Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 667,579,180.00 52 All => 2020-01-01 => 2021-04-30

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 34,800,000 2020-07-28 2020-07-29 82121270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 3,400,000 2020-07-28 2020-07-29 82221270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,850,000 2020-07-28 2020-07-29 82321270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 26,750,000 2020-07-27 2020-07-28 81921270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 13,150,000 2020-07-27 2020-07-28 81821270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 16,600,000 2020-07-27 2020-07-28 82021270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 50,900,000 2020-07-27 2020-07-28 81721270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 10,000,000 2020-07-27 2020-07-28 81621270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 550,000 2020-07-27 2020-07-28 81521270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 18,700,000 2020-07-24 2020-07-27 81421270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 26,750,000 2020-07-24 2020-07-27 81321270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 11,750,000 2020-07-22 2020-07-23 79821270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20