Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) LUAN MUCO Sarande 180,415 2012-01-30 2012-01-31 08/2138010 SHP PERIME NGA SHT E FEMIJES
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) LUAN MUCO Sarande 75,564 2012-01-30 2012-01-31 15/2138010 SHP PERIME NGA SHT E FEMIJES
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) NESTUR KOLAGJI Sarande 83,084 2012-01-30 2012-01-31 10/2138010 SHP BUKE NGA SHT E FEMIJES
Komisariati i Policise Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 80,000 2012-01-30 2012-01-31 15/1016052 SHP NGA POLICIA
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) DEGA TATIMEVE LEZHE Lezhe 6,720 2012-01-30 2012-01-31 206 10% TAT SHPENZ VETERIN DREJT E BUJQES LEZHE
Komuna Xhafzotaj (0707) DR. RAJ. E SHERBIMIT TE TRANSP. RRUGOR Durres 34,958 2012-01-30 2012-01-31 17236600112 2366001 KOM XHAFZOTAJ SHPENZIME TAKSE QARKULLIMI MJETI
Komuna Perondi (0217) CEZ SHPERNDARJE Kuçove 19,809 2012-01-30 2012-01-31 37/2530001/2012 2530001 shpenz. energjie nr klienti be 1d020073088129,be1d020158086214, be1d020043042150 kodi 2530001
Sp. Kucove (0217) CEZ SHPERNDARJE Kuçove 410,691 2012-01-30 2012-01-31 8/1013074/2012 1013074 shpenz. energjie nr kontrot. d086373 fat. nr 113738437 dt 06.01.2012 kodi 1013074
Komuna Perondi (0217) EAGLE MOBILE Kuçove 12,969 2012-01-30 2012-01-31 33/2530001/2012 shpenz. tel. eagle fat. nr 36608211 dt01.01.2012 klienti nr c 1001515 kodi 2530001
Zyra Arsimore Librazhd (0821) EAGLE MOBILE Librazhd 396,516 2012-01-30 2012-01-31 36101110112 LIKUJDUAR DETYRIME TE MUAJIT SHTATOR-TETOR-NENTOR 2011,ARSIMI LB
Komisariati i Policise Sarande (3731) CEZ SHPERNDARJE Sarande 29,230 2012-01-30 2012-01-31 14/1016052 1016052 SHP NGA POLICIA
Zyra e Permbarimit Sarande (3731) DEGA TATIMEVE SARANDE Sarande 5,000 2012-01-30 2012-01-31 06/1014037 SHP QERAJE NGA PERMBARIMI
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 8,400 2012-01-30 2012-01-31 13/22138010 SHP POSTE NGA SHT E FEMIJES
Bashkia Gjirokaster (1111) IRAKLI QIRUSHI(L03109602C) Gjirokaster 85,100 2012-01-31 2012-01-31 23/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) MIRMBAJTJE MJETI
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) CEZ SHPERNDARJE Lezhe 17,857 2012-01-30 2012-01-31 201 1011020 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CONTR:9736
Komuna Xhafzotaj (0707) INTERALBANIAN Durres 7,800 2012-01-30 2012-01-31 19236600112 2366001 KOM XHAFZOTAJ SIGURACION MJETI
Komuna Markat (3731) A.E.K & CO Sarande 4,589,640 2012-01-30 2012-01-31 20 INVESTIM NGA MARKATI
Komuna Cepo (1111) HAMIT GOLEMI Gjirokaster 61,300 2012-01-30 2012-01-31 11.2450001.2012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES MIREMB SHKOLLA NR SER 5286243 FAT 1 DT 10.01.2012
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 237,274 2012-01-30 2012-01-31 44/1017122/2012 602,REP 6670,DIETA,LIST PAGESE 2012
Komuna Golem (3513) LULZIMI SHPK Kavaje 306,032 2012-01-30 2012-01-31 15/475 KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT 1 DT 4.1.2012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 3,107,733 2012-01-31 2012-01-31 53/1011001/2012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES tvsh pajisje kontrate 2010/251/245 kat 0057/011 dt 20/120/2011 fat 0058/011 dt 20.12.2011 deklarate doganore 79586 dt 27.12.2011
Paraburgimi Sarande (3731) BLEDAR LULA Sarande 14,160 2012-01-30 2012-01-31 17/1014056/ SHP NGA BURGU
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) NDERMARRJA E UJESJELLSIT SARANDE Sarande 19,447 2012-01-30 2012-01-31 14 SHP UJ NGA SHT E FEMIJES
Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 8,707 2012-01-30 2012-01-31 203 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CLIENT:1566499966
Drejtoria e Pyjeve Lezhe (2020) ALBTELEKOM SH.A. Lezhe 3,383 2012-01-30 2012-01-31 205 SHERB PYJOR LEZHE LIK FAT.DHJETOR 2011 CLIENT:171419021
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) SB-SECURITI Sarande 79,920 2012-01-30 2012-01-31 13 LIK NGA MIDHJA
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ND.UJESJ-KANAL GJIROKASTER Gjirokaster 87,324 2012-01-30 2012-01-31 25.1011108.2012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) PAGES UJESJ FAT 17 NR SER 00129017 01.2012
Komuna Pogon (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 96,250 2012-01-30 2012-01-31 3.2454001.2012 KOMUNA POGON 2454001 PER PAGES KESHILLTARET 12-2011
Unspecified (0000) BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE Unspecified 1,000,000 2012-01-31 2012-01-31 31.01.2012/5 Sistemim B.N.T
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,675 2012-01-30 2012-01-31 4/104059/2012 230 ZQRPPaluajtshme telefon dhjetor 2011 kontrate dt 04.05.10 2011 fat.4294 dt.26.12.11
Kuvendi Popullor (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 41,975 2012-01-30 2012-01-31 118/1002001/12 602 Kuvendi.shpez pritj UB 290 dt 26.1.12,fat 237 ser 87980018 dt 30.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) GEZIM HAZIZAJ Tirane 853,300 2012-01-30 2012-01-31 60/1010001/2012 466-MIN E FINANCES KTHIM SHUME ANKAND SHKRESA 199 E 199/1 DT 13.01.12. DHE 09.01.12 MA 14.12.11
Aparati Ministrise se Financave (3535) ILJAZ ILJAZI Tirane 315,326 2012-01-30 2012-01-31 59/1010001/2012 466-MIN E FINNACES KTHIM SHUME ANKANDI SHKRESA 24142 E 24142/1 DT 27 E 30.012.11N MA 000322 DT 20.12.11
Kuvendi Popullor (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 655,970 2012-01-30 2012-01-31 119/1002001/12 602 Kuvendi.Uje 1108-11-10-08-07-06-05-159535-1-1 dt 31.8.11,30.11.10,30.10.10,30.8.10,30.7.10,28.6.10,28.5.201
Bashkia Rubik (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 39,700 2012-01-31 2012-01-31 5170 bashkia rubik per dif page
Komuna Perondi (0217) CEZ SHPERNDARJE Kuçove 26,439 2012-01-30 2012-01-31 38/2530001/2012 2530001 shpenz. energji nr kontrat.d086211,,d089377,d086213,,d087839, d086209,d086207,d042855,d041163 kodi 2530001
Zyra Arsimore Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 534,000 2012-01-30 2012-01-31 34101110112 TATIM SHPERBLIMI I FUNDEVITIT DHJETOR 2011,ARSIMI LB
Komisariati i Policise Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 34,764 2012-01-30 2012-01-31 09/1016052 SHP NGA POLICIA
Komisariati i Policise Sarande (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 27,139 2012-01-30 2012-01-31 10/1016052 SHP NGA POLICIA
Dega e Instat rrethi Sarande (3731) CEZ SHPERNDARJE Sarande 1,310 2012-01-30 2012-01-31 05/1050032 1050032 SHP ENERGJIE NGA STATISTIKA