Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBASE All 13,758,592.00 139 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 15,000 2013-11-21 2013-11-22 49410260012013 1026001 MINISTRIA E MJEDISIT SUZANA COJNIKU VEND 10141 DT 15.05.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 72,000 2013-11-22 2013-11-22 96910100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesore sipas grafikut
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 45,000 2013-12-05 2013-12-05 100010100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Bashkia Kamez (3535) ALBASE Tirane 3,000 2013-12-05 2013-12-06 47721660012013 Bashkia Kamez Shp gjyqi per Seit Paci dhjetor 2013shkrese 3539/1 dt 04.12.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 36,000 2013-12-06 2013-12-06 969101007720131 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ALBASE Tirane 660,000 2013-12-09 2013-12-09 13310160722013 Prefektura e Qarkut lik vendime gjyqes.urdher Prefektit 98 27.11.2013 shkr MB 7606/3 15.11.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 484,961 2013-12-10 2013-12-11 12110100992013 AAPSK. lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-12-12 2013-12-12 34110131042013 602,SPITALI I TRAUMES,vendim gjyqi shefiko zogu,urdher 268 d 13/5/13
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Gjirokaster (1111) ALBASE Gjirokaster 45,000 2013-12-12 2013-12-16 8010250532013 SH.SOCIAL SHTETEROR 1025053 PAGESE VENDIM GJYQESOR PER ARTA LELAJ
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALBASE Tirane 10,000 2013-12-20 2013-12-20 39521010492013 DPTTV VENDIM GJYQI ROZETA DIBRA VENDIM 2684 DT 20.03.12 TITULL 1645 DT 20.03.12 URDHER 157 DT 07.10.13
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-12-24 2013-12-24 108101200820131 1012008 DRKK 602v gjyqi Fotini Sulioti dhjetor 2013likujd pjesor
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) ALBASE Tirane 134,878 2013-12-23 2013-12-26 70310060012013 MTI, vendim gjyqesor Shoqeria Theos Shpk. pagese pjesore, Urdher nr 55, date 18/12/2013, Shkr nr 56/1, date 12/12/2011, V Gjykates Tiranes nr 3270, date 26/05/2005, Praktika te ditari bankes mars 2012, nr. 19.
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-12-09 2013-12-10 12010100992013 AAPSK. lik vend gjyqesor
Shtepia e pleqeve Tirane (3535) ALBASE Tirane 18,000 2013-12-10 2013-12-10 12410250772013 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE E, V, GJYGJSOR S MESURAJ M NENTOR- DHJETOR 2013 NV. 1958 DT 16.3.211
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 90,000 2013-12-17 2013-12-18 109210100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes dhe grafikut 2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 30,000 2013-12-17 2013-12-18 112110100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes dhe grafikut 2013
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-12-14 2013-12-18 321 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) ALBASE Tirane 60,000 2013-12-17 2013-12-18 57310940172013 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku urdher nr 94 dt 02.04.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 2,691,928 2013-12-16 2013-12-17 571101400120131 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Skender Kastrati,U.M nr 277 dt 21.06.2013,vendim nr 2607 dt 06.11.2012,shkrese nr 359/1 dt 11.01.2013