Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,186 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,465,277,652.00 2,186 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 11,676,314 2018-10-10 2018-10-17 35310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.1-30 qershor 2018 Urdh.Pagese dat 1-30 qershor 2018, Fat.permbledhje nr.1 dat.30 qershor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) QENDRA "LEVIZ ALBANIA" Tirane 2,318,467 2018-10-16 2018-10-17 34310030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 KM Rimb. TVSH Leviz Albania dat.31 korrik 2017 -28 shkurt 2018 Vendimi nr.112 dat.17.2.2016 fat.nr.63 dat.6.4.2018 Urdh.Pagese dat.4.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 414,000 2018-10-10 2018-10-17 34710030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje,Prog.dat.3.4.2018 Urdh.Pagese dat.3.4.2018 Fat.nr.62 dat.15.5.2018 seri 43084131
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 248,472 2018-10-10 2018-10-17 34410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje, Prog.dat.3.4.2018 Urdh.Pagese dat.3.4.2018,Fat. nr.20 dat.8.6.2018 seri 43083449
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 289,800 2018-10-10 2018-10-17 35110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.17.7.2018 Urdh.Pagese dat 17.7.2018 Fat. nr.115 dat.18.7.2018 seri 43095424
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) QENDRA "LEVIZ ALBANIA" Tirane 1,114,182 2018-10-16 2018-10-17 34210030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 KM Rimb. TVSH Leviz Albania dat.31 korrik 2017 -28 shkurt 2018 Vendimi nr.112 dat.17.2.2016 fat.nr.63 dat.6.4.2018 Urdh.Pagese dat.4.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 342,000 2018-10-10 2018-10-17 35210030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.17.8.2018 Urdh.Pagese dat 17.8.2018 Fat. nr.46 dat.18.8.2018 seri 64354548
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 12,199,202 2018-10-10 2018-10-17 35410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog dat.1-31 korrik 2018 Urdh.Pagese dat 1-31 korrik 2018, Fat.permbledhje nr.2 dat.31.7. 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 427,500 2018-10-08 2018-10-10 34110030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM Prog.dat.22,23,31 janar 2018,dat,5,12,13,14,21 shkurt,2018,dat.1,7,12,15,19,21 mars 2018,dat.6 prill 2018,dat,4,7,14,17,23,24 maj 2018,Fat.nr.181 seri 64841692 dat.30.7.2018,fat.nr.182 seri 64841693 dat.30.7.2018 kont.nr.31 dat.3.1.2
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 24,000 2018-10-08 2018-10-10 33910030012018 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 KM Shk. date 15.3.2018 Urdh.Pagese dat.19.3.2018,Fat. nr. 59 dat.59 date 27.3.2018 seri 57786278 kont.nr.31 dat.19.3.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,535 2018-10-08 2018-10-10 33810030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM sherbimi postar shtator 2018, kodi 83 fat.nr.3952 dat.26.9.2018 seri 58055852
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 37,375 2018-09-20 2018-09-28 32310030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenz.dieta,rimb.cel kom.posaēem rimb.Pass.Dipllomatike, Prog. dat.2.8.2018,Autorizim dat.2.8.2018,fat.90843478 seri 227262202 kup.12 dat.9.9.2018 Shk.nr.4175 dat.13.9.2018,Shk. nr.2353 dat.15.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,898,400 2018-09-25 2018-09-28 33010030012018 Paga baze 600 KM paga shtator 2018, list pagese 2018, np 150/61
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,524,990 2018-09-25 2018-09-28 33310030012018 Paga baze 600 KM paga shtator 2018, list pagese 2018, np 150/16
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 5,000 2018-09-20 2018-09-28 32710030012018 Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.dieta, Prog. dat.22.8.2018,Autirizim dat.22.8.2018,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,700 2018-09-20 2018-09-28 32510030012018 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.dieta,rimb.cel kom.posaēem, Prog. dat.22.8.2018,Autirizim dat.22.8.2018, Fat. nr.11114 seri 229085695 kup nr.10 dat.1.9.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,621 2018-09-25 2018-09-28 33710030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel abonent gusht 2018, kodi 56721 seri 227925499
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,525 2018-09-20 2018-09-28 32410030012018 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.dieta,rimb.cel kom.posaēem, Prog. dat.2.8.2018,Autorizim dat.2.8.2018, prog. dat.22.8.2018,Autirizim dat.22.8.2018,Prog.dat.17.at.90843478 seri 227262202 kup.12 dat.9.9.2018 Shk.nr.4175 dat.13.9.2018,Shk. nr.2353 dat.15.5.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,525 2018-09-20 2018-09-28 32610030012018 Shpenzime per honorare - Udhetim i brendshem 602 KM shpenz.dieta, kom.posaēem, Prog. dat.22.8.2018,Autirizim dat.22.8.2018, Shk.nr.4175 dat. 13.9.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-09-20 2018-09-28 32210030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. tel linja LD gusht 2018, fat.90842628 seri 227261343 dat. 31.8.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 301,172 2018-09-20 2018-09-28 32110030012018 Paga baze 602 KM shpenz.cel Aparati gusht 2018, kodi 546022 seri 0227915178 7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 600 2018-09-20 2018-09-28 280110030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. vila durres korik gusht 2018 fat. nr.32 dat. 28.8.2018 seri 27905496,Fat.nr.36 dat.17.9.2018 seri 27905500
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,908,885 2018-09-25 2018-09-28 33210030012018 Paga baze 600 KM paga shtator 2018, list pagese 2018, np 150/33
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 153,350 2018-09-25 2018-09-28 33610030012018 Uje 602 KM shpenz.uji gusht 2018, Kont.159466-1 seri 263147203,Kont.159467 seri 263157746,kont.159467-2 seri 263134298,kont.188777-1 seri 263099637
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION Tirane 223,031 2018-09-20 2018-09-28 32910030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi huaj ,Kontrata ne vazhdim nr.32 dat.3.1.2018 Urdh. prok nr.6400/1 dat.15.12.2018 P-V i marrjes ne dorrezim dat. 3.9.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 138,734 2018-09-25 2018-09-28 33510030012018 Paga baze 600 KM paga te punonjesve te aparatit shtator 2018 Nr. i punonjesve Pl 150 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 83,800 2018-09-20 2018-09-28 32810030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM ab.shtypi i brendshem, gusht 2018,Kontrate shewrbimi nr.prot dat.25 dat.3.1.2018 Fat.nr.439 dat.13.9.2018 seri 61412101,Fat.nr.440 dat.13.9.2018 seri 61412102
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,592,670 2018-09-25 2018-09-28 33110030012018 Paga baze 600 KM paga shtator 2018, list pagese 2018, np 152/52
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,947 2018-09-25 2018-09-28 33410030012018 Paga baze 600 Km paga shtator 2018, list pagese 2018, np 150/1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ECS ECO CLIMATE SOLUTION Tirane 707,517 2018-09-18 2018-09-20 280110030012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 KM 5% garancise se punimeve Kont.nr.2710/2 dat.1.6.2016,Akt-Kolaudimi date 27.6.2016,PROC VERBAL M dorezim dt 27/12/2017Urdh. page dat. 17.8.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 50,739 2018-09-13 2018-09-19 31310030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz. cel vodafon gusht 2018, nr. ab. 1069797 seri 261677767,nr.ab.2254579852 seri 26103272,nr.ab.22481038951 seri 261694409, nr. ab.238558101 seri 261697610.nr.ab.2249690791 seri 261693817,nr.ab.212585822505 seri 261694755
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 94,577 2018-09-13 2018-09-19 31010030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.tel fix Gusht 2018 Nr. Klienti 310001719675 fat. dat.31.8.2018 seri 726195856
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 454,010 2018-09-17 2018-09-19 31810030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje, Prog nga dat.1 deri 31gusht 2018 Urdh.Pagese dat.1 gusht 2018,Fat.nr.88 dat.31.8.2018 seri 64824661, Fat. nr.89 dat.31.8.2018 seri 64824662, Fat.nr.90 dat.31.8.2018 seri 64824663
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,774,405 2018-09-17 2018-09-19 31810030012018 Elektricitet 1003001 602 KM Shpenz.energj.gusht 2018,Kont.TR1B03011010031 seri 288490619,Kont.TR1B080034110039 seri 288652011,Kont.TR1B110111207590 seri 288367593,Kont.TR1B110111207591 seri 288407982,Kont.TR1B110055105874 seri 288609025,Kont.TR1B1100551
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300,472 2018-09-17 2018-09-19 31410030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje, Prog nga dat.1 deri 30 qershor 2018 Urdh.Pagese dat.1 qershor 2018,Fat.nr.84 dat.28.8.2018 seri 64824657
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,485 2018-09-13 2018-09-19 31110030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM sherbimi postar gusht 2018 fat. nr.3499 dat.26.8.2018 seri 58048599,fat.nr.3824 dat.26.8.2018 seri 58055924
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 206,240 2018-09-17 2018-09-19 31510030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje, Prog nga dat.1 deri 31 maj 2018 Urdh.Pagese dat.1 maj 2018,Fat.nr.85 dat.28.8.2018 seri 64824658
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 58,165 2018-09-13 2018-09-19 31210030012018 Paga baze 602 KM Pens.Vullnetar kont.nr.1013003 dat.18.2.2018,Kont.nr.1010701 dat.21.4.2018, Kont. nr.1013404 dat.25.4.2018 Kont.nr.1014004 dat.19.7.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 30,990 2018-08-27 2018-08-30 30310030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM pritje-percjellje Prog.dat 1-31 korrik 2018 Urdh-Pagese date 1 korrik 2018 fat. nr.78 dat 31.7.2018 seri 64824651,Fat.79 dat.31.7.2018 seri 64824652,Fat. nr.80 date 31.7.2018 seri 64824653
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 4,356 2018-08-27 2018-08-30 30210030012018 Sherbime telefonike 602 KM shpez.cel kodi ab.567214 seri 227900303 korik 2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave