Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VIANTE KONSTRUKSION All 613,485,312.00 81 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Fier (0909) VIANTE KONSTRUKSION Fier 20,081,292 2019-12-24 2019-12-26 58010050702019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore ARGJINATURA MBI LUMIN SHKUMBIN KNTR 68/62 DT 27/11/2019 FAT 26 DT 10/12/2019 SERI 61968426
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 1,958,902 2019-12-20 2019-12-23 PT63421100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Cerrik Rikon objekte shkollore Up nr, 198 dt, 09.09.2019 pv vendim njof fitues konytrat dt 15.10.2019 situacion fature nr, 17 seri 61968417
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 558,566 2019-11-15 2019-11-18 3621140152019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114015 Likujdim 5% gara defe objekti rikon rrjeti shpernd ujesjell lagje 85+dellinje gramsh,proc marr dorzim dt 14.11.2019,akt kolad dt 21.09.2018,urdher nr.27 dt 18.10.2019
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 6,877,239 2019-11-13 2019-11-14 108221280012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.35 DATE 26.06.2019,Kontrate Nr.2026 Prot.dt.28.05.2019 Riparim depozite ujesjellesi Vulçan dhe sistem KUZ fshati hotolisht,Nj.Adm.Hotolisht.Situacion nr.1.
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 7,160,069 2019-10-30 2019-11-12 63910110412019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Univers.Bujqesor rikonstr i rruges br kampusit up 4 dt 27.6.2019 njf APP 27.6.2019 njf 25.7.2019 klasih operat 26.7.2019 kontr 1707/12 dt 5.8.2019 rapt superviz. 2.9.2019 ft 44 dt 30.8.19 ser 61968398 pv md 27.9.2019 akt kolaudimi 13.9.2019
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 1,586,494 2019-10-31 2019-11-01 44421018152019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101815 Agjens Parqeve e Rek,Lik ft rehabilit varrez deshm nr 10 dt 27.9.19 sr 61968410, kontr 711/11 dt 28.6.19, sit perf certif mar dorez 14.10.19, aktkolaud 27.9.2019
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 1,937,202 2019-10-30 2019-10-31 63810110412019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univers.Bujqesor rikonstr i tarraces god.B FEA up 8 dt 8.8.2019 njf APP 8.8.19 njf 6.9.2019 klasif operat 6.9.2019 kontr 2000/9 dt 13.9.2019 ft 9 dt 23.9.19 ser 61968409 pv md 10.10.2019 akt kolaudimi 13.10.2019 sit perf 23.9.2019
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 4,816,109 2019-10-18 2019-10-22 41921018152019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101815, APR, lik ft rehabil god varr deshm nr 8 dt 18.9.19 sr 61968408, kontr 711/11 dt 28.6.19, u pr 17.5.19, fit 18.6.19, pvmd 24.9.19 sit 1
  Bordi i Kullimit Korce (1515) VIANTE KONSTRUKSION Korçe 6,473,715 2019-10-07 2019-10-08 20710050722019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005072 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT KORCE, MBROJ PERMB LUMI SHKUMBIN SHUSHICE ELBASAN,KONT DT.12.07.2019, UP NR.288 DT.26.04.19,AUTORIZIM LIDHJE KONT DT.11.07.2019,FORM.NJOF.FITUESI DT 04.07.2019,SIT.PERF,FAT.06 DT.13.09.19,UB NR.36529
  Bashkia Tirana (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 3,675,093 2019-09-27 2019-10-03 334621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor sit perf obj ndertim rrg shkolla 9-Vjecare Ymer Kurti lagjia Re shk.8999/13 02.05.19 kont.899/9 dt.30.04.2019 Up 8999 22.02.19 PV 26.03.19 sit prff 12.07.19 fta.61968394 12.07.19 PV kol 06.08.19
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 243,964 2019-09-26 2019-09-27 28710900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP,466-kthim tr op ek, urdh 283, dt 09.07.2019, vkpp 405, dt 26.06.2019, urdh 358, dt 05.08.2019, vkpp 482, dt 23.07.2019
  Bordi i Kullimit Korce (1515) VIANTE KONSTRUKSION Korçe 24,849,321 2019-09-04 2019-09-06 17910050722019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005072 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT KORCE, MBROJ PERMB LUMI SHKUMBIN SHUSHICE ELBASAN,KONT DT.12.07.2019, UP NR.288 DT.26.04.19,AUTORIZIM LIDHJE KONT DT.11.07.2019,FORM.NJOF.FITUESI DT 04.07.2019,SIT.NR.1,FAT.43 DT.27.08.19,UB NR.36529
  Bashkia Vore (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 2,487,860 2019-08-05 2019-08-06 53421650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,lik pastrim rehabilitim kanale teritorit Vore, urdher tit 69 dt 13.05.2019,vazhd kontr 1820/5 dt 9.7.2018,situac dt 01.11.2018, difer fat 13 dt 01.11.2018 seri 61968365
  Bashkia Vore (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 1,900,000 2019-07-31 2019-08-01 51321650012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Vore,lik pastrim rehabilitim kanale teritorit Vore, urdher tit 69 dt 13.05.2019,vazhd kontr 1820/5 dt 9.7.2018,situac dt 01.11.2018,fat 13 dt 01.11.2018 seri 4174420061968365
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 33,000 2019-06-24 2019-06-25 9610100972019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Drejt Parand Pastr Parave, lik ft projekt rikonstr up nr 19 dt 06.05.2019, njoft fit dt 17.05.2019, seri 61968387 dt 13.06.2019, pv marrje ne dorz dt 13.06.2019
  Bashkia Shkoder (3333) VIANTE KONSTRUKSION Shkoder 864,384 2019-06-20 2019-06-21 84721410012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Shkoder likuj 5% per objektin rikuali urban te rrugicave qender historike ub nr 10186 dt 13.06.2019,kon 13.010.2016,cert perk 29.03.2017,ak kol 29.03.2017,cer per e marrjes ne dor 11.06.2019
  Bashkia Vore (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 4,534,540 2019-05-15 2019-06-05 25721650012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore,lik pastrim rehabilitim kanale teritorit Vore, urdher tit 69 dt 13.05.2019,vazhd kontr 1820/5 dt 9.7.2018,situac dt 07.8.2018,fat 43 dt 7.8.2018 seri 41744200
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 110,465 2019-05-22 2019-05-23 12010900012019 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001,KPP, lik kthim tr ekonomike , urdher nr 84 dt 25.03.2019 , v kpp nr 135 dt 12.03.2019
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 7,278,254 2019-03-20 2019-03-21 121140152019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114015 up nr.23 dt 30.05.18,vend fit nr.7 dt 28.06.18,raport permb,form njo fit,kontrat nr.636 dt 10.07.18,form sig kont,situacion,preventiv,akt kolau dt 21.09.18,marrje dorezim dt 05.10.18,fat nr.06 dt 06.09.18,vend nr.1 dt 20.06.18
  Bashkia Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 11,257,777 2019-02-20 2019-02-21 33121140012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.163 dt:05.07.18,raport permb,vend nr.2 dt 24.08.18,vend fit nr.144 dt 03.09.18,form njof fit,prevent,situac,kont nr.5861 dt 10.09.18,for sig kont,akt kolaud dt 07.12.18,marr dorez dt 11.12.18,fat nr.10 dt 22.10.18