Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 2,173 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,443,039,543.00 2,173 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 264,314 2019-02-12 2019-02-15 3610030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpenz.cel punonjesit e aparati janar 2019 kodi 546022 seri 02792962694
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,418,777 2019-01-24 2019-01-28 2510030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 28
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,639,849 2019-01-24 2019-01-28 2310030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 61
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,714,112 2019-01-24 2019-01-28 2410030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 34
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 154,006 2019-01-24 2019-01-28 2710030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 121,280 2019-01-24 2019-01-28 2810030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,958,057 2019-01-24 2019-01-28 2610030012019 Paga baze 600 paga punonjesit e Aparatit dif.page dhjetor 2018 janar 2019, plani i nr. te punonjesve 150 Fakti 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 841,404 2019-01-22 2019-01-24 1710030012019 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM proitje-percjellje Fat. permb nr. 0101 dat.7.1.2019 Prog.1-31 dhjetor 2018 Urdh.Pagese dat.1 dhjetor 2018,Prog.1-31 dhjetor 2018 Urdh.Pagese dat.1 dhjetor 2018,Prog,dat.20.12.2018 Urdh.Pagese dat.20.12.2018,Prog. 22.12.2018 Urdh.page
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 251,844 2019-01-22 2019-01-24 120030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.AMC Kodi.ab 546022 fat. seri 21792445229 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,968 2019-01-22 2019-01-24 710030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon nr.ab 2385581101 fat.281967111 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 73,965 2019-01-22 2019-01-24 1510030012019 Paga baze 600 KM pens.vullnetar dhjetor 2018 Fat.permb. nr.0104 dat.22.01.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2019-01-22 2019-01-24 2110030012019 Shpenzime per honorare 602 KM paguar kom.posacem janar 2019 bordero Shkrese nr.156 dat.10.1.2019,Fat nr.90885930 seri 227304228 dat.7.1.2019 kupon nr.0005 dat.7.1.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,600 2019-01-22 2019-01-24 2210030012019 Sherbime telefonike 602 KM shpen.tel cel A.Hasameta janar 2019 Fat. nr.72 dat.3.1.2019 seri 229109511 kupon nr.24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 581 2019-01-22 2019-01-24 1010030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon nr.ab 30881304 fat.281972629 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 9,040 2019-01-22 2019-01-24 510030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon kodi 22481038951 fat.281281964036 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,325,177 2019-01-22 2019-01-24 1610030012019 Elektricitet 1003001 602 KM shpenz.energjie dhjetor 2018 Kont. B 110040,B 110039, B 207590, B207591, B 110037, B 105874,Fat. permb nr.0102 dat. 7.1.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2019-01-22 2019-01-24 1810030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.tel fix vila durres dhjetor 2018 fat. nr.2 dat.16.1.2018 seri 43095315
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,798 2019-01-22 2019-01-24 110030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.AMC nr.ab 567214 fat. 2792803443 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 115,000 2019-01-22 2019-01-24 130030012019 Uje 602 KM shpenz.uji dhjetor 2018 Kont.nr.188777-1,159467-1,159467-2 dhe 159466-1,Fat. permb.nr.0103 dat.18.01.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,525 2019-01-22 2019-01-24 2010030012019 Shpenzime per honorare 602 KM paguar kom.posacem janar 2019 bordero Shkrese nr.156 dat.10.1.2019,Fat nr.90885930 seri 227304228 dat.7.1.2019 kupon nr.0005 dat.7.1.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2019-01-22 2019-01-24 610030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon nr.ab 1069797 fat.261778634 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,238 2019-01-22 2019-01-24 810030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon nr.ab 2249690791 fat.2819633461 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 8,400 2019-01-22 2019-01-24 910030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.cel.vodafon nr.ab 22481038951 fat.281964372 dhjetor 2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 95,692 2019-01-22 2019-01-24 140030012019 Sherbime telefonike 602 shpenz.tel fix dhjetor 2018 nr. klientit 3100001719675. fat.12/18 dat.31.12.2018 seri 726828423
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,225 2019-01-22 2019-01-24 1910030012019 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare 602 KM paguar kom.posacem janar 2019 shpenz.cel A.Thana janar 2019, bordero Shkrese nr.156 dat.10.1.2019,Fat nr.90885930 seri 227304228 dat.7.1.2019 kupon nr.0005 dat.7.1.2019
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 148,987 2019-01-15 2019-01-18 49610030012018 Shpenzime per pritje e percjellje 602 KM Prog dat.1 deri 30 nentor 2018 Urdh. Pagese dat 1-30 nentor 2018,Prog.dat.1 deri 31 dhjetor 2018 Urdh Pagese dat. 1 deri 31dhjetor 2018 Fat. permbledhese nr. 1224 dat. 31.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AD - STAR Tirane 37,072,012 2019-01-15 2019-01-18 49510030012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 231 KM Restaurimi i Katit Kryemini,Kont.ne vazhdim nr.861 prot., date 25.10.2018 Situacion perfundimtar dat.27.12.2018,Koaludimi dat.31.12.2018 Akti i marjes ne dorrezim dat. 10.01.2019 Fat. nr. 18 dat. 28.12.2018 seri 48833548
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,540,500 2019-01-09 2019-01-15 110030012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute H.Rusmali prog.nr. 5493 dat. 23.11.2018, Autorizim nr. 5493/1 dat.23.11.2018, Prog.nr.5510 dat. 23.11.2018,Autorizim nr.5510/1 dat. 23.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,112,500 2019-01-09 2019-01-15 210030012019 Udhetim jashte shtetit 602 KM terheqje valute H.Rusmali prog.nr. 5493 dat. 23.11.2018, Autorizim nr. 5493/1 dat.23.11.2018, Prog.nr.5510 dat. 23.11.2018,Autorizim nr.5510/1 dat. 23.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 187,375 2019-01-04 2019-01-14 49410030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi me jasht Fat. Permbledhese nr.1223 dat.28.12.2018 Prog.nr4925 prot dat.24.10.2018 Autorizim nr.4925/1 peot., dat. 24.10.2018,Prog. nr. 5458 prot., dat.22.11.2018,Autorizim nr.5458 prot., dat. 22.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,875 2019-01-04 2019-01-14 49310030012018 Posta dhe sherbimi korrier 602 KM shpenzime postare dhjetor 2018 Fat.permbledhese nr.1222 dat.27.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2018-12-28 2019-01-08 49010030012018 Sherbime telefonike 602 KM pagese linja LD telefonike nentor 2018 Fat. nr.227293600 fat. 90874783 dat.30.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FORMULA Tirane 768,000 2018-12-28 2019-01-08 49210030012018 Sherbime te tjera 231 KM bl.fikse zjari dhe mbushje,Urdh.Prok nr.5847 prot., dat. 14.12.2018 Fat. nr.4914 dat.26.12.2018 seri 66653324 FH nr.10 dat. 24.12.2018 P-V marrje nė dorrezim dat. 24.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "RO -AL" Tirane 616,800 2018-12-28 2019-01-08 49110030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231 KM pajisje mobilimi Kontrat nr.3728/1 prot., dat.7.12.2018 Autorizim per lidhje kontrate nr.27/3 dat.1.8.2018 Fat. nr.917 dat.19.12.2018 seri 56395888 FH nr.12 dat. 26.12.2018 P-V marrje nė dorrezim dat. 26.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 3,257,448 2018-12-28 2019-01-08 48910030012018 Kancelari 602 KM blerje tonera Kont. nr.3969/1 dat.4.10.2018 Autorizim lidhje kontrate nr.20/10 dat. 29.8.2018 Fat. nr.228960217 dat.15.11.2018 seri 228960217,FH nr.7 dat.15.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat. 15.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 302,000 2018-12-27 2019-01-07 48510030012018 Udhetim jashte shtetit 602 KM shpenzime udhetimi me jasht Fat.Pėrmbledhėse nr.1221 dat.26.12.2018 Prog. nr. 4324 prot., dat.21.9.2018,Autorizim nr.4324/1 dat 21.9.2018,Prog.nr.5566/2 dat. 4.12.2018, Autorizim dat.5566/3 dat. 4.12.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C.C.S. Tirane 2,175,360 2018-12-26 2019-01-07 48110030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 KM blerje pajisje ,Kontrat nr.4477/2 dat.1.11.2018,Autorizim per lidhje kontrate nr.4916 dat.24.9.2018 Fat.nr.68102904 dat.9.11.2018 seri 68102904,FH.nr.5 dat.9.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat.9.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 229,615 2018-12-26 2019-01-07 48010030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 KM blerje pajisje ,Kontrat nr.5183 dat.8.11.2018,Autorizim per lidhje kontrate nr.4916 dat.24.9.2018 Fat.nr.8078093 dat.27.11.2018 seri 3606726,FH.nr.8 dat.27.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat.27.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SINTEZA CO Tirane 302,400 2018-12-26 2019-01-07 47910030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 KM blerje pajisje ,Kontrat nr.5101 dat.2.11.2018,Autorizim per lidhje kontrate nr.4916 dat.24.9.2018 Fat.nr.2195 dat.7.11.2018 seri 32173702,FH.nr.4 dat.7.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat.7.11.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 1,481,953 2018-12-26 2019-01-07 48210030012018 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje 231 KM blerje pajisje ,Kontrat nr.5206 dat.8.11.2018,Autorizim per lidhje kontrate nr.4916 dat.24.9.2018 Fat.nr.80738094 dat.27.11.2018 seri 3606726,FH.nr.9 dat.27.11.2018,P-V marrje ne dorezim dat.27.11.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave