Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEN - ALB FARMA All 236,121,553.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 373,838 2019-04-23 2019-04-24 22610130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni, materiale mjekimi, up 12/1 dt 6.3.19,ft.oferte 18.3.19, nj.fitues 10.4.9, kont. 12/10 dt 12.4.19, ft 74273666 dt 18.4.19, fh 32 dt 18.4.19
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 99,778 2019-04-23 2019-04-24 22710130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni, materiale mjekimi, up 12/1 dt 6.3.19, ft.oferte 12.3.19, nj.fitues 10.4.9, kont. 12/10 dt 12.4.19, ft 74273733 dt 15.4.19, fh 29 dt 15.4.19
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 373,838 2019-04-23 2019-04-24 22610130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni, materiale mjekimi, up 12/1 dt 6.3.19,ft.oferte 18.3.19, nj.fitues 10.4.9, kont. 12/10 dt 12.4.19, ft 74273666 dt 18.4.19, fh 32 dt 18.4.19
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 99,778 2019-04-23 2019-04-24 22710130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni, materiale mjekimi, up 12/1 dt 6.3.19, ft.oferte 12.3.19, nj.fitues 10.4.9, kont. 12/10 dt 12.4.19, ft 74273733 dt 15.4.19, fh 29 dt 15.4.19
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 112,680 2019-04-16 2019-04-17 3010139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh ub 25 dt 17.02.2019 kontr 84 dt 17.08.2018 fat 08.02.2019 seria 74273951
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 112,680 2019-04-16 2019-04-17 3010139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh ub 25 dt 17.02.2019 kontr 84 dt 17.08.2018 fat 08.02.2019 seria 74273951
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,141,200 2019-02-26 2019-02-27 27310130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-blerje mat mjeksore sipas kontrates ne vazhdim nr 2646/26 dt 18.12.2018 ,fat nr 1327 seri69583327dt 16.01.2019 ,fh nr 13721 dt 16.01.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,286,640 2019-02-26 2019-02-27 27110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-blerje mat mjeksore sipas kontrates ne vazhdim nr 2646/26 dt 18.12.2018 ,fat nr 1263 seri69583263 dt 27.12.2018 ,fh nr 13618 dt 27.12.2018
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 34,200 2019-02-20 2019-02-21 1510139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh ub 9 dt05.02.2019 kontr84 dt 17.08.2018 fat 69583332 dt 16.01.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,641,760 2018-12-28 2019-01-09 306410130492018 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 - QSUT -602 mat mjek kont nr2646/26dt 18.12.2018 MK2646/15 DT 27.11.2018 .KERK DREJ FARMAC 2646/18 DT 25.12.2018 LIK I PJESH FAT NR 1263 SERI 69583263 DT 27.12.2018 FH NR 13618 DT 27.12.2018
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 579,360 2018-12-26 2019-01-07 76110130172018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore APARATURA MJEKSORE SPITALI FIER KNTR 2504/1 DT 17/09/2018 FAT 946 DT 03/10/2018 SERI 62094946
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 946,800 2018-12-26 2019-01-04 75110130172018 Ilaçe dhe materiale mjeksore MATERIALE MJEKIMI SPITALI FIER FAT 1143 DT 27/11/2018 SERI 69583143,UP 3035 DT 22/11/2018