Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBASE All 13,758,592.00 139 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBASE Tirane 36,000 2012-02-22 2012-02-23 8910150012012 602-MIN E JASHTME EKEZEKUTIM GJYQI VENDIM 685 DT 09.02.06 UDHEZIM MIN FINAN 2 DT 18.08.11 URDHER 3 DT 16.01.12
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-02-24 2012-03-13 4810250972012 600 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI A LELAJ URDH 79 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2010
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-03-06 2012-03-20 4910120222012 602 T.KOMBETAR Vendim gjygji per Rajmonda Dashi me Ur 284 dt 21.07.2011
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-03-06 2012-03-21 5910250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI PER A.LELAJ URDH 79/2 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2010
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 500,000 2012-03-28 2012-03-28 9210100772012 602 DPDOGANAVE vendime gjyqi per shoqata Juab urdher 4217 dt.15.03.12 liste pagese dt 13.03.2012 vendim nr 439 dt 20.07.2009
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBASE Tirane 522,071 2012-03-15 2012-03-30 11710060012012 602 MPPT vendim gjyqesor ne favor shoq Theos urdher 31 07.03.2012
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-04-02 2012-04-12 7610250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI A LELAJ URDH 79/2 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2010
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-04-06 2012-04-13 9310120222012 602 T.KOMBETAR Vendim gjygji per Rajmonda Dashi me Ur 284 dt 21.07.2011
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-05-02 2012-05-04 10710250972012 602 SHERB SOC SHTET VEND GJYQI NR 3012 DT 14.04.2010 PER A.LELAJ
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-05-08 2012-05-11 13310120222012 602 T.KOMBETAR Vendim gjygji per Rajmonda Dashi me Ur 284 dt 21.07.2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 188,135 2012-05-16 2012-05-21 25910100772012 602 DPDOGANAVE v.gjyqsor per Fatmir Duraku urdh nr 6863 dt 2.05.2012 vend nr 62 dt 2.02.2007
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-05-22 2012-06-05 24110060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-05-25 2012-06-08 7410160722012 602-PREFEKTURA vendim gjyqesor nr 733 31.03.2012
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-06-12 2012-06-22 16510120222012 602 T.KOMBETAR Vendim gjygji per Rajmonda Dashi me Ur 284 dt 21.07.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-06-14 2012-06-26 27610060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-08-02 2012-08-08 12110160722012 602-Prefe.Qar.Tirane shp per vendim gjyqesore liste pagese urdher 22 24.07.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-08-02 2012-08-08 12510160722012 602-Prefe.Qar.Tirane shp per vendim gjyqesore ne favor te Halit Shehu shk 733 31.03.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 500,000 2012-08-02 2012-08-08 41010100772012 602 DPDOGANAVE .lik vend gjyqesor urdher dt 20.7.2012, per shoq fisheku
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-08-03 2012-08-13 17410250972012 1025097 602 SHERB SOC SHTET VEND GJ PER A.LELAJ VEND 3012 DT 14.04.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 10,000 2012-08-06 2012-08-14 27810260012012 602 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave vend gjyqi per suzana cojniku vend 10141 dt 27.12.2011
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-08-07 2012-08-15 23810120222012 602 teatri kombetar pagesevendime gjyqesore, rajmonda dashi, shkrese 294 dt .03.11.2011, shkrese lik pjesor dt 1.02.12, gusht 2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-08-10 2012-08-17 21110260012012 1026001 602 min mjed v gjyqi per suzana cojniku vend 10141 dt 27.12.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-08-15 2012-08-20 40110060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2012-08-24 2012-08-30 215 1011089 2012 SKRAPAR Zyra ArsimoreV.GJYQ.55-URDHER SEK.160/5/2012(SERAN SERANI) INST 1011089
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-09-05 2012-09-11 19210250972012 1025097 SH SOC SHTET VEND GJYQI A.LELAJ URDH 79/2 DT 2.02.2012 VEND 3012 DT 14.04.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 100,000 2012-09-06 2012-09-11 30610260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012 VEND 10141DT 27.12.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-09-07 2012-09-12 44510060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 1,000 2012-09-11 2012-09-13 25510120222012 1012022 602 TEATRI KOMBETAR , pagese shpenz vend gjyqesori, rajmonda dashi shtator 2012, shkrese 294 dt 03.11.11, lik pjesor 59 dt 01.02.12
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-09-11 2012-09-13 9510100992012 602 A A P S K . shp gjyqesore sipas graf mujor
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2012-09-13 2012-09-14 242 1011089 2012 SKRAPAR Zyra ArsimoreV.GJYQ.55-URDHER SEK.160/5/2012(SERAN SERANI) INST 1011089
Administrata Qendrore ShSSH (3535) ALBASE Tirane 9,000 2012-10-04 2012-10-05 21910250972012 SHERB SOC SHTET v gjyqi nr 3012 dt 14.04.10 lista
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-10-04 2012-10-08 49210060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 10,000 2012-10-10 2012-10-16 36910260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2012-10-29 2012-10-29 266 1011089 2012 SKRAPAR Zyra ArsimoreV.GJYQ.55-URDHER SEK.160/5/2012(SERAN SERANI) INST 1011089
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-11-01 2012-11-13 12310100992012 602 A A P S K . lik v.gjyqi
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 50,000 2012-11-08 2012-11-22 55810060322012 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku,urdher nr 94 dt 02.04.2012
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 10,000 2012-11-13 2012-12-07 369-110260012012 MIN MJEDISIT VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-11-22 2012-12-13 12110100992012 602 A A P S K . lik vend gjyqi
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 500,000 2012-12-08 2012-12-18 75510100772012 602 DPDOGANAVE . lik vend gjyqesor sipas listes
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 5,000 2012-12-07 2012-12-18 13710100992012 602 A A P S K . shp gjyqesore