Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 616/A All 3,874,912.00 101 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-09-12 2013-10-21 16610260222013 LIK.VENDIME GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-09-17 2013-10-21 75510100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 3,000 2013-09-17 2013-10-21 76410100772013 drejt e pergj e doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-10-28 2013-11-13 18627020012013 LIK.SHP. GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PER BUJAR DURBAKU
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-10-28 2013-11-13 18827020012013 LIK.SHP. GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PER RRAHIM ALLA
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-10-28 2013-11-13 19027020012013 LIK.SHP. GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PER TEODORA TOPALLI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-11-05 2013-11-15 20110260222013 LIK.SHP. GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER RAMIS KARASALIU
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-11-05 2013-11-15 20210260222013 LIK.SHP. GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER YZEIR XHELON
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-11-05 2013-11-15 20310260222013 LIK.SHP. GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI
Komuna Hundenisht (1529) 616/A Pogradec 150,000 2013-11-21 2013-11-22 21127010012013 LIK.V. GJYQESORE K. UDENISHT POGRADEC 2701001
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-11-21 2013-11-22 49610260012013 MINISTRIA E MJEDISITvend gjyQI PER SULU SHKR 1520/1 DT 3.04.2012
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 54,000 2013-11-26 2013-12-03 21427020012013 LIK.VEND. GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 PER BUJAR DURBAKU/TEODORA TOPALLI/RRAHIM ALLA
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-12-02 2013-12-05 22810260222013 LIK.VENDIME GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER RAMIS KARASALIU
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-12-02 2013-12-05 22910260222013 LIK.VENDIME GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER YZEIR XHELON
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-12-02 2013-12-05 23010260222013 LIK.VENDIME GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 9,000 2013-12-05 2013-12-05 100210100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 61,400 2013-12-05 2013-12-05 99310100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Dega e Thesarit Pogradec (1529) 616/A Pogradec 13,200 2013-12-10 2013-12-11 12610100292013 LIK. VENDIME GJYQESORE NR= (1064) -629 DT 24.07.2012 THESARI POGRADEC 1010029 PER GEROND BERBERI
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 54,000 2013-12-20 2013-12-23 24027020012013 2702001 K.PROPTISHT EKZEKUTIM VENDIME GJYQESORE:BUJAR DURBAKU,TEODORA TOPALLI,RRAHIM ALLA
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 20,000 2013-12-24 2013-12-24 24810260222013 LIK.SHP. GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER NEZHDET BERBERI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 24,000 2013-12-17 2013-12-18 112210100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes dhe grafikut 2013