Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BNT ELECTRONIC`S All 238,941,897.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 13,080 2014-05-19 2014-05-20 11710110392014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave UT Rektorati bl mat kanc ft 16 dt 12.5.14 s 15199516 fh 24 dt 12.5.14 vl perf 12.5.14 up 35 dt 9.5.14 ftes 9.5.14
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 36,500 2014-05-16 2014-05-19 7510111402014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Fak Shk Natyres proj AKTI pl fin 15.5.2013bl toneraup 87 dt 18.11.13 ft 1106 dt 4.12.13 s 00332496 fh 3 dt 15.4.13 pv 26.11.13
  Bashkia Tepelene (1134) BNT ELECTRONIC`S Tepelene 61,200 2014-05-12 2014-05-12 155/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri FT NR 05/06.05.2014 BASHKI TEPELENE
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 66,780 2014-05-06 2014-05-07 14710160202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Drejtoria e Policise Qarkut Tirane mirembajtje,up nr 1 d t26.03.2014,njoftim dt 26.03.2014,fat nr 3195 dt 09.04.2014,seri 14582746
  Gjykata e rrethit Vlore (3737) BNT ELECTRONIC`S Vlore 54,000 2014-04-24 2014-04-25 47 1029040 2014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave SHPENZIME MIRMBAJTJE FOTOKOPJE GJ.RRETHIT 1029040
  Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 39,840 2014-04-23 2014-04-23 4210130632014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602 QKSCAISH,materiale,up 132/1d 12/5/11,pv 23/6/11,fat 432 d 23/6/11 s 85401513,fh 15 d 23/6/14
  Universiteti i Tiranes (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 8,046,390 2014-04-18 2014-04-21 8810110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati , 231,blerje paisje banka boterore, ft 2912 dt 14.02.2011 seri 84540219, pv 14.2.11, cerft 14.02.11, garanci 14.02.11, up 105 dt 17.11.2010, njoft fit 3048 dt 05.1.11, urdher 24.01.11, kontr 3048/2 dt 14.1.11, fh 4 dt 14.02.11
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 5,558,023 2014-04-17 2014-04-18 20710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602 ,mirm paisje,kontr shtese 250/3 d 20/1/14,fat 1871 d 28/3/14 s 14198183,
  Bashkia Shkoder (3333) BNT ELECTRONIC`S Shkoder 1,095,540 2014-04-17 2014-04-17 20621410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik bashkia shkoder likuj fat nr 06168952 dt 11.01.2014
  Gjykata e rrethit Permet (1128) BNT ELECTRONIC`S Permet 94,620 2014-03-28 2014-03-31 5610290322014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave PAISJE BATERI INVENTER GJYKATA PERMET
  Aparati i Akademise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 5,500 2014-03-26 2014-03-27 7810220012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 AKADEMIA E SHKENCAVE riparim fotokonduktori form4,18.3.2014,shkres extra 18.3.2014,fat1574,18.3.2014,s14196535
  Qarku Kukes (1818) BNT ELECTRONIC`S Kukes 6,540 2014-03-25 2014-03-26 7320180012014 Kancelari boje fotokopje ft653 dt12.02.2014 S13064314 Qarku Kukes
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) BNT ELECTRONIC`S Elbasan 36,000 2014-03-24 2014-03-25 5210290162014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes sherbim fotokopje Gjykata
  Gjykata e rrethit Durres (0707) BNT ELECTRONIC`S Durres 5,500 2014-03-13 2014-03-17 35.10290152014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/RIP.
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) BNT ELECTRONIC`S Sarande 10,560 2014-02-18 2014-02-19 1010120172014 Unspecified mirmbajtje kase z butrint
  Shkolla e Magjistratures (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 3,600 2014-02-11 2014-02-12 3510550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES BL. MATERIALE FAT 483 DT 15.01.2014SERI 12554833PV 4 DT 15.01.2014
  Agjensia Kombetare e provimeve te vleresimit (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 7,000 2014-02-11 2014-02-12 1910110552014 Unspecified AKP rip fotokopje pv emergjent 18.7.13 ft 661 dt 18.7.13 s 0932001
  Bashkia Lezhe (2020) BNT ELECTRONIC`S Lezhe 855,360 2014-02-05 2014-02-10 5521270012014 Unspecified BASHKIA LEZHE LIK FAT.7490 DT.30.10.2013
  Kuvendi Popullor (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 74,313 2014-01-22 2014-01-23 6610020012014 Unspecified Kuvendi sherbim fotokopje kontrate ne vazhdim 13/9 dt.25.07.2013 fat.8518 seria 12051187 dt.27.11.2013
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 371,394 2013-12-31 2014-01-09 105810040012013 Unspecified 602 MEI. blerje kompjutera ft 6334 dt 14.11.13 s 12049886 fh 6 dt 14.11.13 up 20/6 25.4.13 nj. fituesi 20/10 12.7.13kontr 6093/1 dt 5.9.13