Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUPA All 113,112,554.00 55 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 600,000 2014-10-27 2014-10-27 41921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert.rr.baldushk lik5% lik.sit.perf.fat.34 dt.28.06.14 fat.19dt.23.05.13 ser04276719 kont.vazh277dt05.04.13 sit.per.03.07.13 akt. kol.03.07.13 fat.34dt28.06.13 seria 04276734
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 2,264,547 2014-10-27 2014-10-27 34728090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik nderti rruga "Kasem Shima"(lik me vonese per mung fondi) up 1371 prot 09.06.2014 vend lidh kont 1371/3 dt 20.06.2014 kontr 1371/4 dt 20.06.2014 sit perf akt kol 30.06.2014 fat 1 dt 03.07.2014 seri 15639753
  Komuna Paskuqan (3535) KUPA Tirane 1,578,641 2014-10-21 2014-10-22 17328070012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Paskuqan lik miremb shkolla,urdh prok nr 3 dt 15.08.2014,form njoft kontr 1362/1 dt 15.08.2014,njoft fit 1362/2 dt 05.09.2014,kontr 1362/3 dt 09.09.2014,njoft kontr 11.09.2014,fat 104 dt 06.10.2014 seri 15639756
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 726,636 2014-10-16 2014-10-17 8326660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna kacinar per rikonstruksion shk 9 vjecare kacinar sit nr 2
  Mini Bashkia 11 (3535) KUPA Tirane 641,866 2014-10-16 2014-10-17 18021011382014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Min Bashkia 11 Kanalizime ujra bll.A.Dervishi mbajt.5% garanci up1807dt.11.07.14 pv.01.09.14 rap.12.09.2014 mirat.2485 dt.12.09.2014 njof. fit. kont.2545 dt.22.09.2014 fat105dt.08.10.2014 seria15639757sit.perf.akt.dorez2755 dt13.10.2014
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 793,364 2014-10-06 2014-10-13 7826660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore komuna kacinar per rikonstruksion shkolla 9vjecare Kacinar situacion pjesor
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 354,135 2014-10-03 2014-10-06 30228090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Kashar Miremb ,bl materiale hidraulike kontr vazhd 1690/3 dt 21.08.2013 fat 66,67,68,69,70 dt 16.07.2014 fh 27,27/1/2/3 dt 16.07.2014
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 276,084 2014-10-03 2014-10-06 30528090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Kashar Miremb ,bl materiale hidraulike kontr vazhd 1690/3 dt 21.08.2013 fat 86,87 dt 18.08.2014 fh 31,31/1/3/4/2 dt 18.08.2014
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 1,029,356 2014-10-03 2014-10-06 30628090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Kashar Miremb ,bl materiale hidraulike kontr vazhd 1690/3 dt 21.08.2013 fat 93,94,95 dt 21.08.2014 fh 32,32/1/2/3/4 dt 18.08.2014
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 960,489 2014-10-02 2014-10-03 30128090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik rikonstr rruga lagj kasem shima up 2105/1 prot 23.10.2013 pv 16.12.2013 njoft fit 2105/3 dt 24.12.2014 kontr vazhd 2105/5 sit perf 03.07.2014 fat 63 dt 03.07.2014 akt kol 10.07.2014
  Komuna Kacinar (2026) KUPA Mirdite 3,040,000 2014-09-09 2014-09-09 5926660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna KLacinar per rikonst shkolle 9 vjecare kacinar sit nr 1
  Garda e Republike Tirane (3535) KUPA Tirane 1,587,786 2014-08-29 2014-09-01 50910160042014 Pajisje per perdorim policor 602 Garda e Republikes materiale,kontrate nr 21 dt 23.06.2014 ne vazhdim,fat nr 71,72,73,74,75,76,77,78 dt 23.07.2014,seri 15639719,15639720,15639721,15639722,15639723,15639724,15639725,15639726,fh nr 18 dt 23.04.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) KUPA Tirane 706,654 2014-08-15 2014-08-15 48910160042014 Pajisje per perdorim policor Garda e Republikes materiale gazermimi kont 21 23.06.2014 va fat 79,80 23.07.2014 fh 17 23.072014
  Garda e Republike Tirane (3535) KUPA Tirane 518,880 2014-07-17 2014-07-17 42110160042014 Pajisje per perdorim policor 1016004,Garda e Republikes pagese kontr 21 dt 23.06.14, ft 59 dt 25.06.14, sr 15639707, fh 12 dt 25.06.14
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 7,277,760 2014-07-16 2014-07-16 22528090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik. sit. pjesor nr.7 ndert. bul.i kasharit kont. ne vazhdim 1421/4 prot.23.01.2013 sit. pjesor 7 dt.07.07.2014 fat.64 dt.10.07.14 seria 15639712 pv.punimesh dt.07.07.2014
  Komuna Paskuqan (3535) KUPA Tirane 3,087,500 2014-07-10 2014-07-11 108 28070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Paskuqan lik sist kolekt KUZ Paskuqan ,vazhd kontr 1779 dt 11.09.2012,sit 4 dt 21.01.2013,fat 81 dt 21.01.2013 seri 04276795,fat 84 dt 28.02.2013 seri 04276798
  Komuna Kashar (3535) KUPA Tirane 465,583 2014-06-24 2014-06-24 19828090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Kashar Materiale hidraulike kontr vazhd 1690/3 dt 21.08.2013 fat 46/47/48 /49/50 dt 26.05.2014 pvmd 26.05.2014 fh 16,16/1/2/3 dt 26.05.2014
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 223,540 2014-06-20 2014-06-23 23721660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert. rruga baldushk ZallMner fat nr.19 dt.23.05.13 seria04276719 kont. ne vazhdim 277 dt.05.04.2013 sit.perf.03.07.13 akt kol.03.07.13 fat.34 dt.28.06.13 seria 04276734
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 2,091,106 2014-06-19 2014-06-20 22921660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik.sit.perf.rruga Korabi Valias , kont. ne vazhd.269 dt.05.04.2013 sit.perf.03.07.2013 akt. kol.03.07.2013 fat.38 dt.03.07.13 seria 04276738
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 3,066,278 2014-06-19 2014-06-20 23621660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Ndert. rruga Baldushk Zall.Mner fat.19 dt.23.05.13 seria 04276719 kont ne vazhd.277 dt.05.04.2013 sit. perf.03.07.13 akt. kol.03.07.13 fat.34 dt.28.06.13 seria 04276734