Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 616/A All 3,874,912.00 101 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Velcan (1529) 616/A Pogradec 72,000 2013-05-24 2013-06-12 10927030012013 LIK.VENDIME GJYQESORE K VELcAN POGRADEC 2703001 PER XHEVAIR QYRKUN
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-05-23 2013-06-12 9410260222013 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 SHP GJYQESORE RAMIZ KARASALI
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 200,000 2013-05-27 2013-06-12 18221360012013 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK VENDIM GJYQESOR NR= 124 DT DT 29.10.2010 PER NEZHDET MUKOLLARI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-05-23 2013-06-12 9310260222013 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 SHP GJYQESORE YZEIR XHELO
Komuna Velcan (1529) 616/A Pogradec 72,000 2013-05-27 2013-06-12 10827030012013 LIK SHP. GJYQESORE .K. VELcAN POGRADEC 2703001
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-06-12 2013-06-13 56/121360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT LIK NDALESE PAGE MAJ 2013 PER MAKSI MANCELLARI
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-06-12 2013-06-13 5421360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT LIK NDALESE PAGE PRILL2013 PER MAKSI MANCELLARI
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 616/A Tirane 20,000 2013-06-06 2013-06-14 23010260012013 MINISTRIA E Mjedisit v gjyqi 265 dt 23.01.2013 shkr 1520/1 dt 3.04.2012 sulo shpk
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-06-07 2013-06-14 10010260222013 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 SHP GJYQESORE YZEIR XHELO
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-05-06 2013-06-14 10110260222013 1026022 SHERBIMI PYJOR POGRADEC VENDIME GJYQESORE NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 20,000 2013-06-07 2013-06-14 9910260222013 LIK.SH PYJOR POGRADEC 1026022 SHP GJYQESORE RAMIZ KARASALI
Komuna Cerrave (1529) 616/A Pogradec 54,000 2013-06-14 2013-06-21 11127060012013 2706001 KOMUNA cERRAVE PER VENDIM GJYQESOR A.MACOLLI DHE N.JASKU
Dega e Thesarit Pogradec (1529) 616/A Pogradec 234,400 2013-07-08 2013-07-10 7410100292013 LIK. VENDIME GJYQESORE THESARI POGRADEC 1010029 PER GEROND BERBERI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-06-18 2013-07-31 43110100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-07-02 2013-08-05 11910260222013 1026022 LIK. SH PYJOR POGRADEC 1026022 Vendim gjyqesor Yzeir Xhelo
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-07-02 2013-08-05 12010260222013 LIK. SH PYJOR POGRADEC 1026022 vendim gjyqesor per Nezhdet Berberi
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 3,000 2013-06-25 2013-08-05 45910100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-08-05 2013-08-06 69/121360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT LIK NDALESE PAGE QERSHOR 2013 PER MAKSI MANCELLARI
Dega e Thesarit Pogradec (1529) 616/A Pogradec 723,822 2013-08-05 2013-08-15 8310100292013 LIK. VENDIME GJYQESORE NR= (1064) -629 DT 24.07.2012 THESARI POGRADEC 1010029 PER GJERGJI BUZO
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-08-19 2013-08-20 7321360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT POGRADEC NDALESE PAGE KORRIK 2013 PER MAKSI MANCELLARI
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-07-09 2013-09-02 12227020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001
Bashkia Pogradec (1529) 616/A Pogradec 10,000 2013-09-17 2013-09-17 7921360012013 2136001 ND. GJELBERIMIT POGRADEC NDALESE PAGE GUSHT 2013 PER MAKSI MANCELLARI
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-07-11 2013-09-25 54510100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas gr
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 3,000 2013-07-11 2013-09-25 55410100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas grafikut
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-08-12 2013-10-17 64010100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 616/A Tirane 3,000 2013-08-12 2013-10-17 64910100772013 Drejt pergj doganave .lik vend gjyqesor sipas listes
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-08-19 2013-10-17 13927020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-08-19 2013-10-17 14127020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROPTISHT POGRADEC 2702001
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-08-07 2013-10-17 14210260222013 LIK. SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER LIK VENDIM GJYQESOR NR= 426 PER NEZHDET BERBERI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-08-07 2013-10-17 14310260222013 LIK. SH PYJOR POGRADEC 1026022 PER LIK VENDIM GJYQESOR NR= 355 PER YZEIR XHELO
Komuna Hundenisht (1529) 616/A Pogradec 180,000 2013-09-03 2013-10-17 15827010012013 LIK.SHP. GJYQESORE K. UDENISHT POGRADEC 2701001
Zyra Arsimore Pogradec (1529) 616/A Pogradec 184,500 2013-08-14 2013-10-17 23610111172013 1011117 ZYRA ARSIMORE POGRADEC V.GJ.:364 DT.23.05.2011,332 DT.13.04.2012,54 DT.01.02.2011
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-09-23 2013-10-23 16127020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROTISHT POGRADEC 2701001
Komuna Proptisht (1529) 616/A Pogradec 18,000 2013-09-23 2013-10-23 16327020012013 LIK.SHP GJYQESORE K. PROTISHT POGRADEC 2701001
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-10-02 2013-10-24 18210260222013 LIK.SHP.GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC PER RAMIS KARASALIU
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-10-02 2013-10-24 18310260222013 LIK.SHP.GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC PER YZEIR XHELO
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-10-02 2013-10-24 18410260222013 LIK.SHP.GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC PER NEZHDET BERBERI
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 616/A Tirane 15,000 2013-10-04 2013-10-24 37910260012013 MINISTRIA E MJEDISIT VEND GJYKATE SULO SHKR 1520/1 DT 3.04.2012 VEND 265 DT 23.01.2013
Komuna Cerrave (1529) 616/A Pogradec 50,000 2013-09-03 2013-10-21 15227060012013 2706001 KOMUNA cERRAVE POGRADEC LIK PER VEN GJYQESORE NR= 778-261 DT 21.05.2012 DHE 1354-833 DT 26.12.2011 PER M OSHAFI
Drejtoria e Pyjeve Pogradec (1529) 616/A Pogradec 5,000 2013-09-12 2013-10-21 16510260222013 LIK.VENDIME GJYQESORE SH. PYJOR POGRADEC 1026022 PER YZEIR XHELON