Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komisariati i Policise Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 28,638 2012-01-30 2012-01-31 11/1016052 SHP NGA POLICIA
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 22,500 2012-01-30 2012-01-31 05/2138009 SHP QERAJE NGA PERMBARIMI
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 250,000 2012-01-30 2012-01-31 207 DREJT E BUJQES LEZHE LIK DEMSHP PER TBC SIPAS LIST-PAGESES
Komuna Xhafzotaj (0707) INTERALBANIAN Durres 10,300 2012-01-30 2012-01-31 20236600112 2366001 KOM XHAFZOTAJ SIGURACION MJETI
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ANAKONDA Gjirokaster 275,520 2012-01-30 2012-01-31 24.1011108.2012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) PAGES ROJE CIVILE FAT 00125328 KONTRAT 392 DT 27.07.2011
Komuna Cepo (1111) CEZ SHPERNDARJE Gjirokaster 18,831 2012-01-30 2012-01-31 10.2450001.2012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES ENERGJ FAT NENT+DHJET 2011 KONTRAT 65698/65697/66176/65708
Aparati Ministrise se Financave (3535) AGIM PELLUMBI Tirane 500,716 2012-01-30 2012-01-31 61/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKAND SHKRESA 23669E 236969/1 DT 19 E 23.12.11 MA 0018 DT 27.10.11
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 72,500 2012-01-30 2012-01-31 3/104059/2012 230-231- ZQRPPaluajtshme Tatim ne burim 2011
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 227,613 2012-01-30 2012-01-31 131;2/1006126/12 paga Aluizni Valmira Beqiri nr I45513078I
Sp. Kucove (0217) SKENDERI G Kuçove 195,470 2012-01-30 2012-01-31 12/1013074/2012 shpenz. karb. fat 510 dt 05.10.2011 kodi 1013074
Universiteti i Tiranes Filiali Sarande (3731) BANKA KOMBETARE TREGTARE Sarande 460,116 2012-01-30 2012-01-31 6/1011156 SHP BURSA NGA UNIVERSITETI
Komisariati i Policise Sarande (3731) CEZ SHPERNDARJE Sarande 153,483 2012-01-30 2012-01-31 13/1016052 1016052 SHP NGA POLICIA
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 271 2012-01-30 2012-01-31 06/1050032 SHP UJ NGA STATISTIKA
Komisariati i Policise Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 13,693 2012-01-30 2012-01-31 12/1016052 SHP UJ NGA POLICIA
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,680 2012-01-30 2012-01-31 08/1050032 SHP POSTE NGA STATISTIKA
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) RUHI CELO Sarande 42,878 2012-01-30 2012-01-31 07/2138010 SHP NGA SHT E FEMIJES
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 60,480 2012-01-30 2012-01-31 208 DREJT E BUJQES LEZHE KRYEN PAGESA VETERINERE JANAR 2012
Komuna Xhafzotaj (0707) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Durres 1,800 2012-01-30 2012-01-31 18236600112 2366001 KOM XHAFZOTAJ SHPENZIME KONTROLL TEKNIK MJETI
Komuna Pogon (1111) ALBTELEKOM SH.A. Gjirokaster 14,991 2012-01-30 2012-01-31 6.2454001.2012 KOMUNA POGON 2454001 PER PAGES TELEFON 12-2011
Komuna Cepo (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 131,373 2012-01-30 2012-01-31 12.2450001.2012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES PULLA POSTE 12-2011
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 22,000 2012-01-30 2012-01-31 26.1011108.2012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) PAGES TELEF SIPAS BORDEROSE BASHKANGJ
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,960 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12/1 602 Kuvendi.komis our shkrese 20.1.12,shkrese 27.1.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) LEKO GJERMANI Tirane 500,716 2012-01-30 2012-01-31 62/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKANDI SHKRESA 23666 E23666/1 DT 19 E 23.12.11 MA 0029 DT 16.11.11
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,403,647 2012-01-30 2012-01-31 121/1002001/12 602 230 Kuvendi.dieta jashte shtetit euro10000*140,shkrese 2813 dt 23.12.11,urdher pagese 2813/1 dt 23.12.11,vendim 4 dt 22.12.11
Sp. Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 168 2012-01-25 2012-01-31 12/7330 SPITALI SHERBIM POSTARE DHJETOR 2011 FAT 553 31.12.2011
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) BANKA CREDINS Tirane 709,500 2012-01-31 2012-01-31 25/1087006/2012 602 GJYKATA KUSHTETUSE Euro 5000 kurs 141.9 Terheqie paradhenie Terheq Entela Thimjo Kerkese 90 dt 30.01.2012
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) CEZ SHPERNDARJE Sarande 940 2012-01-30 2012-01-31 07/1050032 1050032 SHP ENERGJIE NGA STATISTIKA
Bashkia Gjirokaster (1111) DREJT.TRANS.RRUGOR GJIROK Gjirokaster 111,792 2012-01-31 2012-01-31 22/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) TAKS VJETORE MJETI + NDRYSHIM PRONESIE
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) CEZ SHPERNDARJE Lezhe 20,400 2012-01-30 2012-01-31 204 1026017 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CONTR:C9735,D23765,C6033
Unspecified (0000) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Unspecified 600,000,000 2012-01-31 2012-01-31 31.01.2012 Transferte per ISSH
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) FLLADI (J63317601V) Gjirokaster 273,840 2012-01-30 2012-01-31 9.2115003.2012 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) PER NAFTE DHE VAJ 12-2011
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 375,890 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12 602 600 Kuvendi.cel dhe cel paga fat 81167476 dt 1.1.12
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,000 2012-01-30 2012-01-31 117/1002001/12 602 Kuvendi.ndihme finc shkrese 126 dt 11.1.12,skrese 126/1 dt 26.1.12,shkrese 2766 dt 19.12.12,skrese 2694 dt 9.12.11
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 277,880 2012-01-30 2012-01-31 45/1017122/2012 602,REP 6670,DIETA,LIST PAGESE 2012
Kuvendi Popullor (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,440 2012-01-30 2012-01-31 122/1002001/12 602 Kuvendi.komis bk shkrese 20.1.12,shkrese 27.1.12
Dogana Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 74,724 2012-02-01 2012-02-01 1010100902012 PAGA JANAR 2012 DOGANA FIER 1010090
Komuna Zharres (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 26,556 2012-02-01 2012-02-01 2024190012012 PAGA JANAR 2012 K/ZHAREZ FIER 2419001
Parqet Kombetare Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 126,013 2012-02-01 2012-02-01 5 1012068 2012 PAGA PARKU ARKEOLOGJIK SHKODER
Gjykata e Apelit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,211,306 2012-02-01 2012-02-01 10 1029006 2012 GJYKATA APELIT SHKODER PAGA
Gjykata e rrethit Lac (2019) BANKA KOMBETARE TREGTARE Laç 915,625 2012-02-01 2012-02-01 610290262012 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012