Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 667,579,180.00 52 All => 2020-01-01 => 2021-04-30

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-04-29 2021-04-30 64621270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER TERMETIN SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020,NR PERFIT 1 FAMILJE
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 2,909,946 2021-04-21 2021-04-22 61521270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES PRILL 2021 GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE TE DEMTUARA NGA SHTETI,SIPAS VKB 25 DT.24.02.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 250,000 2021-04-20 2021-04-21 61421270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES PRILL 2021 GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE INDIV SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 42,973,025 2021-04-15 2021-04-16 59721270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES MARS 2021 GRANT PER RINDERT E BANESAVE INDIVIDUALE SIPAS VKB.20 DT.16.02.2021,VKB 25 DT.24.02.2021 DHE VKB 53 DT.30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 93,333,956 2021-04-13 2021-04-14 55221270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RINDERTIMIN E BANESAVE INDIVIDUALE PER NJ.ADM BALLDRE,KALLMET,UNGREJ,UNGREJ,DAJC,BLINISHT SIPAS VKB NR.20,VKB NR.25 DHE VKB NR.53
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 53,546,204 2021-04-06 2021-04-07 51621270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RINDERT E BANES PER NJ.AD SHENKOLL DHE SHENGJIN SIPAS VKB 20 DT.16.02.2021,25 DT.24.02.2021 DHE VKB 53 DT.30.03.2021 SIPAS VKM 149 DT.10.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 86,566,049 2021-04-02 2021-04-07 51421270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES BASHKENGJITUR GRANT PER RINDERTIM BANESASH INDIVIDUALE,VKM 110 DT.24.02.2021,VKB NR.20 DT.16.02.2021,VKB 25 DT.24.02.2021, DHE 53 DT.30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-03-30 2021-03-31 44921270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RIKONSTR,VEND I KESH BASHKIAK NR.184 DT.15.12.2020,KONFIRMIM NR.1103/2 DT.15.12.2020,NR PERFIT 1
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-03-24 2021-03-25 44321270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB NR 184 DT 15.12.2020,KONFIRMIM 1103/2 DT 15.12.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 750,000 2021-03-19 2021-03-24 42521270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK GRANT PER RIK.BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,KONFIRMIM 1103/2 DT 15.12.2020,VENDIM NR 139,142,143 DT 14.10.2020,KONFIRMIM 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-02-23 2021-02-25 26721270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES SHKURT 2021 GRANT PER RIKONSTR BANESE,VKB NR.184 DT.15.12.2020,KONFIRM PREFEK 1103/2 DT.15.12.2020,AKT-MARRVESHJE ME POSTEN NR.11815 DT.21.07.2020,NR PERIF 1
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 250,000 2021-02-19 2021-02-23 23721270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES JANAR 2021 GRANT PER RIKONST BANESE SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020,KONFIRM PREF NR.1103/2 DT.15.12.2020,NR PERFI 1
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 100,000 2021-02-18 2021-02-19 23621270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RIKONSTR SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020 DHE KONFIR PREF 1103/2 DT.15.012.2020,NR PERFIT 1
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,550,000 2021-02-08 2021-02-10 21421270012021 Te tjera transferta tek individet TERMET,BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES GRANT PER RIKONSTR E BANESAVE SIPAS VKB NR.184 DT.15.12.2020,KONFIRM PREF NR.1103/2 DT.15.12.2020,AKT-MARRV ME POSTEN NR.11815 DT.21.07.2020,VENDIME TE KB NR.139,142,143 DT.14.10.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 3,300,000 2020-12-30 2020-12-31 166221270012020 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK. TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,NR 139;142;143 DT 14.10.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 1103/2;NR 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020;NR 447/4 DT 10.06.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,700,000 2020-12-28 2020-12-29 164521270012020 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK. TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,NR 139;142;143 DT 14.10.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 1103/2;NR 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020;NR 447/4 DT 10.06.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 5,650,000 2020-12-24 2020-12-28 163821270012020 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK. TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,NR 139;142;143 DT 14.10.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 1103/2;NR 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020;NR 447/4 DT 10.06.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 25,200,000 2020-12-23 2020-12-24 162221270012020 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK. TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,NR 139;142;143 DT 14.10.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 1103/2;NR 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020;NR 447/4 DT 10.06.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 17,200,000 2020-12-21 2020-12-22 158821270012020 Te tjera transferime korrente BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK. TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,NR 139;142;143 DT 14.10.2020,NR 76 DT 09.06.2020,KONFIRMIM 1103/2;NR 909/2;909/5;909/6 DT 19.10.2020;NR 447/4 DT 10.06.2020
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 25,600,000 2020-12-16 2020-12-17 158421270012020 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE PAG GRANT PER RIK TE BANESAVE TE DEMTUARA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES,VKB 184 DT 15.12.2020,VKB 139,142,143 DT 14.10.2020,KONFIRMIM 1103/2 DT 15.12.2020,NR 909/2;909/5,909/6 DT 19.10.2020,VKB 76 DT 09.06.2020