Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GEN - ALB FARMA All 236,121,553.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 1,070,640 2019-10-29 2019-10-30 245210130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 materiale mjeksore.sipas kontrates ne vazhdim nr 79/29, dt23.09.2019,fat nr1449 seri 82248731 dt11.10.2019.fh nr 15499 dt 11.10.2019
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 1,915,410 2019-10-24 2019-10-25 79110130172019 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAKETA E KATARAKTES SPITALI FIER KNTR 4155 DT 24/09/2019 FAT 1321 DT 30/09/2019 SERI 82248621
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 115,200 2019-10-23 2019-10-24 10110139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh mat mjeksore kontr 74 dt 30.07.2018 ft 78151351 dt 15.08.2019 ub 116 dt 25.09.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 4,500,000 2019-10-23 2019-10-24 235110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 mat mjeksore.sipas kontrates nr 79/29dt 23.9.2019,MK 2646/15 dt 10.8.2018.kerk D R Farmaceutikenr 79/19 dt 17.9.19. fat nr1363 seri82248653dt 2.10.2019.fh nr 15408 dt 2.10.2019
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 47,899 2019-10-23 2019-10-24 10010139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh mat mjeksore kontr 84 dt 17.08.2018 ft.78151437 dt 17 09.09.2019 ub 115 dt 25.09.2019
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 12,684,000 2019-10-22 2019-10-23 22310131192019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013119 QKUM Lik bl pajisje mjekesore kontr vazhd 511 dt 08.07.2019 fat 82248572 nr 1272 dt 23.09.2019 dh 14 dt 23.09.2019
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 938,400 2019-10-17 2019-10-18 67310130242019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013024 SPITALI BLERJE RADIANT NEONATI, UP NR. 3656, DT. 15.07.2019, FAT NR. 865, DT. 18.07.2019, SERIA 78151215, FH NR. 5, DT. 18.07.2019
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 1,819,200 2019-09-11 2019-09-17 63010130172019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore APARATURA MJEKESORE PER SPITALIN FIER KNTR 2652/1 DT 24/06/2019 FAT 1000 DT 20/08/2019 SERI 78151300
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 1,046,400 2019-09-11 2019-09-17 62810130172019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore APARATURA MJEKESORE PER SPITALIN FIER KNTR 2652/1 DT 24/06/2019 FAT 901 DT 24/07/2019 SERI 78151151
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 6,954,000 2019-09-11 2019-09-17 62710130172019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore APARATURA MJEKESORE PER SPITALIN FIER KNTR 2652/1 DT 24/06/2019 FAT 867 DT 10/07/2019 SERI 78151117
  Spitali Fier (0909) GEN - ALB FARMA Fier 6,946,800 2019-09-11 2019-09-17 62910130172019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore APARATURA MJEKESORE PER SPITALIN FIER KNTR 2652/1 DT 24/06/2019 FAT 887 DT 23/07/2019 SERI 78151237
  Spitali Vlore (3737) GEN - ALB FARMA Vlore 1,831,420 2019-09-13 2019-09-16 58910130242019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI BLERJE BARNA, KONTR NR.4097 DAT 08.08.2019 FAT NR 963,962,967,DAT 08.08.2019 SERI 78151264,78151263,78151268 DAT 08.08.2019
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 138,201 2019-08-13 2019-08-14 7210139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh ub 94 dt1.8.2019 ft565dt7.5.2019 seri 74273565
  PIU Global Fund (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 14,672 2019-08-13 2019-08-14 6910139032019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013903PIU Global Fund tvsh ub 90 dt1.8.2019 ft 844 dt 15.7.2019 seri 78151144
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 7,224,000 2019-08-07 2019-08-08 15510131192019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013119 QKUM Lik Blerje paisje Mjeksore Kont 511 dt 08.07.2019 up.117 dt 13.05.2019 fit. 470 dt 20.06.2019 fat 905 dt 25.07.19 s 78151155 fh 11 dt 25.07.2019 pv marrje dorezim 25.07.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 201,600 2019-06-12 2019-06-13 119010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 79/14 dt19.4.2019 fat nr 670 seri 78149420 dt 30.5.2019.fh nr 14552 dt 30.5.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,733,200 2019-05-23 2019-05-24 105010130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602-materiale mjeksore sipas kontrates nr 79/14 dt 19.4.2019,MK nr 2646/15 dt 27.11.2018. kerk drejt farmaceutike nr 79/5 dt 10.4.2019.fature nr 549 seri 74273649 dt 3.5.2019, fh nr 14402 dt 3.5.2019
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 17,601 2019-05-06 2019-05-08 24810130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni mat mjekimi vazhdim kontr 12/10 dt 12.04.2019 fat 72273609 dt 24.04.2019 fh 32/1 dt 24.04.2019
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 3,840 2019-05-06 2019-05-08 25010130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni mat mjekimi vazhdim kontr 12/10 dt 12.04.2019 fat 74273610 dt 24.04.2019 fh 34 dt 24.04.2019
  Maternitet Nr.2T. (3535) GEN - ALB FARMA Tirane 4,382 2019-05-06 2019-05-08 24910130882019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SOGJ Koco Glozheni mat mjekimi vazhdim kontr 12/10 dt 12.04.2019 fat 74273608 dt 24.04.2019 fh 24.04.2019