Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BNT ELECTRONIC`S All 238,941,897.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 370,920 2014-12-24 2014-12-26 27110290112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Gjyk.Rrethi.Tirane Lik miremb sistem sig up 21 dt 18.09.2014 fo 18.09.2014 kontr 23.09.2014 fat 8307 fh 41
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 768,000 2014-12-23 2014-12-24 17710111432014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Fak Shk Sociale MIREMBAJTJE PAJISJE UP 57 DT 29.07.2014 KONTRATE 2183/3 DT 24.09.2014 FAT 511 DT 16.12.2014 SERI 18741763
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 400,000 2014-12-23 2014-12-24 27710111382014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Fak Histori Filologjise mirembajtje pajisje kontrate 2183/3 dt 24.09.2014 fat 539 dt 22.12.2014 seri 18741791
  Maternitet Nr.2T. (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 8,146,800 2014-12-23 2014-12-24 73410130882014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore SUOGJ K.GLIOZHENI PAisje inkubatore autorizim 3614/32 dt. 01.08.2014 kontr, 73dt. 29.08.2014 fat.18741780 dt. 19.12.2014 fh. 1 dt. 19.12.2014 pvmd dt. 19.12.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 53,160 2014-12-22 2014-12-23 61310160792014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231, D Pergjithshme pol shtetit paisje up 30 d 5/6/14,njf 30/3 d 18/8/14,kontr 4010/2 d 12/9/14 autoriz 30/8 d 3/9/14,fat 1148 d 22/10/14 s 16894880,fh 68 d 10/11/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 8,707,440 2014-12-22 2014-12-23 61510160792014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 D Pergjithshme pol shtetit PAISJE, UP 30 D 5/6/14,NJF 30/3 D 18/8/14,KONTR 4010/9 D 12/9/14,AUTORIZ 30/5 D 3/9/14,FAT 1148 D 22/10/14 S 16894880,FH 68 D 10/11/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 383,268 2014-12-22 2014-12-23 61710160792014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 D Pergjithshme pol shtetit PAISJE, UP 30 D 5/6/14,NJF 30/3 D 18/8/14, AUTORIZ 30/6 D 3/9/14,KONTR 4010/8 D 12/9/14,FAT 1148 D 22/10/14 S 16894880,FH 68 D 10/11/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 312,000 2014-12-22 2014-12-23 61410160792014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231, D Pergjithshme pol shtetit paisje up 30 d 5/6/14,njf 30/3 d 18/8/14,kontr 4010/3 d 12/9/14 autoriz 30/8 d 3/9/14,fat 1149 d 22/10/14 s 16894881,fh 66 d 28/10/14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,062,000 2014-12-22 2014-12-23 61210160792014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231, D Pergjithshme pol shtetit paisje up 30 d 5/6/14,njf 30/3 d 18/8/14,kontr 4010/6 d 12/9/14 autoriz 30/8 d 3/9/14,fat 1148 d 22/10/14 s 16894880,fh 68 d 10/11/14
  Aparati i Akademise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 11,592 2014-12-19 2014-12-22 47110220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi 602 AKADEMIA E SHKENCAVE blerje paisje elektronike, u.p. nr 57 dt 09.12..14,f.oft.dt 09.12..14,nj.fit.dt 16.12..14,fat nr 514 dt 17.12.2014,seri 18741766,f.hyrje nr 35 dt 17.12.14
  Gjykata Kushtetuese (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 73,500 2014-12-19 2014-12-22 28310300012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave GJYKATA KUSHTETUSE SHERBIM FOTOKOPJE P 4 DT 12.12.2014 FAT 497 DT 12.12.2014 SER. 18743449 FAT 513 DT 16.12.2014 DT 16.12.2014 SER. 18741765
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 99,300 2014-12-18 2014-12-19 305310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut mirembajtje pajijse up 20 dt 28.02.11 pv 3+4 dt 04.04.11 fat 381 dt 05.04.11 sr 85391931
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 760,200 2014-12-18 2014-12-19 20810290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri ZABGJ Lik server up 14 dt 19.08.2014 njoft fit 14/9 dt 01.10.2014 kontr 539 dt 14.10.2014 fat 1163 dt 12.12.2014 fh 8 dt 12.12.2014
  Dogana Rinas (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 15,000 2014-12-17 2014-12-19 11910100792014 Shpenzime te tjera transporti DOGANA RINAS.lik ft rip fotokopje up dt 16.12.2014, form emergjent dt 16.12.2014, seri 18741764 dt 16.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 3,628,613 2014-12-15 2014-12-18 305610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP MIREMBATJE PASJISJE MJEKS KONT VAZHD 2184/7 DT 05.05.10 FAT 26 SR 84540607 DT 24.01.11 PV MARRJE NE DORZ 31.12.2010
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 14,514,061 2014-12-15 2014-12-18 305410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIREMBAJTJE PAJSIJE MJEKS KONT 819/5 DT 14.02.13FAT 2911 SR 10449014 DT 21.08.13 RELACION TEKN 21.08.13
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 15,800 2014-12-16 2014-12-17 59910140012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MINISTRIA E DREJTESISE blerje tonera Marrveshje IPA/2007 shkrese 8174 dt.24.1.14 memo 30.10.14 ft.331 dt.17.10.14 serri 17897332
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 1,965,839 2014-12-15 2014-12-16 305210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT DP MIREMBATJE PASJISJE MJEKS KONT VAZHD 819/5 DT 14.02.13 FAT 7273 SR 12555475 DT 31.12.13 RELACION TEKNIK 08.01.14
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) BNT ELECTRONIC`S Berat 12,500 2014-12-11 2014-12-12 16810280032014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes prokuroria berat lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje
  Sp. Tropoje (1836) BNT ELECTRONIC`S Tropoje 129,600 2014-12-12 2014-12-12 33710130872014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Sherbimi spitalor Tropoje,likujdim mikrembajtje pasisje, FT 2046 dt 27.5.2014, fl 19 dt.27.5.2013