Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All " VASO - SECURITY " All 27,415,198.00 64 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 142,800 2014-06-03 2014-06-03 6710120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR PAGESE ROJE MARS 2014 FAT NR 67 DAT 31.03.2014
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 313,368 2014-05-27 2014-05-28 6010290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029005 GJYKATA E APELIT KORCE FAT.60 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Prefektura e qarkut Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 137,520 2014-05-26 2014-05-27 11110160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.93 DT 29.04.14
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-05-20 2014-05-21 25110130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.104 DT 02.05.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-05-07 2014-05-08 8810130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.92 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 142,800 2014-05-06 2014-05-07 5010120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR PAGESE ROJE SHKURT NR DOK 42 DAT 27.02.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 137,520 2014-04-23 2014-04-30 9410160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE SHERBIM I RUAJTJES DHE SIG.FIZIKE FAT.69 DT 31.03.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 100,000 2014-03-17 2014-04-16 5510130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.43 SHERBIME TE SIGURIMTI DHE RUAJTJES
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,358,450 2014-04-04 2014-04-11 15910130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.77 DT 01.04.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-04-10 2014-04-11 7310130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.68 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 142,800 2014-04-08 2014-04-09 3710120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR ROJE OBJEKTI JANAR NE FAT 18 DAT 31.01.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 81,000 2014-03-18 2014-03-19 581013092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.44 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 153,600 2014-03-18 2014-03-19 2810120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR ROJE OBJEKTI FAT NR 5 DAT 17.01.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 275,040 2014-03-13 2014-03-17 5010160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.19 DT 31.01.14 FAT.45 DT 28.02.14
  Prefektura e qarkut Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 137,520 2014-03-13 2014-03-17 4910160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.332 DT 30.12.13
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 438,210 2014-03-06 2014-03-13 10510130192014 Unspecified SPITALI KORCE SHERBIM I ROJEVE PRIVATE FAT.52 (PJESORE) DT 03.03.14
  Sp. Kolonje (1514) " VASO - SECURITY " Kolonje 158,384 2014-03-12 2014-03-12 4410130722014 Unspecified spitali kolonje shpenzime te sigurise dhe ruajtjes kontrata shtese nr.3 dt.31.12.2013 fatura nr,35dt.26.02.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,000 2014-02-19 2014-02-26 3810130092014 Unspecified DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.17 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Sp. Kolonje (1514) " VASO - SECURITY " Kolonje 197,800 2014-02-25 2014-02-25 3410130722014 Unspecified spitali kolonje shpenzime per sherbime te sigurise dhe ruajtjes kontrata shtese nr.3dt.31.12.2013,fatura nr.12 dt.30.01.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,342,320 2014-02-12 2014-02-18 6510130192014 Unspecified SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.28 DT 03.02.14