Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 616/A All 3,874,912.00 101 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Pogradec (1529) 616/A Pogradec 369,750 2012-08-14 2012-08-17 24410130822012 1013082 SPITALI POGRADEC EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 18,000 2012-08-14 2012-08-17 15310260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI=4500LEK,YZEIR XHELO=4500LEK,RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 9,000 2012-09-10 2012-09-13 17910260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER ,RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2012-09-10 2012-09-13 18310260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI=4500LEK,YZEIR XHELO=4500LEK,RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2012-09-13 2012-09-17 17927020012012 LIK.SHP, GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2012-10-08 2012-10-10 20210260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI=4500LEK,YZEIR XHELO=4500LEK,RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 9,000 2012-10-08 2012-10-10 19710260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER ,RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2012-10-08 2012-10-10 19910260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER YZEIR XHELO
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) 616/A Tirane 9,720 2012-10-15 2012-10-17 15810140962012 A.K.K.PRONAVE shp/gjygjesore urdher nr 435 dt 10/10/2012 urdher ekzekutiv dt 1/7/2012 (VAFSI HOXHOLLARI)
Komuna Hundenisht (1529) 616/A Pogradec 10,000 2012-10-24 2012-10-26 20627010012012 LIK.K, UDENISHT POGRADEC 2701001 DEBITOR
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2012-10-24 2012-10-29 20927020012012 LIK. K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PER VENDIME GJYQESORE NR=1056,651 DT 24.10.2011
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 9,000 2012-11-06 2012-11-19 22910260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER RAMIS KARASALIU
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2012-11-06 2012-11-19 23310260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2012-11-06 2012-11-19 23210260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER YZEIR XHELON
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 9,000 2012-12-07 2012-12-18 26327020012012 LIK.SHP GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 18,000 2012-12-07 2012-12-18 25710260222012 LIK.VEND. GJYQESORE SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI =4500 LEK YZEIR XHELO=4500 LEK RAMIS KARASALIU = 9000 LEK
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 100,000 2012-12-17 2012-12-27 47321360012012 2136001 LIK NGA BASHKIA 2136001PERLIK VENDIMI GJYQESOR NR= 124 DT 29.01.2010 PER NEZHDET MUKOLLARI
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 22,500 2012-08-20 2012-08-21 15827020012012 LIK.NGA K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PERNR=1056-651 DT 24.10.2011
Komuna Hundenisht (1529) 616/A Pogradec 10,000 2012-08-20 2012-08-21 17927010012012 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2702001 ND, PAGE
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 31,200 2013-02-18 2013-02-19 5621360012013 2136001 BASHKIA POGRADEC FAT= 63 DT 11.12.2013 DHE 66 DT 18.12.2012
Zyrat e Regjistrimit Korce (1515) 616/A Korçe 72,600 2013-02-25 2013-02-26 2210140722013 VENDIM GJYQI PER FILLARETI QIRJAKO ZYRA E REGJ.PAS.PALUJT.KORCE
Komuna Cerrave (1529) 616/A Pogradec 54,000 2013-03-20 2013-03-21 6227060012013 2706001 KOMUNA ÇERRAVE VENDIME GJYQESORE 214 DT 21.02.2012,328 DT. 19.07.2012,374 DT. 24.05.2012
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2013-03-26 2013-03-26 3710260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE RAMIS KARASALIU MARS 2012
Zyra Arsimore Pogradec (1529) 616/A Pogradec 80,820 2013-03-27 2013-03-28 9910111172013 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE DATE 25.03.2013
Zyra Arsimore Pogradec (1529) 616/A Pogradec 62,010 2013-03-27 2013-03-28 9710111172013 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE DATE 25.03.2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 9,000 2013-04-03 2013-04-04 5010260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 9,000 2013-04-03 2013-04-04 4910260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE YZEIR XHELO
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2013-04-03 2013-04-04 4610260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE RAMIS KARASALIU
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-04-08 2013-04-09 5627020012013 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 SHP, GJYQESORE
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 6,000 2013-04-12 2013-04-15 42/3921360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT LIK NDALESE PAGE PER MAKSI MANCELLARI JANA,SHKURT ,MARS 2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2013-04-23 2013-04-23 6310260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE RAMIS KARASALIU
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2013-04-23 2013-04-23 66/110260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 4,500 2013-04-23 2013-04-23 6610260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE YZEIR XHELON
Komuna Hundenisht (1529) 616/A Pogradec 58,140 2013-04-22 2013-04-23 8127010012013 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 ND,NGA PAGA DEBITOR
Zyra Arsimore Pogradec (1529) 616/A Pogradec 158,850 2013-04-26 2013-04-26 13610111172013 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC PAGA EKZEKUTIM 3 VENDIME GJYQESORE SIPAS GJ. AUDITIT DATE 24.04.2013
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-05-06 2013-05-10 8010260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-05-06 2013-05-10 7910260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE YZEIR XHELO
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-05-06 2013-05-10 7810260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE RAMIS KARASALIU MARS 2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-05-17 2013-05-21 34610100772013 602 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes dhe graf
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-05-20 2013-05-23 8027020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001