi Kukes paga muaji nentor-2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 26,939 2014-12-01 2014-12-01 15310940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga nentor-2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 4,767 2014-12-01 2014-12-01 15510940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes lik telef vodafon tetor-2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 39,700 2014-12-01 2014-12-01 15110940112014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes dieta shtator-tetor-2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 17,782 2014-12-01 2014-12-01 15410940112014 Sherbime te tjera 1094011 Aluizmi Kukes sherbim pastrimi muaji nentor-2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 405,000 2014-11-26 2014-11-26 150101940112014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala 1094011 Aluizmi Kukes Rimbursim pagesave me bono muaji nentor 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 9,900 2014-11-13 2014-11-13 14910940112014 Kancelari 1094011 kancelari qese plastike fat Nr 70 dt 10..11.2014Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) ALBTELEKOM SH.A. Kukes 4,600 2014-11-13 2014-11-13 14710940112014 Sherbime telefonike 1094011 Sh,postar ft 147dt13.11.2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) PERPARIM ELEZI Kukes 9,900 2014-11-13 2014-11-13 14810940112014 Kancelari 1094011 kancelari fat Nr 71 dt 13.11.2014Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 360,000 2014-11-10 2014-11-10 145101940112014 Rimbursim i Bonove te Privatizimit per legalizimin e objekteve informale, Te Dala 1094011 Aluizmi Kukes Rimbursim pagesave me bono muaji nentor 2014 Bordoroja
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 15,738 2014-11-10 2014-11-10 14610940112014 Posta dhe sherbimi korrier 1094011 Sh,postar ft 712dt31.10.2014seria12586419 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) ND. UJESJELLESIT Kukes 1,200 2014-11-05 2014-11-06 13810940112014 Uje 1094011 lik uji ft 567 dt 31.10.2014 seria17179439 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE E GREQISE Kukes 16,600 2014-11-05 2014-11-05 136.10940112014 Udhetim i brendshem 1094011 dieta muaji tetor 2014 Aluizni Kukes
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) VODAFONE ALBANIA Kukes 2,344 2014-11-04 2014-11-05 135101940112014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes shp tel vodafon muaji shtator 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 4,096 2014-11-03 2014-11-03 134101940112014 Sherbime te tjera 1094011 Aluizmi Kukes sherbim pastrimi muaji tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 61,900 2014-11-03 2014-11-03 136/10941102014 Udhetim i brendshem 1094011 Aluizmi Kukes djeta personeli muaji Tetor 2014
  ALUIZNI - Drejtoria Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 411,076 2014-11-03 2014-11-03 13110941102014 Paga baze 1094011 Aluizmi Kukes paga personeli muaji Tetor 2014