Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUPA All 113,112,554.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali i burgut Tirane (3535) KUPA Tirane 11,700 2014-06-17 2014-06-18 7410140132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602,spitali i burgut,materiale per mirembajtje ndertese,pv emergj nr 1584 dt 12.06.14,fat nr 56 dt 12.06.14 sr 15639704,fh nr 42 dt 12.06.14
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 163,313 2014-05-30 2014-05-30 14228090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Kom kashar Lik materiale hidraulike &elekt. vazhdim kont.1690/3 dt.21.08.13 ft.27 seri 10301775; 28 seri 10301776; 29 seri 10301777 dt.07.04.14 ft.30 seri 10301778; 31 seri 10301779 dt.07.04.14 pcv dt.07.04.14 fh nr.10;10/1;10/2;10/3
  Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KUPA Durres 118,680 2014-05-23 2014-05-26 7010110942014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1011094 SHKOLLA"BEQIR ÇELA"BLERJE MATERIALE TE PERGJITHSHME LIK FAT NR 44 DT 06.05.2014
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 7,601,132 2014-05-21 2014-05-22 14128090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOM KASHAR SIT 1 REHABILITIM LAGJE KASEM UP 2105/1 DT 23.10.13 PV KLAS 16.12.13 NJOFT FIT 2105/3 DT 24.12.13 KONT 2105/5 DT 28.03.14 SIT 1 DT 24.04.14 FAT 35 DT 25.04.14 SR 10301783
  Komuna Dajt (3535) KUPA Tirane 1,592,000 2014-05-20 2014-05-20 7828000012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Komuna Dajt Bl. materiale komuna Dajt kont.597/4 dt.28.02.2014 kont. shtese 597/3 dt.28.02.2014 nr.959 dt.07.04.2014 pv. dt.07.04.2014 fat.32,33 dt.07.04.2014 seria 10301780 dhe 10301781 fh.3 dt.07.04.2014 pv. 28.02.2014 mirat. proc. 597/2
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 337,700 2014-05-14 2014-05-19 15221660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert rruga Baldushk kontr vazhd 277 dt 05.04.2013 sit 1 dt 23.05.2013 fat 19 dt 23.05.2013 ser 04276719
  Komuna Ndroq (3535) KUPA Tirane 377,970 2014-04-22 2014-04-23 3228030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre KOMUNA NDROQ blerje stabilizanti U P nr.6 dt.07.04.14 Ftese oferte dt.07.04.14 Pcv dt.08.04.14Njoftim fituesi dt.09.04.14 ft.nr.34 dt.10.04.14 seria 10301782 flete hyrje nr.4 dt.10.04.14
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) KUPA Elbasan 400,008 2014-04-09 2014-04-10 8121090142014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd Sherb Publike materiale ndricimi
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 388,127 2014-04-07 2014-04-07 8828090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Kom.Kashar lik materiale kont vazhdim nr 1690/3 dt 21.08.2013 fat nr 12 dt 13.02.2014 seri 10301762,fat nr 13 dt 13.02.2014 seri 10301763,fat nr 14 dt 13.02.2014 seri 10301764
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 304,658 2014-04-07 2014-04-07 8728090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Kom.Kashar lik materiale hidraulike dhe elekt. UP nr 1690 prot dt 12.07.2013,PV dt 29.07.2013,Nj.fit. nr 1690/1 dt 09.08.13,kont nr 1690/3 prot dt 21.08.13, fh nr 4 dt 20.1.14,fat 2 dt 20.01.14 sr 10301745,fat 3 sr 10301746,fat 4 dt 20.0114
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 7,353,971 2014-04-02 2014-04-03 8821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert rruga korabi kontr vazhd 269 dt 05..04.2013 sit perf 03.07.2013 akt kol 03.07.2014 fat 20 dt 23.05.2013
  Komuna Dajt (3535) KUPA Tirane 2,957,760 2014-04-02 2014-04-03 4428000012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Komuna Dajt Blerje materiale hidraulike kontrate ne vazhdim nr.2801 dt.14.11.2013 urdher 129 dt.18.12.2013 pv. dt.18.12.2013 fat.84 dhe 85 dt.18.12.2013
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 360,000 2014-03-19 2014-03-20 7421660012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Kamez Veshje muri up 101 dt 24.02.2014 rap 25.02.2014 fat 21 dt 28.02.2014 umd 28.02.2014 pvmd 28.02.2014
  Spitali i burgut Tirane (3535) KUPA Tirane 11,880 2014-02-18 2014-02-19 1210140132014 Unspecified ,spitali i burgut, bl materiale pv emergjence dt 4/2/2014 fat dt 4/2/2014 ,fh dt 4/2/2014
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) KUPA Elbasan 860,000 2013-05-20 2014-01-14 721090142014 Unspecified 2109014 Nd Sherb Publike materiale ndicimi