Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VIANTE KONSTRUKSION All 606,292,568.00 78 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Korce (1515) VIANTE KONSTRUKSION Korçe 1,648,581 2020-10-23 2020-10-26 17810050722020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1005072 DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT KORCE PAGESE 5% GARANCI OBJEKTI 'MBROJTJE NGA PERMBYTJET LUMI SHKUMBIN SHUSHICE LGJ.GOGOLLARET,KONTRATE DT 12.07.19;KERK.CELJE NR.383 DT.21.10.20,KERKZHB.GAR.NR.105 DT.13.10.20,PV.KVO DT. 18.09.19
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 4,660,766 2020-09-23 2020-09-25 32710110412020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Univers.Bujqesor. shpim pusi i ri dhe theliim i puseve ekz up 3 dt 3.7.2020 njAPP 3.7.2020 njf 4.8.2020 kontr 1042/814 dt 12.8.2020 pv md 4.9.2020 sit perf 1042/34 dt 4.9.2020 ft 18 dt 4.9.2020 ser 85683919 akt kolaudimi 1042/22 dt 4.9.202
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 6,894,684 2020-09-03 2020-09-04 121140152020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2114015 up nr.13 date 10.04.2020,njofitm fituesi,situacion nr.1 date 28.08.2020,fat nr.14 date 28.08.2020,kontrate nr.536 date 06.07.2020
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 2,150,861 2020-08-27 2020-09-03 92710100012020 Paradhenie per ankande, te vitit ne vazhdim,Te Dala Min.Fin.Kthim shume pjesemarr.ankand objekt.Rep. derdhjes Gizes.. Elbasan Rrit.autoriz.D.Thesa Tirane nr. 394, dt. 11.08.2020, shkr. Nr.12939/2, dt. 06.08.2020, nr. 12939/1, dt. 24.07.2020, VKM Nr. 926, dt. 29.12.14
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 5,000,000 2020-09-01 2020-09-02 43921100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Cerrik ndertim zyrash ne NJ Adm Klos, up 296 dt 18.11.2019, pv 17.12.2019, vendim 20.1.2020, njoftim fituesi 20.1.2020, raport permb 20.1.2020, kontrate 9.3.2020, situac pjesor perfundimtar,fature 85683906
  Bashkia Tirana (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 580,930 2020-09-01 2020-09-02 238021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% garanci obj Shtese kont rehab i vendbanimit te komunitetit Rome ne shkoze Shk.22611/1 25.08.20 PV perf granci 12.08.20 PV kol 13.12.17 kont 27487/6 02.11.17 sit 02.11.17-14.11.2017
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 2,150,861 2020-08-27 2020-09-01 92710100012020 Paradhenie per ankande, te vitit ne vazhdim,Te Dala Min.Fin.Kthim shume pjesemarr.ankand objekt.Rep. derdhjes Gizes¿.. Elbasan Rrit.autoriz.D.Thesa Tirane nr. 394, dt. 11.08.2020, shkr. Nr.12939/2, dt. 06.08.2020, nr. 12939/1, dt. 24.07.2020, VKM Nr. 926, dt. 29.12.14
  Bashkia Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 592,515 2020-07-16 2020-07-17 173121140012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt objekt rikon rrug lagj agjensi,akt kolaud dt 07.12.2018,certif perfund,procesverbal marrje dorezim,urdher nr.321 dt 27.12.2019,vendim nr.4 dt 08.01.2020
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 7,252,277 2020-07-08 2020-07-13 23410110412020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univers.Bujqesor. rik i laborat te siguris ushqim.te kafsheve up 1 dt 25.2.2020 nj APP 25.2.2020 kl operat 27.5.2020 kontr 2007/14dt 11.10.2019 nj perf punim 8.6.2020 akt kolaud 15.6.2020 pv md 15.6.2020 sit perf 8.6.2020 ft 5 dt 126
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 1,575,235 2020-06-29 2020-06-30 33121100012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Cerrik Rikonst objekte shkollore, up 198 dt 9.9.19, pv 30.9.19,raport permb 9.10.19, njoftim fituesi 9.10.19, kontrate 15.10.19, akt kolaud 28.11.19, situacion pjesor nr 1 dhe situacion perfund, fature 61968417,61968449
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 5,737,259 2020-05-22 2020-05-26 57021280012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD.LIK.FAT.NR.7 DATE 16.09.2019 Kontrate Nr.2026 Prot.dt.28.05.2019 Riparim depozite ujesjellesi Vulçan dhe sistem KUZ fshati hotolisht,Nj.Adm.Hotolisht.
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 8,400,191 2020-05-20 2020-05-21 16310110412020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Univers.Bujqesor . lik ngritje infrastr rik stallash rritje aks rrugor br fermes kontr vazhdim 2330/13 dt 14.12.2019 sit perf 1 dt17.4.20 ft 45 dt 22.4.2020 ser 61968445 akt kolaudimi 17.4.2020 pv md 22.4.2020 sipas tabeles dt 8..5.2020
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 9,500,000 2020-04-29 2020-04-30 12510110412020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Univers.Bujqesor . lik ngritje infrastr rik stallash rritje aks rrugor br fermes kontr vazhdim 2330/13 dt 14.12.2019 sit perf 17.4.2020 ft 45 dt 22.4.2020 ser 61968445 akt kolaudimi 17.4.2020 pv md 22.4.2020 sipas tabeles dt 27.4.2020
  Bordi i Kullimit Fier (0909) VIANTE KONSTRUKSION Fier 20,331,693 2020-04-21 2020-04-22 7410050702020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Drejt.e Ujitjes dhe Kullimit Fier 1005070 up 68/38 8.8.2019,njf 68/61 26.11.2019,kontr 68/62 27.11.2019,fd 36,seri 61968436,akt kolaud,amd
  Bashkia Tirana (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 6,541,634 2020-03-10 2020-03-12 53521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit perf ndertim i rrg se shkolles 9- vjecare Ymer Kurti fshati lagjia re garanci sit perf 12.07.19 fat.61968394 12.07.19 PV 06.08.2019
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 282,721 2020-01-21 2020-01-22 1910900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik,466-kthim i tr op ek, ub 483, dt 25.11.2019, v kpp 708, dt 12.11.2019
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 17,871,094 2020-01-13 2020-01-14 75210110412019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Univers.Bujqesor .ngritje infrast . rikonstr stallash rritje akses rrugor. up 13 dt 3.10.2019 nj kontr 3.1.2019 njf 2.12.2019 kontr 4.12.2019 sit pjes 1 dt 13.12.2019 ft 27 dt 13.12.2019 ser 61968427
  Bordi i Kullimit Fier (0909) VIANTE KONSTRUKSION Fier 20,081,292 2019-12-24 2019-12-26 58010050702019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore ARGJINATURA MBI LUMIN SHKUMBIN KNTR 68/62 DT 27/11/2019 FAT 26 DT 10/12/2019 SERI 61968426
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 1,958,902 2019-12-20 2019-12-23 PT63421100012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Cerrik Rikon objekte shkollore Up nr, 198 dt, 09.09.2019 pv vendim njof fitues konytrat dt 15.10.2019 situacion fature nr, 17 seri 61968417
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 558,566 2019-11-15 2019-11-18 3621140152019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114015 Likujdim 5% gara defe objekti rikon rrjeti shpernd ujesjell lagje 85+dellinje gramsh,proc marr dorzim dt 14.11.2019,akt kolad dt 21.09.2018,urdher nr.27 dt 18.10.2019