Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBASE All 13,758,592.00 139 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-06-21 2013-08-01 162 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 500,000 2013-06-26 2013-08-05 47510100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur ( shoqeria Juab)
Shtepia e pleqeve Tirane (3535) ALBASE Tirane 9,000 2013-07-04 2013-08-19 7410250772013 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE eg v. gjygjsoe m korrik 2013 Sefedin mezuraj
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 10,000 2013-07-08 2013-09-23 33410140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 2607 dt 6/11/2012 (skender kastrati)
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 20,000 2013-07-08 2013-09-23 34910060322013 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku korrik 2013 urdher nr 94 dt 02.04.2012
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-07-09 2013-09-24 19210131042013 602,SPITALI I TRAUMES,VENDIM GJYQI,URDHER 268 D 13/5/13,LIST PAGESE 2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 36,000 2013-07-11 2013-09-25 52110100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 15,000 2013-07-11 2013-09-25 55210100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-08-05 2013-10-07 6610100992013 AAPSK. lik shp gjyqesore per enkeleda male
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-08-14 2013-10-17 21810131042013 602,SPITALI I TRAUMES,vendim gjyqi shefiko zogu,urdher 268 d 13/5/13,list pagese 2013
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 10,000 2013-08-12 2013-10-17 38010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjygji nr 2607 dt 6/11/2012 (skender kastrati)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBASE Tirane 73,800 2013-08-28 2013-10-17 42210140012013 MINISTRIA E DREJTESISE vendim gjyqi Skender Kastrati VENDIM 2607 DT 6.11.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 36,000 2013-08-09 2013-10-17 641610100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesore sipas listes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 15,000 2013-08-09 2013-10-17 64710100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesore sipas listes
Shtepia e pleqeve Tirane (3535) ALBASE Tirane 9,000 2013-08-12 2013-10-17 8910250772013 1025077 SHTEPIA E TE MOSHUARVE egzek v. gjygjsor m gusht ur nr 217/5 dt 16.4.2013 v gjugj nr 1958 dt 16.3.211
Drejtoria e Pergjitheshme e Policise se Ndertimit (3535) ALBASE Tirane 40,000 2013-09-06 2013-10-17 41210060322013 602 INUK vendim gjyqesore Sarande nr 653 dt 05.07.2006,urdher nr 162 dt 22.09.2006,Andrea Qurku gusht-shtator 2013 urdher nr 94 dt 02.04.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 500,000 2013-09-09 2013-10-17 69410100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor per vjosa shpk
Drejtoria e Sherbimeve te Brendshme (3535) ALBASE Tirane 1,895,982 2013-09-03 2013-10-17 31610160012013 Ap.Min.Brend.vendim gjyqesor ,shkr permb.443/1 16.07.2013
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-09-18 2013-10-22 24310131042013 602,SPITALI I TRAUMES,vendim gjyqi shefiko zogu,urdher 268 d 13/5/13,list pagese 2013
Teatri Kombetar (3535) ALBASE Tirane 5,000 2013-10-08 2013-10-24 21810120222013 teatri kombetar, pagese vendim gjyqsor rajmonda dashi 294 DT 03.11.2011, SHKRESE 64 dt 07.02.2013, muaji gusht-dhjetor 2013, perfund per kalendarin 2013
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-09-26 2013-10-24 241 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALBASE Tirane 1,000 2013-09-24 2013-10-24 29221010492013 DPTTV VENDIM GJYQI ROZETA DIBRA VENDIM 2684 DT 20.03.12 TITULL 1645 DT 20.03.12 URDHER 145 DT 16.09.13
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBASE Tirane 15,000 2013-10-04 2013-10-24 37710260012013 MINISTRIA E MJEDISIT VEND GJYKATE SUZANA COJNIKU SHKR 4110 DT 14.05.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-10-02 2013-10-24 9410100992013 AAPSK. lik vend gjyqesor per enkeleda male, sipas gr
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-10-16 2013-10-24 9510100992013 AAPSK. lik shp gjyqesore
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBASE Tirane 90,000 2013-10-23 2013-10-29 31310100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik vend gjyqesor per Lefter kadiu, Zenel Rada
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-08-21 2013-10-21 214 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 36,000 2013-09-17 2013-10-21 73110100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) ALBASE Tirane 18,000 2013-09-13 2013-10-21 7410120082013 DRKK v gjyqi F.Suloti likujd pjesor janar gusht
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBASE Tirane 15,000 2013-09-17 2013-10-21 76210100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-09-17 2013-10-21 8510100992013 AAPSK.lik vend gjyqesor sipas gr
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-10-24 2013-11-08 266 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-10-29 2013-11-13 27110131042013 602,SPITALI I TRAUMES,vendim gjyqi SH.ZOGU,URDHER 268 D 13/5/13,LIST PAGESE 2013
Spitali Ushtarak (3535) ALBASE Tirane 25,000 2013-11-08 2013-11-15 30810131042013 602,SPITALI I TRAUMES,vendim gjyqi shefiko zogu,urdher 268 d 13/5/13
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) ALBASE Tirane 50,000 2013-11-12 2013-11-15 11110100992013 AAPSK. lik vend gjyqesor sipas gr
Zyra Arsimore Skrapar (0232) ALBASE Skrapar 10,000 2013-11-13 2013-11-15 293 1011089 2013 1011089 VEND GJYKATE PER SERAN SERANI NR 55 DT 23.01.2012 URDHZ.PERMB NR 160/5,160/7 ZYRA ARSIMORE SKRAPAR
Nd-ja Tregut Lire (3535) ALBASE Tirane 20,000 2013-11-15 2013-11-18 34321010492013 dpttv vendim gjyqi per rozeta dibra urdher 157 dt 07.10.13
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Tirane (3535) ALBASE Tirane 8,000 2013-11-14 2013-11-18 8910120082013 DRKK v gjyqi F.Suloti likujd pjesor shtator dhjetor
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) ALBASE Tirane 29,000 2013-11-19 2013-11-19 37610100392013 Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik vend gjyqesor sipas grafikut dhew listes
Bashkia Kamez (3535) ALBASE Tirane 5,000 2013-11-21 2013-11-22 47421660012013 Bashkia Kamez - Shp gjyqesore per ALBASE (Seit Paci)shkr 3165/1 dt 05.11.2013