Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUPA All 113,112,554.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 8,369,916 2014-12-29 2014-12-30 123121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane P SIT RRUGA DAJTIT KO NE VAZHD 116/5 DT 17.12.12 SIT 1 DT 31.01.14 FAT 10301773 DT 22.03.14
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 8,811,757 2014-12-24 2014-12-26 43528090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik ndert bulevardi kashar kont vazhd 1421/4 dt 23.01.2013 fat 117 dt 30.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 3,869,516 2014-12-24 2014-12-26 124821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve bashkia tirane sit perf rik rruga mic sokoli ko ne vazhd 72/5 dt 07.11.12 sit 25.02.14 fat 10301774 dt 21.03.14
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 1,734,453 2014-12-23 2014-12-24 42128090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik ndert ujesjellsi kontr vazhd 2142/4 dt 21.12.2014 fat 48 dt 28.07.2013
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 3,753,887 2014-12-23 2014-12-24 42028090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik ndert ujesjellsi kontr vazhd 2142/4 dt 21.12.2014 fat 33 dt 28.06.2013
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 7,211,255 2014-12-23 2014-12-24 42328090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Kashar Lik ndert ujesjellsi kontr vazhd 2142/4 dt 21.12.2014 fat 61 dt 27.09.2013
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 9,192,640 2014-12-23 2014-12-24 42228090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Kashar Lik ndert ujesjellsi kontr vazhd 2142/4 dt 21.12.2014 fat 55 dt 29.08.2013
  Komuna Rashbull (0707) KUPA Durres 903,991 2014-12-15 2014-12-16 42623650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT.PERF.RIK.RRG.FSH.ROMANAT FAT 15639766 SIPAS KONTRATES
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 1,278,358 2014-12-12 2014-12-15 10426660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna kacinar per sit nr 4 rikonstruksionshkolla 9 vjecare kacinar
  Komuna Paskuqan (3535) KUPA Tirane 3,400,000 2014-12-11 2014-12-12 340000028070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Paskuqan lik sist kolekt KUZ Paskuqan ,vazhd kontr 1779 dt 11.09.2012,sit 5 dt 228.02.2013,fat 84 dt 28.02.2013 seri 04276798
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 241,642 2014-12-01 2014-12-01 1026660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna kacinar per sit nr 3 dif rikonstruksion shkolla 9 vjecare Kacinar
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 1,423,499 2014-11-13 2014-11-14 9126660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna kacinar per rikonsruksion shkolla 9 vjecare kacinar situacion nr 3(pjeserisht)
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 96,501 2014-11-12 2014-11-12 9026660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna kacinar per diference fature rikonstruksion shk 9 vjecare Kacinar
  Komuna Nikel (0716) KUPA Kruje 570,120 2014-11-11 2014-11-11 36525210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 47 dt 26.07.2013 nga kom nikel
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) KUPA Tirane 437,856 2014-11-07 2014-11-10 628210170092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale reparti 1001 materiale per poligon qitje up 2624/5 dt 22.9.14 pv 22.10.14 , nj.fituesi dt 13.10.14 ft 108 dt 22.10.14 seri 15639760 fh 3 dt 22.10.14
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 3,027,771 2014-11-06 2014-11-06 93321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIKO RRUGA MIC SOKOLI SHKRESA 1136/1 DT 13.10.14 KONT NE VAZHD 72/5 DT 07.11.12 SIT 30.12.13 FAT 10301760 DT 31.01.14
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 1,903,003 2014-11-06 2014-11-06 93421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIKO RRUGA MIC SOKOLI SHKRESA 1136/1 DT 13.10.14 KONT NE VAZHD 72/5 DT 07.11.12 SIT 30.12.13 FAT 103017676 DT 20.02.14
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 1,000,000 2014-10-27 2014-10-28 41821660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Nd.rr.Korabi valias lik5% umd.255dt23.10.2014akt.mar.dor.23.10.14 fat38dt03.07.13 seria04276738 kont.vazhd269dt05.04.13 sit.perf03.07.13 akt. kol.03.07.14 fat.20dt.23.05.13 seria 04276720
  Komuna Vaqarr (3535) KUPA Tirane 1,349,760 2014-10-27 2014-10-28 13528010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Vaqarr lik tuba per KUZ,urdh prok nr 10 dt 12.09.2014,proc verb 20.09.2014,njoft fit APP dt 27.09.2014,kontr dt 08.10.2014,fat 106 dt 13.10.2014 seri 15639758,fl hyr nr 14 dt 13.10.2014
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 407,525 2014-10-27 2014-10-27 42521660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik. 5% garanci urdh.md.nr.256 dt.23.10.2014 pv.md23.10.2014fat.73dt.03.12.2012seria04276787fat.37dt.29.06.2013seria 04276737kont.ne vazh nr.152dt.15.08.2012akt.kol.12.07.13sit.perf.08.07.2013fat40dt.12.07.13 se04276740