Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BNT ELECTRONIC`S All 238,941,897.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 9,500 2014-11-07 2014-11-13 45010130012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria shendetesise riparim fotokopje pv emergjence 08.10.2014 fat.306(17897307) dt. 08.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 42,988,800 2014-11-12 2014-11-13 2696210130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore QSUT bl.aparat mamografi autorizim lidhje 3985/16 dt.25.08.2014 kontr.3736/1 dt. 11.09.2014 fat.325(17897326) dt. 15.10.2014 fh. 39 dt. 16.10.2014 relacion marrje ne dorezim 16.10.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 260,000 2014-11-11 2014-11-12 19310111412014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1011141 Fak.Drejtesise MIREMBAJTJE PAJISJESH UP 57 DT 29.07.2014 KONTRATE 2183/3 DT 24.09.2014 PV 24.10.2014 FAT 376 DT 30.10.2014 SERI 17897976
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 38,596,248 2014-11-06 2014-11-10 24410870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI pagese per rritjen e kapaciteteve ne Datacenter, U.P nr 559 prot dt.29.04.2014,F.njoft kont nr.567 30.04.2014vd,F.njoft fituesi nr978 dt.03.07.2014,kont nr.1066 prot dt.21.07.2014 ,F.T nr.246 s/15679697
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 7,628,318 2014-11-06 2014-11-10 25010870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI pagese per rritjen e kapaciteteve ne Datacenter, U.P nr 1127 prot dt.31.07.2014,kont nr.1066 prot 21.07.2014 vd,shtese kont nr.1191 protdt.12.08.2014,form sig kont.nr 16. s/00425228 dt.12.08.2014 ,F.T nr.311 s/17897312
  Gjykata e Apelit Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 29,000 2014-10-28 2014-10-29 25010290072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Gjykata Apelit Tirane Lik riparim fotokopje pv emergjent 30.09.2014 fat 284 dt 30.09.2014 seri 16895885
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) BNT ELECTRONIC`S Kukes 179,400 2014-10-23 2014-10-24 34210160682014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016068 shp blrje kondicioner televizor fat Nr 350 dt 22.10.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) BNT ELECTRONIC`S Kukes 14,400 2014-10-23 2014-10-24 34110160682014 Shpenz. per rritjen e AQT - fakse 1016068 shp faks fat Nr 350 dt 22.10.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) BNT ELECTRONIC`S Kukes 121,200 2014-10-23 2014-10-24 34010160682014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016068 shp blrje kompjuter fat Nr 350 dt 22.10.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) BNT ELECTRONIC`S Kukes 144,000 2014-10-23 2014-10-24 33910160682014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje 1016068 shp blrje fotokopjusi fat Nr 350 dt 22.10.2014
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,500 2014-10-03 2014-10-03 20410120602014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MK 1012060, IMK, Rip.fotokopje UP 1473 dt.22.09.14 pcv prok.22.09.14 ft.257 dt.22.09.14 serial 16895858 pcv marrje ne dorezim 22.09.14
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 223,080 2014-09-25 2014-09-30 21810870062014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave AKSHI Pagese per blerjen e HDD te jashtem up nr.39 dt.25.08.2014 ftese per oferte dt.26.08.2014 njoftimi i fituesit dt.27.08.2014 ft.nr.216 dt.28.08.2014 s/15679666 fh.nr.30 dt.28.08.2014
  Sp. Kavaje (3513) BNT ELECTRONIC`S Kavaje 70,920 2014-09-26 2014-09-29 27910130712014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre SPITALI LIKUIDIM PAISJE ZYRE UP 59 DT 09.06.2014 FAT 185 DT 04.08.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 3,559,920 2014-09-19 2014-09-22 12010111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Rektorati Univ.Mjeksise BL PAJISJE KONTRATE NE VAZHDIM 1505/8 DT 3.02.2014
  Kuvendi Popullor (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 129,070 2014-09-11 2014-09-15 69610020012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi sherbim fotokopje,kont vazhdim nr 6/21 dt 23.05.14,fat nr 5365 dt 01.09.14 sr 16894679
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane BNT ELECTRONIC`S Tirane 907,680 2014-09-12 2014-09-12 8410290432014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Gjykata Ad Apelit Tirane Lik pajisje elektronike up 188 dt 29.04.2014 njoft fit 709 dt 29.04.2014 kontr 715 dt 01.09.2014 sig kontr 16/004255 fat 243 dt 08.09.2014 fh 19 dt 11.09.2014 akt kol 11.09.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,091,001 2014-09-10 2014-09-11 8110290432014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Gjykata Ad Apelit Tirane Lik pajisje elektronike up 188 dt 29.04.2014 njoft fit 11.08.2014 kontr 707 dt 13.08.2014 fat 237 dt 04.09.2014 akt kol 08.09.2014 fh 17 dt 08.09.2014
  Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 372,684 2014-08-21 2014-08-21 10610870012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjencia e Prokurimeve Publike Sherb certifikata sig SSL up 17 dt 13.06.2014 fo 7296 dt 16.06.2014 njoft fit 41979-026-17 fat 92 dt 19.06.2014 seri 15200792 pv dorez 07.07.2014
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 61,200 2014-08-13 2014-08-14 28210160202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese riparime, up 1341/b dt 30.06.14, ftesa 1342/b dt 30.6.14, pv 1/2 dt 2.7.14, ft 156 dt 21.7.14, seri 15678756
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BNT ELECTRONIC`S Shkoder 699,600 2014-08-07 2014-08-08 13710290372014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA RRETHIT SHKODER FAT. 15678769 DT. 25.07.2014