Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All " VASO - SECURITY " All 27,415,198.00 64 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 216,000 2014-09-03 2014-09-04 11010120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR PAGESE ROJE OBJEKTI GUSHT FAT NR 185 DAT 27.08.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-09-02 2014-09-03 53810130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.199 DT 31.08.14
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-08-21 2014-08-22 11610290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes GJYKATA E APELIT KORCE FAT.172 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 513,298 2014-08-13 2014-08-14 58810100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft roje obj kv dt 21.4.2014, seri 13493073 dt 31.7.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-08-01 2014-08-11 44710130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.183 DT 31.07.14
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 81,600 2014-08-08 2014-08-11 9510120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR PAGESE ROJE OBJEKTI NR FAT 163 DAT 23.07.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-08-05 2014-08-06 18810130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.173 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 134,400 2014-07-17 2014-07-17 9010120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR KORCE ROJE OBJEKTI LIK FAT NR.116 DT.29.05.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-07-08 2014-07-09 36410130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTE OBJEKTI FAT.161 DT 30.06.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 5,263 2014-07-07 2014-07-08 191 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim operat teknik urdher brend 159 dt 13.06.2014,vend KPP nr 280 /2014 dt 03.06.2014
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-07-07 2014-07-08 10010290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes GJYKATA E APELIT KORCE FAT.148 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 496,740 2014-07-04 2014-07-04 49510100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft roje pr kv dt 21.4.2014, seri 13493073 dt 30.6.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-07-04 2014-07-04 16310130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.145 SHERBIME TE SIGURIMIT DHE RUAJTJES
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 134,400 2014-07-02 2014-07-03 7810120182014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MUZEU MESJETAR ROJE OBJEKTI FAT NR 91 DAT 29.04.2014
  Prefektura e qarkut Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 137,520 2014-06-18 2014-06-19 14110160672014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes PREFEKTURA KORCE RUAJTE OBJEKTI FAT.121 DT 31.05.14
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 678,878 2014-06-18 2014-06-19 30510100392014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft roje kv dt 21.4.2014, seri 13493073 dt 31.5.2014
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,342,320 2014-06-13 2014-06-16 31910130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.1 DT 06.01.14
  Spitali Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 1,310,592 2014-06-10 2014-06-11 29910130192014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes SPITALI KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.104 (DIFERENCE) FAT.134 DT 02.06.14
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 161,900 2014-06-06 2014-06-09 11310130092014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013009 DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.115 SHERBIMETE SIGURIMIT DHE RUAJTJES MAJ
  Gjykata e Apelit Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,682 2014-06-05 2014-06-06 7610290052014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1029005 GJYKATA E APELIT KORCE FAT.76 SHERBIME TE SIGURISE DHE RUAJTJES