Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 667,579,180.00 52 All => 2020-01-01 => 2021-04-30

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2020-11-11 2020-11-12 139121270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSION TE BANESAVE TE DEMTURA NGA TERMETI SIPAS VKB 104 DT 10.07.2020,VKB NR 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 567/1 DT 14.07.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 250,000 2020-11-05 2020-11-06 136521270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB76 DT 09.06.2020,VKB 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,KONFIRMIM NR 447/4 DT 10.06.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 500,000 2020-11-05 2020-11-06 137921270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB76 DT 09.06.2020,VKB 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,KONFIRMIM NR 447/4 DT 10.06.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 600,000 2020-10-08 2020-10-09 121921270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI ,VKB540 DT 08.07.2020,VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,NR 447/4 DT 10.06.2020LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 850,000 2020-09-29 2020-09-30 112521270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSION TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKM 540 DT 08.07.2020,VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 450,000 2020-09-18 2020-09-21 109221270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK ONSTRUKSION TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT VKB 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,SHKRESE 14803/1 DT 05.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,200,000 2020-09-14 2020-09-15 107721270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB101 DT 30.06.2020&VKB 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 200,000 2020-09-08 2020-09-09 99521270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSION BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 76 DT 09.06.2020,NR 101 DT 30.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,SHKRESE NR 12932 DT 08.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,500,000 2020-09-08 2020-09-09 99421270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSION BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,NR 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,SHKRESE NR 14803/1 DT 05.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,950,000 2020-09-01 2020-09-02 97321270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,NR 567/1 DT 14.07.2020,SHKRESE 14803/1 DT 05.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,700,000 2020-08-26 2020-08-27 96321270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 30.06.2020,KONFIRMIM 567/1 DT 14.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,550,000 2020-08-21 2020-08-25 94121270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK.BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VENDIM NR 101 DT 30.06.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,NR 447/4 DT 10.06.2020,LISTEPAGESA,SHKRESA NR 12932 DT 08.07.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 4,400,000 2020-08-24 2020-08-25 95821270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,SHKRESE NR 14803/1 DT 05.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 34,650,000 2020-08-21 2020-08-25 94221270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK.BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VENDIM NR 101 DT 30.06.2020,NR 101 DT 10.07.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,NR 567/1 DT 14.07.2020,LISTEPAGESA,SHKRESA NR 14803/1 DT 05.08.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,300,000 2020-08-19 2020-08-21 93721270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB101 DT 30.06.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,NR 447/4 DT 10.06.2020,SHKRESE NR 12932DT 07.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 23,500,000 2020-08-19 2020-08-21 93621270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB101 DT 30.06.2020,NR 104 DT 10.07.2020,KONFIRMIM 524/1 DT 01.07.2020,NR 567/1 DT 14.07.2020,SHKRESE NR 14803/1 DT 05.08.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 2,350,000 2020-08-18 2020-08-19 92721270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM NR 447/4 DT 10.06.2020,NR 524/1 DT 01.07.2020,SHKRESA 12932 DT 08.07.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 3,000,000 2020-08-11 2020-08-12 91121270012020 Te tjera transferime korrente TERMET,BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSIONIN E BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKM 540 DT 08.07.2020,VKB 101 DT 30.06.2020,VKB 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,NR 447/4 DT 10.06.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 4,200,000 2020-08-06 2020-08-07 90521270012020 Te tjera transferime korrente TERMET,BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIKONSTRUKSION TE BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB 101 DT 30.06.2020,VKB NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM NR 524/1 DT 01.07.2020,NR 447/4 DT 10.06.2020,LISTEPAGESA
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 6,850,000 2020-07-29 2020-07-30 82421270012020 Te tjera transferime korrente TERMET BASHKIA LE LIK SIPAS LIST-PAG GRANT PER RIKONST E BANESAVE NGA TERMETI SIPAS SHKRES 12932 DT.08.07.2020,VKM 540 DT.08.07.2020,VEND KB NR.101 DT.30.06.2020,KONF.PREF.524/1 DT.01.07.2020,VKB NR.76 DT.09.06.2020 KONF.PREF.447 DT.21.7.20