Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VIANTE KONSTRUKSION All 606,292,568.00 78 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 28,500,000 2021-06-22 2021-06-23 119621140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.44 date 19.02.2021,vend fituesi nr.55 date 30.05.2021,kontrate nr.1811 date 19.05.2021,situacion pjesor nr.1,fat nr.8 date 14.06.2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) VIANTE KONSTRUKSION Fier 2,127,315 2021-04-21 2021-04-26 7910050702021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PER ARGJINATUREN E LUMIT SHKUMBIN UT 21/04/2021,KNTR 68/62 DT 27/1/2019,PRVERB I MARRJES DOREZDT 17/02/2020,AKT KOL 17/02/2020,CERT PERF E MARRJ DOREZ 26/03/2021,SIT PRF 31/01/2020
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 7,534,009 2021-04-14 2021-04-15 39721280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.6/2021 DATE 31.03.2021,SIT.NR.1, Kontrate Nr.5991 prot.date 29.12.2020 Rikonstruksion kanali RINE,Dorez ,Librazhd .
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 10,000,000 2021-03-18 2021-03-19 11721100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim ujesjellesi fshatrat UP 186/3 dt 14.08.2020 pv 23.09.2020, vendim 02.10.2020, njoftim fituesi 02.10.2020, raport permb 02.1.2020, kontr dt 21.10.2020,situac pjesor 3,fature 4 dt 09.03.2021
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 2,332,554 2021-03-17 2021-03-19 26421280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.38 DATE 28.12.2020, Kontrate nr.3614 prot.date 31.08.2020 Rikonstruksion rruge rurale dhe hapje traste ne rrugen e lagjes Roci-Bogdani.
  Bashkia Shkoder (3333) VIANTE KONSTRUKSION Shkoder 1,272,864 2021-03-16 2021-03-18 27421410012021 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2141001, pag 5% obj Rik Qendres Rinore financim Prog Italo-Shqip Konvertimit Borxhit, ub 252 dt 12.03.2021, kontr 5348/16 dt 22.09.2017,akt kol14519 dt 09.09.2018, cert pekoh 14519 dt 09.09.2018, certif perf marrjes dor 19746 dt 29.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 2,067,360 2021-03-03 2021-03-04 7521100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim zyrash ne NJ Adm Klos, UP 296 dt 18.11.2019, pv 17.12.2019, vendim 20.1.2020, njoftim fituesi 20.1.2020, raport permb 20.1.2020, kontr. nr 809 dt 09.3.2020,situac perfundimtar,fat 6 seri 85683906 dt 14.6.20
  Bashkia Kucove (0217) VIANTE KONSTRUKSION Kuçove 475,000 2021-03-01 2021-03-02 22621240012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 permiresim banesa ekzistuese per komunitete e varfra dhe te pafavorizuara kontr.3343 dt.30.09.2020 fatura nr.85683923/22 dt 31.10.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 9,500,000 2021-02-16 2021-02-17 121140152021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114015 Detyrim prapambetur,up nr.13 date 10.04.2020,njofitm fituesi,situacion nr.2,fat nr.37 date 21.12.2020,kontrate nr.536 date 06.07.2020
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 5,984,974 2021-01-27 2021-02-01 1410110412021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Univers.Bujqesor.shp miremb obj ndertimore up 18 dt 25.11.2020 njAPP 25.11.2020 kontr 1916/10 dt 22.12.2020 akt kolaudimi 14.1.2021 sit 29.12.2020 ft 40 dt 29.12.2020 ser 85683941
  Bashkia Kucove (0217) VIANTE KONSTRUKSION Kuçove 10,019,354 2021-01-11 2021-01-19 121221240012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 permiresimi i banesave egz. komun. varfera fat nr 34/85683935 dt 08.12.2020 kontr nr 3343 dt 30.09.2020 celur plan ne dt 29.12.2020 sjell ne thesar dt 11.01.2021
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 41,507,035 2020-12-11 2020-12-14 64221100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik ndertim ujesjellesi per fshatrat Linas, Mollas, Dasar, up 186/3 dt 14.8.2020, raport permb 2.10.2020, vendim 2.10.2020, njoft fit 2.10.2020, vendim 2.10.2020,kontrate 21.10.2020, sitaucion pjesor nr 2, fature 85683931
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 663,921 2020-11-25 2020-11-26 139021280012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH,ÇERT.PERFUND.DT.14.11.2020,ÇERT.PERKOH.DT.15.10.2019,AKT.KOLAUDI.DT.16.09.2019,PERIU.GARAN.12 MUJORE.Kontrate Nr.2026 Prot.dt.28.05.2019 Riparim depozite ujesjellesi Vulçan dhe sistem KUZ.
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 907,177 2020-11-25 2020-11-26 139121280012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA LIBRAZHD,LIK.5% GARANCI PUNIMESH,ÇERT.PERFUND.DT.14.11.2020,ÇERT.PERKOH.DT.01.10.2018,AKT.KOLAUDI.DT.17.09.2018,PERIU.GARAN.24 MUJORE.Kontrate Nr.448 Prot.dt.25.01.2018 Sistemime malore -perrenj St.Trenit dhe M.Alla.
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 25,949,544 2020-11-24 2020-11-25 60121100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik ndertim ujesjellesi per fshatrat Linas, Mollas, Dasar, up 186/3 dt 14.8.2020, raport permb 2.10.2020, vendim 2.10.2020, njoft fit 2.10.2020, vendim 2.10.2020,kontrate 21.10.2020, sitaucion nr 1, fature 85683924
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 324,305 2020-11-23 2020-11-25 41121018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101815, APRekreac shpenz 5% garanci rehabil varrez kontr 711/11 dt 28.6.2019, akt kolaudim 27.9.2019, proc verb marje dorzim 20.10.2020 urdher 519 dt 19.11.20
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 376,846 2020-11-20 2020-11-24 41410110412020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Univers.Bujqesor. pages 5% garanci punim.urdh 5 dt 10.11.2020kontr 1707/13 dt 5.8.2019 akt kolaudimi 13.9.2019 pv md 27.9.2019 certifik m dorez punim 13.11.2020
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 101,958 2020-11-20 2020-11-24 41510110412020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Univers.Bujqesor. pages 5% garanci punim.urdh 6 dt 10.11.2020kontr 2000/9 dt 13.9.2019 akt kolaudimi 3.10.2019 pv md 10.10.2019 certifikat m dorez 13.11.2020
  Bashkia Kucove (0217) VIANTE KONSTRUKSION Kuçove 11,039,636 2020-11-18 2020-11-19 104421240012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 permiresimi banesave egzistuese kom. varfera fat nr 22/85683923 dt 31.10.2020 kontr nr 3343 dt 30.09.2020
  Bashkia Kucove (0217) VIANTE KONSTRUKSION Kuçove 475,000 2020-11-18 2020-11-19 104521240012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2124001 permiresimi banesave egzistuese kom. varfera fat nr 22/85683923dt 31.10.2020 kontr nr 3343 dt 30.09.2020 nga fondet bashkia