Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All " VASO - SECURITY " All 27,415,198.00 64 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 468,714 2014-02-14 2014-02-17 2810100392014 Unspecified DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft roje kontr shtese dt 1.1.2014, seri 07738611 dt 31.1.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) " VASO - SECURITY " Korçe 156,000 2014-01-20 2014-01-22 1110130092014 Unspecified DR.SHENDETIT PUBLIK KORCE FAT.329 SHERBIME TE SIGURMIT DHE RUAJTJES
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 460,074 2013-12-31 2014-01-14 257101003920131 Unspecified Drejt Pergjithsh Tatimeve .lik ft roje kv dt 6.5.2013, seri 07738584 dt 31.12.2013
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) " VASO - SECURITY " Tirane 8,640 2013-12-31 2014-01-14 257101003920132 Unspecified Drejt Pergjithsh Tatimeve .lik ft roje kv dt 6.5.2013,DIFERENCE e ft seri 07738584 dt 31.12.2013