Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,173 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,443,039,543.00 2,173 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 214,466 2018-08-22 2018-08-24 29910030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i huaj kontrata ne vazhdim nr.32 dat.3.1.2018 fat. nr.335 seri 60778485 dat. 31.7.2018 P-V ne dorezim dat. 1.8.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 107,650 2018-08-23 2018-08-24 30010030012018 Uje 602 KM shpenz.uji korrik 2018, Kont.159466-1 seri 262814221,Kont.159467 seri 262709060,kont.159467-2 seri 262761409,kont.188777-1 seri 262709396
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) O L S O N I Tirane 354,000 2018-08-01 2018-08-02 27110030012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602 KM bl kuti ark, up 2314 d 14/5/18, fat 1212 d 22/5/18 s 63493580,fh 3 d 7/6/18
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 58,165 2018-08-01 2018-08-02 26910030012018 Paga baze 600 sig.vullnetar kont.pers.nr.1013003 dat.18.2.2018 qershor 2018,n 1010701,d 21/4/17,n1013404,d 25/4/18,n1014004 d 19/7/18
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 363,000 2018-07-26 2018-07-30 26710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Kontrat ne vazhdim nr. 30 dat. 3.1.2018 fat. nr. 58 seri 50809969 dat. 31.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 109,480 2018-07-25 2018-07-30 26010030012018 Uje 602 KM shpenz.ujii kont.159466-1 seri 262670796,kont.159467-1 seri 262594740,Kont.159467-2 seri 262495043,Kont.188777-1 seri 262696867,qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,602 2018-07-26 2018-07-30 26810030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel kodi 567214 seri 227874985 qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 70,482 2018-07-25 2018-07-30 25910030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi Prog.nr.3246 prot., date 6.7.2018,Autorizim nr.3246/1 date 6.7.2018 Urdh.Pagese date 6.7.2018 fat. nr.1001 dat.9.7.2018 seri 63487851
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,484,129 2018-07-25 2018-07-27 26210030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 50
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 138,734 2018-07-25 2018-07-27 26510030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,837,679 2018-07-25 2018-07-27 26410030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 18
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,985,026 2018-07-25 2018-07-27 26110030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 62
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,885,579 2018-07-25 2018-07-27 26310030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 37
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-07-25 2018-07-27 26610030012018 Paga baze 600 KM paga personeli korrik 2018 Nr.Plan 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,350 2018-07-17 2018-07-20 25410030012018 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem 602 KM rimb.cel dieta Prog. dat.20.6.2018 Autorizim dat.20.6.2018,Prog.dat.14.6.2018,Autorizim dat. 14.6.2018,Prog.dat.6.6.2018 Autorizim dat.6.6.2018,Prog.dat.20.5.2018,Autorizim dat.20.5.2018 fat.90813194 seri 227231847 kup32 dat.11.6.201
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-07-16 2018-07-20 24610030012018 Sherbime telefonike 602 KM paguar linja LD qershor 2018 fat. nr. 90821634 seri 227240499 dat. 30.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2018-07-17 2018-07-20 25610030012018 Udhetim i brendshem 602 KM rimb dieta Prog. dat.20.6.2018 Autorizim dat.20.6.2018,Prog.dat.14.6.2018,Autorizim dat. 14.6.2018,Prog.dat.6.6.2018 Autorizimizim dat.6.6.2018,bordero korrik 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 79,876 2018-07-16 2018-07-20 25010030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab. shtypi brendshem VKM nr.241 dat.31.3.2011, Kontrat sherbimi nr.25 prot., date 3.1.2018 fat.nr.326 dat. 9.7.2018 seri 61412336,fat. nr.327 dat.9.7.2018 seri 61412337
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,500 2018-07-17 2018-07-20 25510030012018 Udhetim i brendshem 602 KM rimb dieta Prog. dat.20.6.2018 Autorizim dat.20.6.2018,Prog.dat.14.6.2018,Autorizim dat. 14.6.2018,Prog.dat.6.6.2018 Autorizimizim dat.6.6.2018,bordero korrik 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 339,661 2018-07-16 2018-07-20 25110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM sherbimi postar Prog.dat.2.3.2018fat.281 dat.13.3.2018 seri 57028781,fat.283 dat.21.3.2018 seri 57028783,Prog.dat.22.3.2018 fat.nr.285 dat.23.3.2018 seri 57028785,Prog nr.28.3.2018 fat. nr.288 dat.29.3.2018 Prog.dat.28.3.2018,Prog.da
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TIRANA BUSINESS PARK Tirane 55,986 2018-07-17 2018-07-20 25810030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM Prog pritje-percjellje nr.5784 prot., dat.7.11.2017 Urdher Pagese dat. 7.11.2017 Fat. nr. 02 dat.8.11.2017 seri 56254752
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2018-07-17 2018-07-20 25710030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shkresa nr.2931 dat. 19.6.2018 rimb.pass dipllomatike
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 203,709 2018-07-16 2018-07-20 24910030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi Kontrata ne vazhdim nr.32 dat.3.1.2018 fat.nr.285 seri 60775485 dat.30.6.2018,Proc-Verbal marrjes ne dorzim dat 2.7.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,478,472 2018-07-16 2018-07-20 24510030012018 Elektricitet 1003001 1003001 602 KM shpenz.energjie qershor 2018,Kont TR1 B03110110037 seri 254373031,Kont.TR1 B080034110039 seri 254268207, Kont.TR1 B110111207590 seri 254315380,Kont.Tr1B110111207591 seri 254339032,Kont.1B110055105874 seri 2543
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 46,093 2018-07-16 2018-07-20 24710030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel vodafon qershor 2018,Nr.ab 1069797 seri 238509962,nr.ab.2254579852 seri 23853543,nr.ab.22481038951 seri 238526720,nr.ab238558101 seri 238529971,nr.ab.2249690791 seri 238526110 nr.ab.212585822505 seri 238527073
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 1,206,500 2018-07-16 2018-07-20 24810030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.udhetimi me jasht Prog.nr.2312 prot., date 11.5.2018,Autorizim nr.2312/1 prot., date 11.5.2018,fat. nr.729 dat.22.5.2018 seri 63487580,Prog. nr.2337prot., date 15.5.2018,Autorizim nr.2337/1 dat.15.5.2018 fat. nr.730 dat.22.5.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 304,319 2018-07-16 2018-07-20 24410030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel fix Aparati kodi 546022 seri 2278643941
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 27,369 2018-07-10 2018-07-13 24210030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb.cel qershor 2018 shk nr.2768 dat.7.6.2018 nr. 3171 dat.3.7.2018 fat. nr.7651 seri 229082232 kup 23 dat. 30.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,050 2018-07-10 2018-07-13 23810030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb.cel qershor 2018,kup.287 dat.26.6.2018,fat.90818274 seri 227236999,kup.34 dat.19.6.2018 fat.90816039 seri 227234837,kup 219 dat.8.6.2018 fat.90812761 seri 227231421,kup 33 dat.19.6.2018 fat.90816038 seri 227234836,kup 288 dat.26
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 139,600 2018-07-10 2018-07-13 23610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.22 janar 2018 Urdh.Pagese dat.22 janar 2018, Fat.nr.13,14, dat.30.janar 2018 seri 43084186,43084187
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,000 2018-07-10 2018-07-13 23710030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit Prog.dat. 24.5.2018,Autorizim dat. 24.5.2018,Prog. dat.19.5.2018,Autorizim dat.19.5.2018,Prog. dat. 7.6.2018,Autorizim dat.7.6.2018,Prog.dat.4.6.2018,Autorizim dat.4.6.2018,Prog.dat.6.5.2018,Autorizim dat.6.5.201
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,000 2018-07-10 2018-07-13 24010030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit,Prog.dat.24.5.2018 Autorizim dat. 24.5.2018,Prog. dat.19.5.2018,Autorizim dat. 19.5.2018,Prog. dat.7.6.2018 Autorizim dat.7.6.2018,Prog. dat.4.6.2018,Autorizim dat.4.6.2018,Prog. dat.6.5.2018,autorizim dat.6.5.201
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,868 2018-07-10 2018-07-13 24310030012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 Km rimb. cel,kom,dif.page Shk.nr.2768 dat.7.6.2018,shk. nr.3171 dat.3.7.2018 kup.nr.004 dat.11.6.2018 fat.nr.90813194 seri 227231847 dat.11.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,500 2018-07-10 2018-07-13 24110030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM rimb.cel qershor 2018 shkrese nr. 1593/3 dat. 25.6.2018 fat. nr.7765 seri 229082346 kup nr.42 dat.2.7.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 706,530 2018-07-10 2018-07-13 23510030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat. 1 deri 30 qershor 2018 Urdh.Pagese dat.1 qershor 2018, Fat.nr.69,70,71,72 dat.30.6.2018 seri 43084142,43084143, 43084144,43084145
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 334,420 2018-07-10 2018-07-13 23410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog. dat.23.4.2018,Urdh.Pagese dat. 23.4.2018,fat.nr.39 dat.30.4.2018, seri 43095162,Prog.dat.1.5.2018,Urdh.Pagese dat.1.5.2018,Fat.ne.68 dat.17.5.2018 seri 43030134,Prog. dat.3.5.2018 Urdh.Pagese dat.3.5.2018,fat.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 105,881 2018-07-10 2018-07-13 23310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel.fix. qershor aparati nr. klienti 3100001719675 fat. 6/18 dat. 30.6.2018 seri 725887267
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,000 2018-07-10 2018-07-13 23910030012018 Udhetim i brendshem 602 KM dieta brenda vendit,Prog.dat.24.5.2018 Autorizim dat. 24.5.2018,Prog. dat.19.5.2018,Autorizim dat. 19.5.2018,Prog. dat.7.6.2018 Autorizim dat.7.6.2018,Prog. dat.4.6.2018,Autorizim dat.4.6.2018,Prog. dat.6.5.2018,autorizim dat.6.5.201
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 877,219 2018-07-02 2018-07-06 23210030012018 Udhetim jashte shtetit 602 shpenz. udhetimi me jasht Prog.nr.2982 dat. 21.6.2018, Autorizim nr.2982/1dat.21.6.2018, Urdh Pagese dat 21.6.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 24,776 2018-07-02 2018-07-04 22710030012018 Sherbime telefonike 602 shpenzime SMS fat.nr.1800008138 seri 124318001 dat.31.10.2015,fat.nr.1800009383 seri 124319263 dat.31.12.2015,fat.nr.180000323 seri 124319893 dat.31.1.2016 fat.nr.180000143 seri 196793170 dat.31.1.2018, fat. nr.1800001058 seri 196793714
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave