Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEN - ALB FARMA All 236,121,553.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 2,858,940 2020-11-20 2020-11-23 70110130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, blerje paketes se kadastres, up 04 dt 25.02.20, nj.kont. 635 dt 25.02.20, njfit 1208 dt 22.05.20, MK 1228 dt 27.05.20, kont 3614 dt 23.10.20, fta 2052, seri 94480052, pcv 04.11.20, fh 276 dt 04.11.20
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 4,866,000 2020-11-20 2020-11-23 27110131192020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore - Shp.- Blerje Paisje mjeksore, up. 01.07.20 fit. 472/1 dt 07.08.2020,Kont. ne vazhdim 491 dt 19.08.2020, fat 2055 dt 05.11.2020 s 93633310, fh.32 dt 05.11.2020 pv. dorezim 05.11.2020
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 15,888,000 2020-10-19 2020-10-21 23210131192020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013119 Qendra Komb.e Urgjences Mjeksore - Shp.- Blerje Paisje mjeksore, up. 01.07.20 fit. 472/1 dt 07.08.2020,Kont. 491 dt 19.08.2020, fat 1860 dt 12.10.2020 s 93633310, fh.28 dt 12.10.2020 pv. dorezim 12.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 759,600 2020-10-12 2020-10-14 78510130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v paisj te spit raj vl,urdh prok nr 2337 dt 08.06.20,form njoft fit 07.07.20,form i of dt 24.06.20,urdh nr 494 dt 03.09.20,shkr nr 3725 dt 11.09.20,kont nr 2089.1 dt 19.08.20,fat nr 1496 dt 27.08.20 se 91891496,fh nr 9 d
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 4,029,840 2020-10-12 2020-10-14 78410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v paisj te spit raj vl,urdh prok nr 2337 dt 08.06.20,form njoft fit 07.07.20,form i of dt 24.06.20,urdh nr 494 dt 03.09.20,shkr nr 3725 dt 11.09.20,kont nr 2089.1 dt 19.08.20,fat nr 1438 dt 19.08.20 se 91891438,fh nr 8 d
  Sp. Tepelene (1134) GEN - ALB FARMA Tepelene 372,000 2020-10-09 2020-10-12 25310130862020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore up nr 23 dt 22.09.2020 , ft nr 793 dt 05.10.2020 spitali tepelene
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 456,660 2020-09-30 2020-10-01 58210130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,bler.pak se kadas.up 4 dt 25.02.20,njf 1235 dt 27.05.20,kont 1 dt 29.05.20,fat 1578,seri 92291078,pcv 08.09.20fh 231 dt 08.09.20
  Sp. Kucove (0217) GEN - ALB FARMA Kuçove 732,000 2020-08-24 2020-08-25 15610130742020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013074 blerje pajisje mjeksore fat nr 1425 /91891425 dt 18.08.2020
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 517,320 2020-08-20 2020-08-21 47210130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, blerje paketes se kataraktes ,up nr 4 dt 25.02.20,njf. 1208 dt 22.05.20,kont 1251 dt 29.05.20,fat 1381 ,seri 91223581,fh 201 dt 12.08.20,pcv 12.08.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 210,000 2020-08-10 2020-08-11 146710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.mat mjeks kont ne vazhdim nr590/28dat11.6.2020 .fat nr1172sr 90240622date14.7.2020 fh nr 17233 date14.7.2020
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 3,347,280 2020-06-25 2020-06-29 31510130172020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI FIER 1013017,BLERJE E PQAKETES SE KATARAKTES,UP 4 DT 25.02.20,NJF.DT 22.05.20,KONT 1 DT 29.05.20,FAT 793 DT29.05.20,SERI 87126743,FH 116 DT 29.05.20,PCV 29.05.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 4,908,120 2020-06-25 2020-06-26 125210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602-materiale mjeksore sipas kontrates nr 590/28 dt 11.6.2020,urdh prok 590 dt 24.1.2020.njoft fit 590/7 dt 6.4.2020 ,fat nr876 seri 89644476 dt 11.6.2020.fh nr 17010 dt 11.6.2020
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 97,200 2020-05-27 2020-05-28 36110130242020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 101324 SPITALI VLORE BLERJE PULSIOMETER, UP NR. 1380, DT. 25.03.2020, FAT NR. 491, DT. 25.03.2020, SERIA 87126841, FH NR. 3, DT. 25.03.2020
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 577,400 2020-03-30 2020-03-31 1810139032020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903 "PIU Global Fund" 2020-TVSH per materiale paisje trajnimi , up. 557 dt 30.07.2019 kont 196 dt 02.09.2019 fat 1590 dt 01.11.2019 seria 82248874 urdher 172 dt 23.12.2019
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 4,749,964 2020-03-17 2020-03-18 16210130242020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 101324 SPITALI VLORE BLERJE MATERILAE MJEKIMI PER KATARAKTEN, KONTR NR.896, DT. 21.02.2020, UP NR. 5373, DT. 12.11.2019, FAT NR. 299, DT. 21.02.2020,FH NR. 382, DT. 21.02.2020
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 696,000 2020-03-04 2020-03-05 11210130242020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 101324 SPITALI VLORE BLERJE STIMULUES NERVOR PER PERDORIM NE ANASTEZI ME AKSESOR, UP NR. 731, DT. 13.02.2020, FAT NR. 268, DT. 18.02.2020, SERIA 87194918, FH NR. 3, DT. 18.02.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 2,187,000 2019-12-10 2019-12-11 296410130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602- shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr79/29 dt 23.9.2019 . fat nr1822seri84212563dt 4.12.2019.fh 15876 dt4.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,584,000 2019-11-21 2019-11-22 275810130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje mat mjeksore.sipas kontrates ne vazhdim nr 79/29, dt 23.09.2019,.fat nr1592seri82248876dt1.11.2019.fh nr 15668dt 1.11.2019
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 129,024 2019-11-15 2019-11-18 11510139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh MAT KONSUMI UB 135 DT 31.10.2019 KONTR 74 DT 30.07.2019 FT 82248768 DT 17.10.2019
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 444,462 2019-11-15 2019-11-18 11410139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh MAT KONSUMI UB 134 DT 31.10.2019 KONTR 166&167 DT 26.07.2019 FT 82248779 DT 18.10.2019