Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,293 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,561,213,133.00 1,293 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 194,634 2017-07-17 2017-07-31 21110030012017 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM shpenz.postare maj 2017, kodi 83 fat.nr.2766 dat.26.5.2017 seri 44121166
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,499,369 2017-07-26 2017-07-28 24110030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 65 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 302,299 2017-07-26 2017-07-28 24310030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 5 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFORMATION BUSINESS SYSTEMS -IBS Tirane 884,400 2017-07-26 2017-07-28 24610030012017 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 602,KM bl mat per funksionimin e aparaturat e zyres Urdh.Prok nr.2616/2 dat.29.5.2017 fat.nr.23 dat.5.6.2017 seri 33771244 fh nr.13 dat 5.6.2017 Akt marrje ne dorezim dat.7.6.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,155,959 2017-07-26 2017-07-28 24210030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 65 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,910,148 2017-07-26 2017-07-28 23910030012017 Paga baze - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 99 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALTIN KOLGJINI Tirane 120,528 2017-07-26 2017-07-28 23310030012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602,KM shpenz. larje mjetesh Urdh.Prok nr.1634 prot dat.16.3.2017 kontrat sherbimi nr.1635/1 dat.21.3.2017 fat.nr.40 dat.31.5.2017 seri 6915491, fat.nr.2 dat.4.7.2017 seri 2090952
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,188,799 2017-07-26 2017-07-28 24010030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 65 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,775 2017-07-26 2017-07-28 24710030012017 Sherbime telefonike 602,KM SMS Citizen' s Feedback qershor 2017 kontrate sherbimi dat.6.3.2015 fat. 1800023590 dat.30.6.2017 seri 196787868
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 342,781 2017-07-26 2017-07-28 24510030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 3 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 2,440 2017-07-26 2017-07-28 24910030012017 Sherbime telefonike 602,KM SMS Citizen' s Feedback qershor 2017 kontrate sherbimi dat.6.3.2015 fat. 4100006115 dat.30.6.2017 seri 197404221
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 291,210 2017-07-26 2017-07-28 23810030012017 Udhetim jashte shtetit 602,Km paguar acomodim kroaci Prog. dat.24.7.2017, Autorizim dat 24.7.2017 Urdh. Pagese dat 24.7.2017 fat.nr.2334 dat.25.7.2017 seri 215553056
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 94,120 2017-07-26 2017-07-28 24810030012017 Sherbime telefonike 602,KM SMS Citizen' s Feedback tetor-dhjetor 2016 dhe janar deri qershor 2017 kontrate sherbimi dat.6.3.2015 fat. 1800000408 dat.7.7.2017 seri 0122475542,fat. nr.1800000602 dat.31.10.2016 seri 0122474265,fat.nr.1800000677 dat.30.11.2016 ser
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 114,365 2017-07-26 2017-07-28 24410030012017 Paga baze 600 paga personeli aparati korrik 2017, nr. punonjesve plani buxhetor 230 fakti 1 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 236,730 2017-07-24 2017-07-27 22810030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602,KM pritje-percjellje Prog.dat.1,2,3,12,14,15,20,22,25,17 dhe 18 maj 2017 fat.nr.67 dat.12.7.2017 seri 43030458,Urdh.Pagese dat. 25.5.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2017-07-24 2017-07-27 22710030012017 Sherbime telefonike 602 paguar linja tel LD qershor 2017 fat. seri 227124393 dat. 30.6.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 427,592 2017-07-24 2017-07-27 23010030012017 Udhetim jashte shtetit 602, KM shpenz.DHL, Prog dat.10.4.2017,fat.nr.30 dat.11.4.2017 seri 46252530,Urdh.Pagese dat.10.4.2017, fat.31. dat.11.4.2017 seri 46252531, Urdh.Pag dat.12.4.2017,fat. 33 dat.13.4.2017 seri 46252533, Urdh.Pagese dat.14.4.2017,fat. nr.38 da
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,251,050 2017-07-24 2017-07-27 23110030012017 Udhetim jashte shtetit 602, KM shpenz. udhetimi me jasht Prog. nr.3782 dat.7.7.2017, Autorizim nr.3782/1 dat.7.7.2017 Urdh. Pagese dat.7.7.2017 fat.nr.2214 dat.17.7.2017 seri 215222936 prog. nr.3783 dat.7.7.2017,Autorizim nr.3783/1 dat.7.7.2017 Urdh. pagese dat.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Green Consulting & Services Tirane 30,600 2017-07-24 2017-07-27 22910030012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 602,KM bl. ngrohes elektrik,Urdh.Prok nr.198 dat.11.1.2017 proc-Verbal nr.5 dat.12.1.2017, fat. nr.1 dat.13.1.2017 seri 43444801 fh.nr.2 dat.13.1.2017,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 121,572 2017-07-17 2017-07-24 21310030012017 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel fix aparati, qershor 2017 nr. klientit 3100001719675, fat.dat.30.6.2017 seri 723972935
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 250,000 2017-07-17 2017-07-24 21810030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602,KM shpenz.pritje-percjellje DSHQ prog. dat.2.6.2017,fat.nr.52 dat.9.6.2017,seri 43083386, urdh.Pagse dat. 2.6.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 90,000 2017-07-17 2017-07-24 21910030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602,KM shpenz.pritje-percjellje DSHQ prog. dat.6.6.2017,fat.nr.51 dat.9.6.2017,seri 43083386, urdh.Pagse dat. 6.6.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SHOQERIA ADMINISTRUESE E FONDIT TE PENSI Tirane 13,800 2017-07-17 2017-07-24 22110030012017 Paga baze 602,KM kont. Elvis Koēi seri 1010701 dat.21.4.2017 qershor 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,458,860 2017-07-17 2017-07-24 20910030012017 Elektricitet 1003001 602,KM shpenz.energjie, Kt.1 B030110110037.seri 23989312,Kt.1 B080034110039 seri 239982818,Kt.1 B110111207590 seri 239945454, Kt.1B110111207591 seri 239945455,Kt.TR1B110055105874 seri 239579276,Kt.TR1B110055105874 seri 239579276,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 59,354 2017-07-17 2017-07-24 21510030012017 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel vodafon qershor 2017, nr.ab 30687648 seri 216951083, nr. ab.22156888218 seri 216947112,nr.ab.2385581101 seri 216950348, nr.ab.1030901 seri 216931724,nr.ab.22545795852 seri 216954341
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 338,350 2017-07-20 2017-07-24 22610030012017 Sherbimet bankare 602,KM komision bankar per automjetet ligji 115/2015 marreveshje nr.9306 dat.3.11.2015 fat.nr.3011705 dat.15.5.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 561,390 2017-07-17 2017-07-24 21610030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602,KM shpenz.pritje-percjellje DSHQ prog.dat.1 deri 30 qershor 2017,fat.nr.60 dat.30.6.2017,seri 43030451, fat.nr.61 dat.30.6.2017 seri 43030452 urdh.Pagse dat. 30.6.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 484,540 2017-07-17 2017-07-24 22010030012017 Udhetim jashte shtetit 602, KM shpenz.udhetime m jasht prog.nr.3638 dat.30.6.2017 Autorizim nr.3638/2 Urdh.Pag dat.30.6.2017, Prog.3638/1 dat.3.7.2017 Aut.nr.3638/2 urdh.pagese dat.3.7.2017 Fat.nr.2058 dat.4.7.2017 seri 21522780,prog.nr.3695 datr.5.7.2017 Auto 36
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 153,540 2017-07-17 2017-07-24 21210030012017 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM shpenz.postare qershor 2017, kodi 83 fat.nr.3218 dat.26.6.2017 seri 50294218
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 14,463 2017-07-17 2017-07-24 22210030012017 Sherbime telefonike 602, Km rimb. shpenz.cel dhjetor 2016 deri maj 2017 A.Sojati
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 332,484 2017-07-17 2017-07-24 21410030012017 Sherbime telefonike 602KM shpenz.cel qershor 2017 kodi 530924 seri 207864245,kodi 546022 seri 207866878
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,500 2017-07-17 2017-07-24 22310030012017 Udhetim i brendshem 602,KM paguar dieta brenda vendit prog. dat. 1.6.2017 Autorizim dat.1.6.2017 korrik 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 513,790 2017-07-17 2017-07-24 21710030012017 Shpenzime per pritje e percjellje 602,KM shpenz.pritje-percjellje DSHQ prog.dat.1 deri 31 maj 2017,fat.nr.49 dat.31.5.2017,seri 43083289, fat.nr.51 dat.31.5.2017 seri 43083291 urdh.Pagse dat. 31.5.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 135,660 2017-07-17 2017-07-19 21010030012017 Uje 602,KM shpenz.uji Kont.159466-1 seri 3813610,Kont.159467-1 seri 3812879, Kont 159467-2 seri 3828486,Kont.188777-1 seri 3840184, qershor 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) W. CENTER Tirane 631,320 2017-06-29 2017-06-30 20810030012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 602,Km shpenz. mat pastrimi Urdh.kontrata shtese nr.901 dat.10.2.2017 fat.nr.01 dat.13.2.2017 seri 44943201 fh nr.6 dat 13.2.2017 P-V marrje ne dorzim dat 13.2.2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,975 2017-06-29 2017-06-30 20510030012017 Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602, shpenzime dieta brenda vendit, honorare, prog dat.5.5. prog. dat.20.4.2017,Autorizim dat.20.4.2017,Prog. dat.21.4.2017 Autorizim dat.21.4.2017 Prog. dat.24.4.2017 Autorizim dat.24.4.2017shk. nr.2880 dat.18.5.2017, bordero qershor 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,475 2017-06-29 2017-06-30 20410030012017 Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602, shpenzime dieta brenda vendit, honorare prog. dat.20.4.2017,Autorizim dat.20.4.2017,Prog. dat.21.4.2017 Autorizim dat.21.4.2017 Prog. dat.24.4.2017 Autorizim dat.24.4.2017 shk. nr.3280 dat.7.6.2017, bordero qershor 2017
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 126,660 2017-06-29 2017-06-30 19510030012017 Uje 602, KM shpenz.uji maj 2017,kont.159466-1,seri 3745692,kont.159467-1 seri 3762102,kont.159467-2 seri 3327894, kont 188777-1 seri 3762102
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 111,655 2017-06-29 2017-06-30 20110030012017 Udhetim jashte shtetit 602 KM, shpenz. bileta me jasht prog.nr.prot 386 dat.20.01.2017. autorizim 386/1 dat.20.1.2017 Urdh pagese dat.20.1.2017 E.Ēano
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 55,866 2017-06-29 2017-06-30 19810030012017 Sherbime telefonike 602,KM shpenz.vodafon maj 2017, nr.ab 30687648 seri 216926485, nr.ab 22156888218 seri 216922528, nr.ab 2385581101 seri 216925729, nr.ab 1030901 seri 216907236, nr. ab 225457985852 seri 216929648
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave